İnsülin İğnesi Tarihe mi Karışıyor?

İnsülin İğnesi Tarihe mi Karışıyor?
eca-star-reklam

İnsülin İğnesi Tarihe mi Karışıyor?Bilim adamları yeni bir tedavi ile her gün insülin iğnesi vurulmasına gerek kalmayacağını belirtti

Diyabet hastalarına umut veren bir buluş Sydney’den geldi. İnsülinin nasıl işe yaradığını moleküler düzeyde inceleyen Avustralyalı bilim adamları yeni bir tedavi ile artık her gün insülin iğnesi vurulmasına gerek kalmayacağını belirtti.

Avustralyalı bilim insanları yeni buluş ile yeni tedaviler yaratabileceklerini açıkladılar.

Glikozun nasıl kana karıştığı, enerji olarak kullanılmasını tetiklediği ve insülin hormonunun da nasıl hücre yüzeyine bağlandığı atomik detaylarıyla ilk defa incelendi.

Araştırmayı yürüten Mike Lawrence 20 yıldan fazla bir süre güçlü x-ray ışınları üzerinde çalışılmasının daha yeni ve etkili diyabet tedavilerinin yaratılmasını sağlayabileceğini söyledi.

Her gün iğne vurulmayacak

Nature isimli bilimsel dergide yayınlanan açıklamalarda, Lawrence insülin ve reseptörü arasında, hücre yüzeyinde gerçekleşen “moleküler tokalaşmayı” meydana çıkardıklarını belirtti.

Lawrence, bu araştırmayla hiç insülin üretmeyen pankreasın veya bunu kullanamayan vücutta insülinin hücreleri nasıl etkilediğini anladıklarını açıkladı: “Bu araştırma ile insülin her gün iğne vurulmadan verilebilecek. Yada uzun süre vücutta aktif olabilecek bir insülin tedavisi sağlanabilecek.”

Türkiye’de 20 Milyon Obezite, 7 Milyon Diyabet Hastası Var

Bilinçsiz beslenme diyabet hastalığını tetikliyor

Uzmanlar Diyabet Hastalığına Karşı Uyardı

Diyabet ve Sarı Nokta Hastalığı Göz Sağlığını Tehdit Ediyor

Alzheimer’a da umut olabilir

Uzmanlar bu araştırmanın Alzheimer ve kanser gibi, insülinin rol oynadığı diğer hastalıkların tedavisinde de etkili olabileceğini belirtti.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları