Gül, Medvedev’i tebrik etti

Gül, Medvedev’i tebrik etti
eca-star-reklam

Cumhurbaskani Aptullah GulCumhurbaşkanı Abdullah Gül, 8 Mayıs’ta Rusya parlamentosu alt kanadı Duma’dan onay alan ve başbakan olarak hükümet çalışmalarını sürdüren Dmitri Medvedev’i telefonla arayarak kutladı. 

Rusya Başbakanlık basın merkezinden yapılan açıklamada görüşmenin Gül’ün inisiyatifi ile gerçekleştiği belirtildi. 

İki ülke liderlerinin açık yüreklilik ve dostça Rusya ve Türkiye ilişkilerini ele aldıkları belirtilen açıklamada, “İki taraf da uzun yıllardır en yüksek seviyede ilişkilerin devamından duyduğu memnuniyeti ifade etti. Liderlere göre bu durum siyasi, ekonomik, ticari ve özellikle de çok sayıda büyük projenin uygulanmasında önemli katkı sağlıyor” denildi.

Medvedev, Rusya hükümetinin Türkiye ile ikili ilişkilere her zaman öncelik vereceğini belirtirken, Cumhurbaşkanı Gül de bölgesel ve uluslar arası konularda koordinasyonun sürmesini, karşılıklı çıkarlara dayalı olarak yapıcı işbirliğinin ileriye taşınmasını talep etti.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları