Gribi önleyebilen çok özel vitamin ve mineraller

Gribi önleyebilen çok özel vitamin ve mineraller
eca-star-reklam

Birçok insan sağlıklı olmak için taze sebze ve meyve yerine vitaminlere başvuruyor.Kış Aylarında grip olmamak için epeyce bir mücadele ediyoruz. Hele de şu kışın son günleri gelirken grip olmamak için yiyeceklerimize dikkat etmeli ve vitaminlerle vücut direncimizi düşürmemeye çalışmak en iyisi. Uzmanlar tarafından yapılan özel araştırmalar vitaminlerin bağışıklık sistemini güçlendirerek gribi önleyebildiğini gösteriyor. Hastalık sırasında alınanlar ise semptomları azaltıyor ve hastalığın daha kısa sürmesini sağlıyor.

Kateşin

Yeşil çayda bulunan kateşin, antibakteriyel, antiviral ve antitümör özellik taşıyor.

C vitamini

Bilim adamlarına göre her 6 saate bir 1000 mg C vitamini almak gribin etkilerini azaltmakla kalmıyor hastalığa karşı da koruyor.

Çinko

Her gün çinko takviyesi almak hastalığın süresini kısaltıyor.

N-asetilsistein

Akciğerlerin daha verimli çalışmasını sağlıyor ve akut solunum yolu hastalıklarıyla astım tedavisinde etkin rol oynuyor.

Beta karoten ve A vitamini

http://www.cabadak.com/wp-content/uploads/meyveler1.jpg

 

Beta karoten ve A vitamini akciğerlerinde hücre duvarlarının ve mukus zarlarının inşa edilmesinde kullanılıyor. Enfeksiyona karşı savaşan hücrelerin artmasını ve serbest radikallerin etkisiz hale getirilmesini sağlıyor. A vitamini bağışıklık sistemini güçlendirerek beyaz kan hücrelerinin hastalıklarla savaşmasına destek oluyor.

E vitamini


Uzmanlar bu vitamin ve minerallerin faydalı olduğunu ancak doktora danışmadan vitamin takviyesi kullanılmaması gerektiğini vurguluyor.
E vitamini virüs ve bakterilerle savaşacak antikorların üretiminde kullanılıyor.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları