Güney Marmara’da 35 Plajın Deniz Suyu Temiz Çıktı

Güney Marmara’da 35 Plajın Deniz Suyu Temiz Çıktı
eca-star-reklam

Bursa’nın Mudanya, Gemlik, Karacabey ve Balıkesir’in Erdek ilçelerinin Marmara Denizi’ne olan kıyıları ile İznik Gölü kıyısındaki plaj ve kamplarda gerçekleştirilen Haziran ayı ölçümlerinde, 35 plajın tümünde denize girilebileceği bildirildi.

Bursa Halk Sağlığı Müdürlüğü, Marmara Denizi’ne kıyısı bulunan Mudanya’da 9, Gemlik’te 8, Karacabey’de 3, Erdek’te 11 ve İznik Gölü kıyısında 4 olmak üzere toplam 35 kamp ve plajda ölçüm yaptı.

Ölçümlerin ardından hazırlanan haziran ayı birinci tur Deniz Kirliliği İzleme Raporu’na göre, söz konusu 35 plajdan 31’inde “iyi kalitede su (girilebilir)”, 4’ünde “orta kalitede su (girilebilir)” tespit edildi.

Rapora göre, Gemlik’te Karacaali Gençlik kampı, Mudanya’da Mesudiye ve Eğerce halk plajları ile İznik Gölü’nde Orhangazi Halk Plajı “orta kalite su”ya sahip.Florya Güneş Plajı

Güney Marmara’da “girilebilir” deniz suyuna sahip plajlar şöyle:

Mudanya: Kızılay Kampı, Burgaz Altınkum Halk Plajı, Burgaz Halk Plajı, Kumyaka Halk Plajı, Zeytinbağı Halk Plajı, Eşkel Halk Plajı ve Coşkunöz Halk Plajı.

Gemlik: Narlı Halk Plajı, Büyükkumla Halk Plajı, Küçükkumla Halk Plajı, Hasanağa Gençlik Kampı, Gemsaz Halk Plajı, Kumsaz Halk Plajı ve Kurşunlu Hanımlar Plajı.

Karacabey: Yeniköy Halk Plajı, Malkara Halk Plajı, Kurşunlu Halk Plajı.

İznik Gölü: Göllüce Halk Plajı, İnciraltı Mevki Halk Plajı ve Darka Tatil Köyü.

Ayrıca, Balıkesir Halk Sağlığı Müdürlüğünün haziran ayı raporunda, Erdek Toplum Sağlığı Müdürlüğünce alınan numuneler sonucunda, ilçedeki tüm plajlarda deniz suyu “iyi kalite” olarak nitelendirildi.

Erdek’te bulunan denize “girilebilir” 11 plaj şunlar: “Bakraç Plajı, Dalyan Plajı, Kafkas Otel Çuğra Plajları, Klayt Otel Orman Kampı, Kurbağalıdere Mevkisi Yüzme Alanı, Moda Plajı, Narlı Beşevler Mevkisi Yüzme Alanı, Laka Plajı, Ocaklar Mahallesi Plajları, Pınar Otel Plajı, Çuğra Plajları.”

Tasarruf yapma yöntemleri düşünüldüğünde internetten alışveriş, iyi bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Eca Armatürler, Artema Punto Bataryalar, Vitra klozet kapakları, boya ve desen ruloları satışı yapan www.ugur-yapi.com Mağazasının online satış sitesi olan www.net-alisveris.com rahatlıkla ucuz alışverişler yapabilirsiniz.

www.net-alisveris.com sitemizde Batarya/Musluk Kategorisi altında tüm ürün çeşitlerini incelebilir ve en ucuz fiyatlarla Eca, Artema, punto markalarının ürünleri olan Banyo, eviye mutfak, lavabo bataryalarını ister üye olarak isterseniz tek seferlik alışveriş yapacaksanız  garantili olarak en ucuz fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları