İngiltere İsrail Büyükelçisi’ni Dışişleri’ne çağırdı

İngiltere İsrail Büyükelçisi’ni Dışişleri’ne çağırdı
eca-star-reklam

İngiltere, İsrail’in Londra Büyükelçisi Daniel Taub’u, Dışişleri Bakanlığı’na çağırdı.

İngiltere Dışişleri Bakanlığı’ndan edinilen bilgiye göre, Ortadoğu’dan Sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı Alistair Burt bu sabah, Dışişleri’nde Büyükelçi Daniel Taub ile bir araya geldi.

FİLİSTİN’E YENİ YERLEŞİM YERİNE TEPKİ

Devam eden görüşmede Burt’ün büyükelçiye, İngiliz hükümetinin İsrail’in Filistin topraklarında yeni yasa dışı yerleşim yerleri inşa etme kararına ilişkin tepkisini aktarması bekleniyor.

Ancak İngiltere’nin asıl tepkisinin; İsrail hükümeti, ABD ve AB ile yaptığı görüşmelerin ardından netlik kazanması öngörülüyor.

BÜYÜKELÇİYİ ÇEKEBİLİR

Doğu Kudüs ve Batı Şeria’ya yasa dışı yeni yerleşim yerleri inşa edilmesinde ısrarcı olması durumunda İsrail’e sert tepki vereceğini açıklayan İngiltere’nin, Tel Aviv Büyükelçisi’ni çekebileceği ve ikili ticaret anlaşmalarını askıya alabileceği bildiriliyor.

İngiltere’nin Tel Aviv Büyükelçiliği görevinde 2010’dan beri, bu göreve getirilen ilk Yahudi Büyükelçi olan Matthew Gould bulunuyor.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları