G.Saray Engin Baytar’a acımadı

G.Saray Engin Baytar’a acımadı
eca-star-reklam

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun Engin Baytar’a verdiği 11 maçlık men cezası Galatasaray’da şok etkisi yarattı.

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan maçta 4 ayrı fiilden dolayı cezayı çarptırılan Engin için 7 maçlık bir ceza bekleyen ancak PFDK trafından açıklanan 11 maçlık ceza ile şok olan sarı-kırmızılı yönetim ceza kararını Tahkim Kurulu’na taşımaya karar verdi.

ENGİN 330 BİN EURO KAYBEDECEK

Engin Baytar’a verilecek olan ceza için Tahkim Kurulu ve Fatih Terim’in raporunu bekleyecek olan sarı-kırmızılı yönetim, hırçın futbolcuya ağır bir para cezası vermeye hazırlanıyor.Galatasaray’dan maç başına 15 bin Euro alan Engin, 11 maç için 165 bin Euro’nun yanı sıra Galatasaray’ın vereceği 165 bin Euro cezayı ödeyecek ve toplamda 330 bin Euro kaybedecek.

20 MAÇTAN 12 MAÇA İNMİŞTİ

Öte yandan Süper Lig’de ikinci kez bir futbolcu, hakem Cüneyt Çakır’a saldırdığı için ceza aldı. 2006-07 sezonunda o dönem Manisaspor forması giyen kaleci Bülent Ataman, Çakır’a saldırdığı için 20 maçtan ceza almış, bu ceza sonra 12 maça inmişti.

Galatasaray Sportif A.Ş’nin Genel Müdürü Lütfi Arıboğan da, Engin Baytar’a ağır bir cezanın verileceğini ifade ederek; agresif futbolcuya bir de mesaj gönderdi.

DAVRANIŞ BOZUKLUĞU VAR

Engin’in aldığı cezayı değerlendiren Arıboğan; “Engin çok yetenekli bir futbolcu ancak yapmamısı gereken bir davranış bozukluğu gösterdi. Ceza da ağır bir ceza. Bu anlamda da üzüntülüyüz ancak cezanın miktarından önce biz zaten Engin’in böyle bir hata yapmamasını arzu ediyoruz. Profesyonel düzende Galatasaray gibi bir kulüpte her şeyin kontrol altında olması gerekiyor. O nedenle gereken yapılacaktır. Olması gereken şeyler olacaktır ancak öncelikle yetenekli bir sporcu olarak Engin’in neleri yapıp yapmayacağı konusunda bir karar vermesi gerekiyor” dedi.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları