iPad mini Üretim Maliyeti

iPad mini Üretim Maliyeti
eca-star-reklam

Yurtdışı satış fiyatı 329 dolardan başlayan Apple’ın yeni tableti iPad mini kaç paraya üretiliyor merak ediyor musunuz? Apple, iPad mini başına ne kadar kazanıyor?

Popüler cihazları donanım bileşenlerine ayırıp, tek tek fiyat hesaplaması yaparak maliyetlerini ortaya çıkarmasıyla bilinen IHS iSuppli, bu kez de iPad mini’yi masaya yatırdı. Çıkan sonuç ise oldukça çarpıcı: Apple, 329 dolara sattığı 16 GB Wi-Fi bağlantı özellikle iPad mini’yi 198 dolara üretiyor olabilir.

Yapılan hesaplamalara göre içerisinde toplam 188 dolarlık parça bulunduran iPad mini’ye 10 dolar da üretim masrafı eklenince, cihazın Apple’a toplam maliyeti 198 dolar ediyor.

Öte yandan, Google ve Amazon’un tabletlerindeki kâr marjı çok daha düşük görünüyor. 16 GB Nexus 7 199 dolardan satılırken, Google’a maliyeti 166,75 doları buluyor. Amazon ise 199 dolarlık 16 GB Kindle Fire HD’yi maliyetine sattıklarını ve geliri online içerik satışından sağladıklarını açıklamıştı.

shiftdelete.net

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları