Juventus Drogba’yı neden alamadıklarını açıkladı

Juventus Drogba’yı neden alamadıklarını açıkladı
eca-star-reklam

Didier DrogbaJuventus’un CEO’su Giuseppe Marotta, Didier Drogba’yı vergiler yüzünden alamadıklarını söyledi.

Bayern Münih’in kendilerinden daha iyi performanslar ortaya koyduğunu ve bu nedenle de kupadan elendiklerini belirten Marotta; “Onlar daha güçlüydüler. Ve bizi elediler. Kendimizi geliştirmemiz lazım.” diye konuştu.

DROGBA’YI ALAMADIK ÇÜNKÜ…

Juventus taraftarlarının takımlarına verdiği destek için teşekkür eden Marotta; “Taraftarlarımız harikaydı. Ama daha iyi futbolculara ihtiyacımız var. Bunun yanında maddi olarak gücümüzü yükseltmeliyiz. Real Madrid önünde Galatasaraylı Drogba’nın performansını gördünüz. İsteseydik onu alabilirdik. Hala harika bir futbolcu ama transfer aşamasında bazı zorluklarla karşılaştık. Türkiye’de vergi olarak yüzde 10 ödüyorlar. Burada bu şekilde bir sözleşme yapma şansımız yok. Böyle bir şeyi bizim yapmamız mümkün değil” dedi.

STAT PROBLEMİ

İtalya’da kulüplerin stat sahibi olmamasının biyik bir dezavantaj olduğunu belirten Marotta; “Gelirlerimizin yüzde 70’i yayın haklarından gelirken, Alman kulüpleri yayın hakları, ticari haklar ve stadyum gelirleri ile bize fark atıyorlar. Bu da transfer gücümüzü ve gelirlerimizi fazlasıyla etkiliyor” diye konuştu.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları