İşbirliği Yapan Kobi’lere 750 Bin Lira Destek

İşbirliği Yapan Kobi’lere 750 Bin Lira Destek
eca-star-reklam

yenilesme-kobileri-gelecege-tasiyacakKüçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), işbirliği yapan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelere

(KOBİ) 750 bin liraya kadar destek verecek.

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Genel Sekreteri Erkan Ayan, yaptığı yazılı açıklamada, bölgesel kalkınma için itici güç olarak bölge KOBİ’lerinin görüldüğünü, son 18 ay içinde Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova’da yer alan 121 KOBİ’ye yaklaşık 27 milyon lira kaynak aktarıldığını ifade etti.

Ayan, Doğu Marmara Bölge Planı’nda bölgede işbirliği ve güç birliğini geliştirmeyi hedeflediklerini, tüm işletmelerin desteklemelerden en iyi şekilde yararlanması gerektiğini vurguladı.

KOBİ’ler arası işbirliklerinin ve hedef odaklı güç birliklerinin oluşturulmasının bölgesel kalkınma için önemine dikkati çeken Ayan, şunları kaydetti:

“Bu amaçla devlet tarafından verilen destekler yeterli seviyede kullanılmıyor. KOBİ’ler, tedarik, pazarlama, düşük kapasite kullanımı, rekabet gücü zayıflığı, finansman başta olmak üzere tek başlarına çözümünde zorlandıkları birçok soruna çözüm bulunması için bir araya gelmelidir.

KOBİ’lerin bir araya gelerek kapasite ve rekabet gücü yüksek işletmelere dönüşmesi gerekir. KOSGEB, işbirliği yapan KOBİ’lere 750 bin liraya kadar destek verecek. KOBİ’ler arasında ortaklık ve iş birliği kültürünün geliştirilmesi için bu destek modeli kullanılabilir.”

Doğu Marmara Bölgesi’nde bulunan KOBİ’leri destek programından yararlanmaya davet eden Ayan, kalkınma konusunda çalışmaların devam edeceğini bildirdi.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları