Hakkari’de polis göstericilere müdahale etti

Hakkari’de polis göstericilere müdahale etti
eca-star-reklam

Açlık grevlerinin 67’nci gününde BDP Genel Merkezi’nin çağrısıyla, birçok merkezde olduğu gibi Yüksekova’da da bir grup BDP’li basın açıklaması yapıp açlık grevine girmek istedi.

BDP ilçe binası önünde bir araya gelen kalabalık, Cengiz Topel Caddesi üzerinden basın açıklamasının yapılacağı Eski Cezaevi Kavşağı’na doğru yürüdü. Orient İş Merkezi önünde bir araya gelen kalabalığa, ara sokaklarda bekleyen polis ekipleri müdahale ederken, toplanan vatandaşlar atılan gaz bombaları nedeniyle basın açıklaması yapmadan dağıldı.

YOLA BARİKAT KURDULAR

Öte yandan, polisin müdahalesinin ardından Şemdinli Yolu Caddesi üzerinde bir araya gelen bir grup gösterici yola barikat kurarak, PKK ve Öcalan lehine sloganlar atmaya başladı.

1 ÇOCUK GÖZALTINA ALINDI

Polis göstericilere basınçlı su ve gaz bombaları ile müdahalede bulunurken, göstericiler de polisin müdahalesine taş ve molotof kokteylleriyle karşılık verdi. Çıkan olaylar sırasında 1 çocuk gözaltına alındı.

Kepenklerin kapalı olduğu ilçede olaylar sürüyor.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları