Kadınlar için mükemmel yiyecekler

Kadınlar için mükemmel yiyecekler
eca-star-reklam

meyveler en iyi doğal vitaminlerdir.

Kansızlık sorununuz mu var ya da çok çabuk mu yoruluyorsunuz? Kadınlarda görülen birçok hastalığın tedavisi yediğiniz yiyeceklerde gizli. İlerleyen yıllarda kemik erimesiyle karşılaşmamak ya da göğüs kanserinden korunmak için Reader’s Digest dergisinde yer alan 5 süper yiyeceğe bir göz atın

1. Et: erkeklere oranla kadınlarda kansızlık daha çok görülüyor. Kandaki düşük demir seviyesi şiddetli yorgunluğa neden oluyor. Yağsız ette daha fazla demir ve daha az yağ bulunuyor. 100 gram pişmemiş ette yaklaşık 3 miligram demir ile 3 gram yağ bulunuyor. Et, enerjinizi artırabilir ve kilo vermenize yardımcı olabilir.
2. Papaya: Tropikal bir meyve olan papaya, bir portakalın iki katı kadar C vitamini içeriyor. Bu meyveyi safra kesesi hastalığına karşı cephanenize ekleyin. 13 bin insanın kanını analiz eden California Üniversitesi’nden bilim adamları, C vitamini seviyesi düşük olan kadınların safra kesesi hastalığına yakalanma risklerinin yüksek olduğunu buldular. Yaklaşık 300 gramlık papaya 188 miligram C vitamini ve 119 kalori içeriyor. Türkiye’de ise kavun ağacı olarak bilinen bitki, Akdeniz bölgesinde bulunuyor.
3. Keten tohumu: Fırıncılar, bu tohumu ürünlerine lezzet ve lif eklemek için kullanıyor. Fakat bilimadamları, östrojen bakımından zengin olduğunu gördüler. Keten tohumunda bulunan anti-kanser özelliği olan lignan isimli madde, göğüs kanserine karşı potansiyel silah anlamına geliyor. Göğüs kanseri olan kadınların beslenmesine keten tohumu ekleyen araştırmacılar, tümör gelişiminin etkili şekilde yavaşladığını fark ettiler. Keklerinizi keten tohumuyla zenginleştirebilirsiniz. Ya da kahvaltınıza keten tohumu içeren yiyecekler ekleyebilirsiniz. Ancak, keten tohumu yağında lignan bulunmuyor.
4. Tofu: Soya proteini bakımından zengin gıdalar kolesterolü düşürüyor ve kemikleri güçlendiriyor. Soyadaki isoflavone gibi bitki kimyasallarının östrojene benzeyen yapısı var. İnsanlar üzerinde yapılan bir çalışmaya göre, 90 miligram isoflavone kemikler ve özellikle omurilik için faydalı. Diğer iki çalışma ise günde 50-75 miligram isoflavonenin faydalı olduğunu iddia ediyor. Yarım fincan tofu yaklaşık 25-35 miligram isoflavone içeriyor.
5. Kara lahana: Bu mütevazi sebze, ileriki yaşamlarında birçok kadını etkileyen osteoporozla (kemik erimesi) savaşmaya yardım ediyor. Yüksek miktarda kalsiyum ve D vitamini içermesinin yanında, bazı araştırmalar K vitaminin de kemik koruyucu etkiye sahip olduğunu gösteriyor. Araştırmacılar, K vitamini içeren gıdalardan yeterince yiyen kadınlarda kalça kırığı riskinin yüzde 30 daha az olduğunu söylüyorlar. Brüksel lahanası, ıspanak, brokoli gibi yeşil yapraklı sebzelerin de iyi bir vitamin kaynağı olduğunu belirten araştırmacılar, ancak bir miktar karalahananın bunların içinde en iyisi olduğu kaydettiler. Zaman Online

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. hayat dem dedi ki:

    Karalahana mı? Yenir mi o ya… Bırak allesen.

  2. JaneAir dedi ki:

    Çok uzun süredir arkadaşlarla bir araya gelememiştik. Hatta bir kez, belki de gerçekten bir yere gitmek gerekir ve bu tatil podnadoeli tüm 10 gün etrafında aptal değil. Zaten gerçekten ilgisi – daire düzenli, otomobille ve muhtemelen onun kutlama itibaren firmamız gürültülü Yeni Yıl uzağa ile bir araya geldi olabilir temizlenmiş her şeyi vardır yedik ve tüm bu yeni yılın kaldı sarhoş sarhoş .. gece:) uzaklıkta doedaniya taşınmış ve dopivaniya, doğaya, buz pateni ızgara, kızarmış tavuk pull up bowling gittim, filmler bir peynir kek, rollercoaster annesi Ziyaret sürüş Alvin ve Sincaplar, karikatür baktı ziyaret etti. Bu sabah uyandım ve hala geri kalan beş gün olduğunu fark etti. Ne yok, zaten sanırım can’t do. Kim genel uzun hafta sonu ne de benimle fikir paylaşımı yapıyor.
    Shl Ve ancak onlar geri kalan 10 gün – bir darbe, ama demek ekonomi sadece, aynı zamanda kendimizle ilgili)))

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları