Hain saldırıda PKK’lılar sivilleri kalkan yaptı

Hain saldırıda PKK’lılar sivilleri kalkan yaptı
eca-star-reklam

Hain saldırıda PKK'lılar sivilleri kalkan yaptı

Dağlıca’da 8 askerin şehit olduğu saldırının ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı. Saldırı sırasında teröristlerin sivilleri kalkan olarak kullandığı, olay yerine sevk edilen ambulanslara da roketli saldırıda bulunulduğu bildirildi.

Hakkari Dağlıca saldırısı sırasında teröristlerin, sivili vatandaşları kalkan olarak kullandığı ortaya çıktı.

SİVİLLERİ KALKAN OLARAK KULLANDILAR

Önceki gün gerçekleştirilen 8 askerin şehit olduğu, 16 askerin de yaralandığı saldırıyla ilgili Hakkari Valiliği’nden bir açıkllakin geldi.

Saldırı sonrası başlatılan operasyonlarda 26 teröristin ölü ele geçirildiği hatırlatılan yazılı açıkllakinda şu ifadelere yer verildi:

”Yeşiltaş Karakolu’na yapılan hain saldırıda bölücü terör örgütü mensupları, köyde evlerin arasından ateş açarak masum vatandaşlarımızı kendilerine kalkan yapmaya çalıştığı anlaşılmıştır.

SİVİL AMBULANSLARA ROKETLİ SALDIRI

Ayrıca bölgeye giden sivil ambulanslara terör örgütü mensuplarınca roket ve uzun menzilli silahlarla ateş açıldığı da belirlenmiştir.

Yapılan operasyonlar neticesinde etkisiz hale getirilen teröristler ile çok sayıda silah, mühimmat, tıbbi malzeme, ilaç, dürbün ve örgütsel doküman ele geçirilmiştir. Konuyla ilgili operasyonel ve adli çalışmalar devam etmektedir.”

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları