Fatoş Güney: Nebahat Çehre Yılmaz’ı kullanıyor – İzle

Fatoş Güney: Nebahat Çehre Yılmaz’ı kullanıyor – İzle
eca-star-reklam

Yılmaz Güney Vakfı kapandı. 20 yıl boyunca kendi ayakları üzerinde duran Vakıf sonunda maddi sıkıntılara yenildi.

Vakfın Kurucusu ve Yılmaz Güney’in eşi Fatoş Güney A Haber’de yayınlanan Jurnal Programı’na katılarak süreçle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

‘FİLMLERİ GÖSTERİLMİYOR’

Güney üzerinde zımni bir ambargo bulunduğunu söyleyen Fatoş Güney, “Filmleri hiçbir yerde gösterilmediği için telif geliri elde edemedik” dedi. ve sözlerini ”Yılmaz öldükten sonra filmlerine sahip çıkılmayacağını tahmin etmişti. ‘Yol’ filmine ‘Duvar’ filmine Kürtçe dublaj yapılabilirdi. Vakfı kendi imkanlarımla 20 yıl yaşatabildim.

En büyük isteğim bir Yılmaz Güney, müzesi oluşturması. Türkiye Yılmaz Güney’e borçlu…” olarak sürdürdü.

Fatoş Güney: Nebahat Çehre Yılmaz’ı kullanıyor

Sıkıntılarını Kültür Bakanı, Vakıflar Genel Müdürlüğü ve TRT Şeş Genel Müdürü ile de paylaştığını söyleyen Güney, olumlu bir dönüşüm alamadığını ifade etti.

Güney programda, oyuncu Nebahat Çehre’nin Yılmaz Güney sineması, mücadelesi adına hiçbir şey yapmayıp her röportajında Yılmaz Güney adını zikrederek onun adını kullanmasından rahatsızlığını da dile getirdi.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları