İstanbul’un orta yerinde ‘Aile plajı’

İstanbul’un orta yerinde ‘Aile plajı’
eca-star-reklam

stanbulun-orta-yerinde-aile-plajiEge ve Güney sahillerinin kalabalığından bunalan bir grup İstanbullunun tercih ettiği, kendi deyimleriyle ‘Suadiye Beach’ İstanbul’un ortasında nezih bir ortam.

Özellikle Bağdat Caddesi, Erenköy ve Suadiye sakinlerinin tercih ettiği, halk plajlarının aksine fazla kalabalık olmayan ve misafirlerinin birbirini tanıdığı küçük, sevimli, sıcak bu ortam, salaş bir görüntüsü olmasına rağmen Bodrum ve Çeşme’nin sosyetik ‘beach’lerini aratmıyor.

Konuklarına güneşlenme, denize girmenin yanı sıra yiyecek içecek imkânı da sunuyor. Giriş ücreti alınmayan mekanda kullanmak istediğiniz takdirde şezlong ve şemsiye ücreti alınmıyor. Ayrıca rüzgar sörfü öğrenmek isteyenler gençler de mekanın müdavimleri arasında. İstanbul’da şehrin ortasında sörf dersi veren belki de tek mekân olan ‘Suadiye Beach’ böylece her yaş aralığından insanı bir arada ağırlıyor.

İstanbul’da her ne kadar yetkililer belirli bölgelerin temizliğinden kuşku duymamamız gerektiğini belirtse de, pek içe sinmeyen denize ‘Suadiye Beach’ sakinleri yıllardır gönül rahatlığı ile deniz girdiklerini dile getiriyor.

BURADA KOMŞUCULUK OYNUYORUZ
Üç senedir hizmet eden ‘Suadiye Beach’in işletmecisi Hediye Hanım burada olmaktan ve müşterilerden çok memnun.

“Burada İstanbul’un metropol hayatına zamanla yenilen eski mahalle komşuluklarını yeniden hayata geçiriyoruz. Mekanımıza gelen herkes birbirini tanıyor. Gelenlerin dışında da pek fazla insan gelmez. Kendi aramızda eğlenceler, çay-kahve partileri düzenleriz komşuculuk oynuyoruz.”

Torunu Kaan’ı uyuturken sohbet ettiğimiz Pelin Hanım; “Birçok arkadaşım burada denize girdiğime şaşırıyor. Haklılar da. Çünkü önceden bu koy lağım kokuyordu. Belediye üç dört yıldır denetliyor ve temizliyor. O yüzden gönül rahatlığıyla denize giriyoruz. Ayrıca ‘Suadiye Beach’ nezih bir ortam, buradaki insanların hepsi birbirini tanır. Bu yüzden hem içim rahat hem de keyfim çok yerinde ” diyor.

Pelin Hanım uyuttuğu Kaan’ı çalışanlara emanet edip gönül rahatlığı içinde şezlonguna geri dönüyor.

‘Suadiye Beach’i yeni keşfettiğini dile getiren Zeynep Hanım, ise mekanın ve denizin Marmara’da bulunmaz nimet olduğunu, böyle yerlerin çoğalması gerektiğini düşünüyor.

Güneşlenirken rahatsız ettiğimiz plajın eski müdavimlerinden Handan ve Dürran Hanım ise doğma büyüme Suadiyeli. Uzun zamandır ‘Suadiye Beach’e geldiklerini belirten ikili denizin pırıl pırıl olduğunu ve hiçbir tedirginlik yaşamadan suya girdiklerini dile getirdi.

“RÜZGAR SÖRFÜNÜ MARMARA DENİZİ İLE BÜTÜNLEŞTİRMEK İSTİYORUZ”
Suadiye Rüzgar Sörfü Derneği’nin sorumlusu Erdal Tavukçuoğlu, burası “rüzgar sörfünü sevenlerin tercih ettiği bir yer. İstanbul’da rüzgar sörfü pek yaygın değil, bizim amacımız rüzgar sörfünü Marmara Denizi ile bütünleştirmek” şeklinde konuştu.

Mekanın genç müdavimlerinden Neval Önal ve Berna İnce ise ‘Suadiye Beach’ için halk plajı gibi değil nezih bir ortam olduğunu savunuyorlar. Yaklaşık dört senedir geldiklerini belirten iki yakın arkadaş, Marmara Denizi’nin en temiz koyunda sörf yapmayı çok sevdiklerini belirttiler. (Hürriyet)

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları