Gülsün Çetinkaya: Askerler şehit olmuyor sadece ölüyor

Gülsün Çetinkaya: Askerler şehit olmuyor sadece ölüyor
eca-star-reklam

Yapımcı ve senarist Gülsün Çetinkaya “Ölen askerler şehit olmuyor, sadece ölüyor” sözleriyle tüm şimşekleri üzerine çekti. TRT’de yayınlanacak bir dizinin yapımcısı ve senaristi sıfatıyla konuşan Çetinkaya, bu sözleriyle herkesi şaşırttı.

TRT’de yayınlanması planlanan ve çekimine başlanılan Azerbaycan ve Türk oyuncularının rol alacakları 1876-1938 yıllarında yaşanan mücadelenin ağırlıklı olduğu, Çanakkale, Kurtuluş mücadelesi temalı “Dağ Kartalları Osmanlı Çocukları” adlı dizinin yapımcı senaristi Gülsün Çetinkaya, tartışma yaratacak iddialarda bulundu.

Video yayına hazırlanıyor..

“ŞEHİT OLMUYORLAR SADECE ÖLÜYORLAR”

Günümüzde artık şehit haberlerinin sıradanlaştığını öne süren Çetinkaya, “Çocuklarımız bu zamanda askere küfrederek gidiyor. Ben şehit olduklarına inanmıyorum sadece ölüyorlar. Vatan ocağından Peygamber ocağı diye gidersen şehit olursun. Ben senin cenazeni taşırım. Onun dışında sadece ölmüş olursun” dedi.

“MUHTEŞEM YÜZYIL” DİZİSİ GEÇMİŞE HAKARET

Günümüzde yayınlanan bazı dizileri eleştiren “Dağ Kartalları Osmanlı Çocukları” adlı dizinin yapımcı senaristi Gülsün Çetinkaya, “Muhteşem Yüzyıl” dizisinin geçmişe hakaret olduğunu iddia ederek boykot çağrısında bulundu. Çetinkaya, “Bu mudur yani dizi yapmak? Süleyman’ı işlemek. Ben Hitler’i bile yapsam tarafsız olurum. Benim geçmişime hakaret eden Muhteşem Yüzyıl. Boykot edelim, izlemeyelim. Babası bir kadın la çıkıyor oğlu bir kadınla çıkıyor. Ne anlıyoruz.” dedi.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları