Kan kanserinin şifresi kırıldı!

Kan kanserinin şifresi kırıldı!
eca-star-reklam

Bilim adamları, kan kanserine sebep olan genetik bozukluğu bulduklarını açıkladı!

 

AVUSTRALYALI bilim adamları, kan kanserine sebep olan genetik bozukluğu bulduklarını açıkladı. Genlerdeki bu bozukluğun keşfi ile bazı insanlardakan kanserinin neden daha yüksek oranda gerçekleştiği ortaya çıkı. Kan kanseri kanda olduğu kadar kemik iliğinde de gerçekleşebiliyor. Güney Avustralya Eyaleti’ndeki Avustralyalı araştırmacılar, yeni buluş sayesinde, kan kanserine yakalanma ihtimali yüksek olanların tespit edileceğini ifade ediyor. Bununla hastalığın çok daha erken aşamalarda, başarı oranı yüksek bir şekilde tedavi edilmesinin mümkün olacağını belirtiyor.

Güney Avustralya Patoloji Kurumu Kanser Biyolojisi Merkezi’nden Prof. Hamish Scoot, kan hücrelerigelişimini etkileyen genlerde mutasyonu fark ettiklerini belirterek, “Buna ‘myelodysplastic sendorumu’ adı veriliyor. Daha sonra bu ani bir myeloid kan kanserine dönüşüyor. Bu çeşit kan kanserinin zorluğu ise teşhisinin çok zor olması ve çok hızlı bir ilerleme göstermesi. İlk başta biraz yorgun ve zayıf olur ve bir hafta içinde kendinizi ölmüş gibi hissedebilirsiniz. İşte bu yüzden bu kanser çeşidinde erken teşhis hayati öneme sahip. Yeni buluşla alakalı testler başladı. Ayrıca klinik testler de Amerika’da yapılıyor” dedi.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları