Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde çıkan çatışmada 5 asker şehit oldu

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde çıkan çatışmada 5 asker şehit oldu
eca-star-reklam

Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nin DecikBree ldesi’nde bulunan Irak sınırındaki Balkaya Dağları’nda güvenlik güçleri ile PKK’lılar arasında çatışma çıktı.

Hakkari Valisi Orhan Alimoğlu, Şemdinli’deki çatışmada 5 askerin şehit olduğunu ve yaralıların bulunduğunu söyledi

Şemdinli’de sınıra yakın noktada bulunan Süngütepe üs bölgesine PKK terör örgütü mensupları tarafından birkaç noktadan baskın gerçekleştirildiği öğrenildi. Roketler ve uzun namlulu silahlarla yapılan saldırıya, Süngütepe’de bulunan askerler karşılık verirken, yardım istendi.

Baskına uğrayan üs bölgesine yardıma giden Yüksekova Komando Birliği’nden bir tim, helikopterle güvenli bir noktaya indikten sonra teröristlerin arkasını sarmak üzere harekete geçti. Bir süre arazide ilerleyip teröristlere yaklaşan tim, örgüt mensupların kurdukları pusuya düştü.

ŞEHİT ASKERLERİN KİMLİKLERİ BELLİ OLDU

Olayda şehit olan 5 askerden dördünün kimlikleri belirlendi. Şehit olan askerlerin kimlikleri şöyle; Üsteğmen Gökhan Korkut, uzman çavuşlar Mehmet Bostancı, Bekir Çavuş, Bilal Akgün.

4 PKK’LI ÖLDÜRÜLDÜ

Hakkari Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada; ” Şemdinli ilçesi kırsalında yürütülen operasyonlar sonucunda 4 terörist öldürüldü, 1′ i yaralı 4 terörist sağ olarak ele geçirildi. 2 terörist ise güvenlik güçlerine teslim oldu” denildi.

AİLEDEN ÖNCE YAKIN AKRABALARI BİLGİLENDİRİLDİ

HAKKARİ’nin Şemdinli İlçesi’ne bağlı Ortaklar Köyü yakınlarında çıkan çatışmada şehit olan 32 yaşındaki Jandarma Astsubay Bekir Çavuş’un ölüm haberi, hasta olan anne-babasına verilmeden önce sağlık durumları ile ilgili önlemler alındı. Osmaniye’nin Kadirli nüfusuna kayıtlı olan ve Adana’da oturan baba Ali ile annesi Hürü’nün bir süredir rahatsız olduğu belirtildi. Şehit Çavuş’un eşi Eşeme ve oğlu Ataberk’in de Hakkari’deki evlerinde olduğu bildirilirken, şehidin ailesine acı haberin verilmesinden önce yakın akrabaları bilgilendirildi.

1 AY ÖNCE NİKAH YAPMIŞTI

HAKKARİ’nin Şemdinli İlçesi kırsalında PKK’lı teröristlerle girilen çatışmada şehit olan 5 askerden 25 yaşındaki Jandarma Astsubay Çavuş Nihat Gün’ün memleketi Konya’ya ateş düştü. Şehit Astsubay Çavuş Nihat Gün’ün, acı haberi merkez Karatay İlçesi’ndeki ailesine Konya Garnizon Komutanlığı yetkililerince verildi. Şehit Gün’ün, 1 ay önce nikahlandığı ve eşinin Ankara’da yaşadığı öğrenildi. Şehit Gün’ün baba evine ise Türk bayrakları asıldı

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları