Hindistan bilişim dünyasına savaş açtı

Hindistan bilişim dünyasına savaş açtı
eca-star-reklam

http://www.cabadak.com/wp-content/uploads/google-logo.jpgHindistan, kutsal değerlerine hakaret edildiği için bilişim dünyasının devleriyle davalık oldu

Hindistan, aralarında Facebook, Google ve Yahoo’nun da bulunduğu 21 sosyal paylaşım siteleri hakkında “ülke liderleri ve dini figürlerle ilgili hakaret içeren materyalleri kaldırmayı kabul etmedikleri için” dava açtı.

Hindistan hükümeti, Başbakan Manmohan Singh ve iktidardaki Kongre Partisi lideri Sonia Gandhi ile ülkedeki önemli dinlerin kutsal saydıkları figürler ile ilgili hakaret içeren materyallerden rahatsız. Hakaret içeren resimler arasında Müslümanların kutsal topraklarının da yer aldığı ifade ediliyor.
Hindistan hükümeti, Yeni Delhi mahkemesine dava için yeterli belge olduğunu söylerken, 21 sosyal paylaşım sitesi hakkında “sınıflar arasında nefreti yaymak ve milli bütünlüğe önyargı oluşturmak” suçundan dava açıldı.

Hindiatan’ın Press Trust of India haber ajansı, dava açılan 21 site arasında Google, Facebook, Yahoo ve Microsoft gibi dünyaca ünlü şirketler olduğunu açıkladı.

Dava açılmasında sonra söz konusu sitelerden henüz bir açıklama yapılmazken, Facebook geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada, “nefret, tehdit ve şiddet ile çıplaklık içeren” materyalleri sileceğini bildirmişti.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları