İstanbul’da Plajlar Bu Hafta Açılıyor

İstanbul’da Plajlar Bu Hafta Açılıyor
eca-star-reklam

İstanbul plajları nihayet bu hafta sonu açılacak ve denizseverlere hizmet vermeye başlayacak. Belediye plajlarda gerekli denetimleri ve deniz suyu temizlik ölçümlerini de sık sık yapacak.İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Avrupa ve Anadolu yakasında hizmet verdiği plajlar cumartesi günü sezonu açıyor

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin çeşitli birimleri ile hizmet verdiği Menekşe, Güneş, Caddebostan 1, 2 ve 3 plajlarında her hafta deniz suyu temizlik oranı ölçümleri analiz ediliyor. Plaj ve kumsalların gün boyunca temizliği yapılıyor ve halkın gönül rahatlığıyla denize girebilmesi sağlanıyor.

Plajlarda halkın keyifli bir gün geçirebilmesi amacıyla spor ve eğlence aktiviteleri düzenleniyor. Soyunma konteynırları, duş alanları, şemsiyeler, büfelerin hizmet verdiği plajlarda şort, oyun topları, simit vb. deniz malzemesi satışları da yapılıyor. Ayrıca plajlarda halkın dinlenebileceği yeşil alanlar ve spor yapabilecekleri basketbol, voleybol sahaları ile spor aletlerinin bulunduğu bölümler de mevcut.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk alanlarında bulunan tüm plajlarda güvenlik ve cankurtaran personeliyle gerekli tedbirler alınıyor. İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı cankurtaran ekipleri plajlar ve sahillerde 2005 yılından bu yana 23.101 vatandaşın kurtarılmasını sağladı. Cankurtaran ekipleri 31 jet-ski, 7 zodyak bot, 13 ATV aracı ve 421 personel ile hizmet veriyor.

İstanbul’da 2014 yılında hizmet verilecek plajlar ve genel özellikleri şöyle;

Menekşe Plajı: 620 metre sahil şeridindeki plajda şezlong, şemsiye, cankurtaran mobosu, 3 adet cankurtaran kulesi, WC, soyunma kabini, duş, güvenlik kabini, büfe ve otopark alanı bulunuyor. Plaj, ücretsiz hizmet veriyor.

Güneş Plajı: 840 metre sahil şeridindeki plajda cankurtaran kulesi, şezlong, şemsiye, cankurtaran mobosu, WC, soyunma kabini, duş, güvenlik kabini, büfe ve emanet dolabı bulunuyor. Plaj giriş ücreti 15 TL, öğrenciler için ise 7.50 TL.

Caddebostan– 1: 450 metre sahil şeridindeki plajda şezlong, cankurtaran kulesi, WC, soyunma kabini, büfe bulunuyor. Plaj giriş ücreti 15 TL, öğrenciler için ise 7.50 TL.

Caddebostan-2: 300 metre sahil bandı şeridindeki plajda, şezlong, cankurtaran mobosu, 1 adet cankurtaran kulesi, WC, soyunma kabini ve büfe bulunuyor. Plaj, ücretsiz hizmet veriyor.

Caddebostan-3: 250 metre sahil bandı şeridindeki plajda, şezlong, cankurtaran kulesi, WC, soyunma kabini, büfe bulunuyor. Plaj, ücretsiz hizmet veriyor.

Ayrıca, Küçüksu, Şile, Celaliye ve Silivri plajlarında ise kurtarma ve temizlik hizmeti verildiği bildirildi.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. ceren uslu dedi ki:

    telefon numarası nedir

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları