Google Drive, Bulut Teknolojisi Nedir?

Google Drive,  Bulut Teknolojisi Nedir?
eca-star-reklam

google driveGeçtimiz yıl, Google’ın Drive servisini hazırladığından sizlere bahsetmiştik. Google çalışanları tarafından o zamandan beri kullanılan servisin, 2011 sonunda piyasada olmasını bekliyorduk, fakat anlaşılan o ki Google servisi istediği düzeye getiremedi. Şimdi ise sistemin sağlıklı görselleri internette dolaşmaya başladı.

TalkAndroid sitesinin servis ettiği yeni görsel, yeni Google arayüzüne uygun bir Google Drive giriş ekranını gösteriyor. Resimde görünen önemli bilgi ise, servisin herkese 5 GB ücretsiz alan vaat etmesi.

Google Drive, daha önceleri sadece 2 GB olarak konuşuluyordu. Bildiğiniz gibi Dropbox kullanıcılara 2 GB alan verip, daha sonra sizin referansınızla kayıt olan her kişi için de hesabınıza ekstra alan tanımlıyor. Microsoft Skydrive ise kullanıcılara 25 GB alan vermesine rağmen, dosya boyutunu 100 MB olarak kısıtlıyor. Apple’ın alternatifi iCloud ise kullanıcılara 5 GB alan sunuyor. Tabii bu listelenenler ücretsiz seçenekler. Google da aynı şekilde ücretsiz olarak kullanıcılarına 5 GB alan sağlayacak.

Servisin bu hafta içerisinde resmi olarak duyurulması ve http://drive.google.com adresinde faaliyete geçmesi bekleniyor.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları