Firefox 4, İlk 24 Saatte Yaklaşık 6 Milyonla IE’nin Nerdeyse 3 Katı Yüklendi

Firefox 4, İlk 24 Saatte Yaklaşık 6 Milyonla IE’nin Nerdeyse 3 Katı Yüklendi
eca-star-reklam

Mozilla Firefox 4 müthiş bir giriş yaptı. İlk 24 saatte yaklaşık 6 milyon yükleme yapıldı. Bu Microsoft’un son Internet Explorer versiyonunun ilk 24 saatindeki 2,35 milyon yüklemeye oranla nerdeyse 3 kat olarak gerçekleşti.


Bu konunun da işaret ettiği gibi, son 1-2 yıldır, tarayıcılar savaşı var. Firefox 4, IE9, Chrome 10 tarayıcıların en önünde yer alanlar durumunda. Ama Opera 11 gibi diğerleri de var.

Firefox 4’un özellikleri çok beğenildi. Web uygulamalarına kolaylıkla erişim sağlayan tab’lar, takip koruması ve yer imlerinin tarih ve şifre ile senkronize edilmesi gibi özellikler yer alıyor. Ayrıca panorama adını taşıyan ve gruplar halinde açılan tabların organize edilmesini sağlayan özelliği de önemli.

Ama Mozilla’nın ileriye yönelik planları hala var. Bu sene içinde Firefox 5-6-7 gelebilir. Bu versiyonlarda hesap yöneticisi, kullanıcılarının farklı profiller kullanarak çoklu hesabı kullanabilmelerini mümkün kılacak.

Diğer yandan Google da pazartesi günü yeni bir Chrome ikon’u ve salı günü ise Chrome 11 betayı duyurdu. Beta versiyonun en önemli özelliği web geliştirmecilere web sitelerinde konuşulanları text’e çevirme olanağı[1] sunacak bir HTML 5 konuşma giriş özelliği olması.

Windows için Firefox 4.0′ı bu bağlantılardan indirebilirsiniz:

Firefox 4 Türkçe İndir

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları