Hadımköy KİPTAŞ Konutları İçin Başvurular 9,600 Peşinatla Başladı

Hadımköy KİPTAŞ Konutları İçin Başvurular 9,600 Peşinatla Başladı
eca-star-reklam

kiptas-hadimkoy-3-etap-konutlariİstanbul Büyükşehir Belediyesi kuruluşu olan KİPTAŞ tarafından Hadımköy’de yaptırılacak toplam 10 bin konutun ilk etabında satışlar başlıyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, proje alanının askeri sahada bulunduğu yönündeki iddiaları reddetti. 1472 adetlik ilk bölüme başvuruların alınmaya başlandığını ifade eden Topbaş, seçim çalışmaları döneminde kendi imzasının taklit edilerek bazı bölgelerde dokümanlar dağıtılacağı yönünde duyumlar aldığını, bunlara itibar edilmemesi gerektiğini söyledi.

İstanbul’da Konut Fiyatları Ve Kiralar Düşüyor

Projenin ilk ayağı olan Hadımköy 3.Etap‘ta bulunan daireler için talep toplanmaya başlandı. Projenin tanıtım toplantısına katılan Başkan Kadir Topbaş, projenin dar gelirliler için düşünüldüğünü, okulları ve camileriyle birlikte sosyal donatı imkanlarına sahip olacağını açıkladı. Projenin askeri alan üzerinde bulunduğu iddialarını cevaplayan Topbaş, “Birileri şöyle söylüyor, efendim askeri alanda… Bugüne kadar KİPTAŞ ve belediye olarak askeri alandan bir yer alıp konut yapmadık. Şu anda gördüğünüz alan imarlı ve şahıs arazileri KİPTAŞ tarafından satın alınmış yerlerdir. Askeri bölge değildir.” diye konuştu.

Projedeki evler ve ödeme şartları hakkında da bilgi veren Topbaş, konutların 96 bin liradan satılacağını ve 120 vade yanında 9 bin 300 TL’lik peşinat rakamının belirlendiğini anlattı.

İstanbul’da bazı bölgelerde kendi imzası taklit edilerek evlere duyularak dağıtılacağı yönünde duyumlar aldığını belirten Topbaş, “Maalesef diğer siyasi parti üyeleri ya da taraftarları ilçeler ağırlıklı olmak üzere ‘bu partiyle devam ederseniz evinizi yıkacaklar, başkalarına peşkeş çekecekler’ diyorlar. Bu hikayeyi biz 2009’da dinledik. 10 yıllık başkanlığımızda kimin evini başına yıktık. Sarıyer’de verdiğimiz tapuları da sahte tapu diyecek kadar İstanbulluların aklını çelmeye çalışıyorlar.” dedi.

Sahte Kadir Topbaş imzalı olarak ‘buraları boşaltın yıkım olacak’ yazılı kağıtlar dağıtılacağı yönünde duyumlar aldıklarını anlatan Topbaş, “Bu insanlık onuruna yakışır mı, nasıl bir siyaset bu, nasıl bir ahlak bu. Başkan imzasıyla evlere tebligatlar gönderecekleri şeklinde böyle bir ihbar geldi. Allah şerlerinden korusun. Böyle insanlar.”değerlendirmesinde bulundu.

‘DAİRELER, 96 BİN LİRADAN BAŞLIYOR’

Projede 1. ve 2. etapları daha önce tamamlanan Hadımköy’de 47 bin metrekare alan üzerinde 1.472 konutun yer aldığı Hadımköy Konutları 3. Etap müracaatlar bugün itibariyle başladı. Projeye İstanbul’da son 1 yıldır ikamet eden herkes 18 Mart-04 Nisan tarihleri arasında müracaat edebiliyor. 84 m² (2+1) tek daire tipinin yer aldığı projede daire toplam fiyatı sadece 96.000 TL . Yüzde 10 peşinat, 120 aya kadar vade ve 655 TL’den başlayan taksitlerle ev sahibi olma imkanı sağlanıyor.

Kiptaş Hadımköy 3. Etap’ta ödemeler nasıl olacak?

Yüzde 10 peşinatlı sabit taksitli ödeme planına göre,  9 bin 600 TL peşinat ödemesi yapıldıktan sonra, Nisan 2016’da 14 bin 400 TL ara ödeme yapılıyor. İlk 24 ayda 655 TL aylık taksit ödemesi, sonraki 96 ayda 1.120 TL aylık taksit ödemesi yapılıyor. Ödemeler 0,88 faiz oranı üzerinden yapılıyor.

Kiptaş vade farksız ödeme planına göre, yüzde 10 ile yüzde 50 arasında yapılan peşinat ödemelerine 24 aya kadar vade yapılıyor.

– 9 bin 600 TL peşinatla aylık taksit 3 bin 600 TL

– 19 bin 200 TL peşinatla aylık taksit 3 bin 200 TL,

– 28 bin 800 TL peşinatla aylık taksit 2 bin 800 TL,

-38 bin 400 TL peşinatla aylık taksit 2 bin 400 TL,

-48 bin TL peşinatla aylık taksit 2 bin TL olarak belirlendi.

Hadımköy 3. Etap projesinde daireler 24 ay sonra teslim edilecek. Kiptaş Hadımköy 3. Etap için başvurular Kiptaş Genel Müdürlük Merkez Ofisi’ne yapılacak. Kiptaş Hadımköy 3. Etap projesi Deliklikaya bölgesinde inşa edilecek

Yapı teknolojisinin son yeniliklerine göre inşa edilecek Hadımköy Konutları 3. Etap Projesi içerisinde yapısal peyzaj unsurlarının yanı sıra, çocuk oyun alanları, 24 derslikli 1 ilköğretim okulu, 24 derslikli 1 ortaöğretim okulu ve 1 de cami yer alıyor. Hadımköy Konutları 3. Etap 24 ay sonra daire sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları