Esnafa ve Yeni İş Kuracaklara Devlet Kredisi Verecek

Esnafa ve Yeni İş Kuracaklara Devlet Kredisi Verecek
eca-star-reklam

lk kez iş kurana 100 bin TL kredi verilecek Paketten yararlanacak bir diğer kesim yeni iş kuracaklar. Bu kesim için kredi limiti 100 bin lira olarak belirlendi. Yine Devlet Kredisi yarısını KOSGEB hibe olarak verecek. İlk kez Devlet Kredisi kullanacak esnaf ya da yeni iş kuracak kişi kadın ise hem öncelikli olacak hem de limiti diğerlerinden 5 bin lira daha fazla olacak. Böylece esnaf kredisinde kadınlar için limit 55 bin lira; yeni iş kurma limiti ise 105 bin lira olacak.

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün’ün, bugün İstanbul’da düzenleyeceği toplantı Devlet Kredisi ayrıntılarını ortaya çıkaracak. Bakanlıktan haftasonu yapılan duyuruya göre, toplantıda KOBİ’lerin üretim, yatırım miktarı ile katma değerinin artırılması ve büyümelerinin sağlanması amacıyla hazırlanan 2011-2013 KOBİ Stratejisi ve Eylem Planı kamuoyuyla paylaşılacak.

5 stratejik alan

Verilen bilgiye göre,5 stratejik alanda proje ve faaliyet gerçekleştirilmesini öngören 2011-2013 KOBİ Stratejisi ve Eylem Planı’nın stratejik alanları şöyle belirlendi: “Girişimciliğin geliştirilmesi ve desteklenmesi, KOBİ’lerin yönetim becerilerinin ve kurumsal yetkinliklerinin geliştirilmesi, KOBİ’lerin gözetilmesi, KOBİ’lerin ARGE ve yenilik kapasitesinin geliştirilmesi ile finansmana erişimlerinin kolaylaştırılması.”

Erdoğan’dan esnafa ‘3 çocuk yapın’ çağrısı

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, nikâhlarda yaptığı “3 çocuk yapın” çağırısını, dün esnaf ve sanatkar toplantısında da yineledi. TESK Başkanı Bendevi Palandöken’in “emekli olanlardan çalışanların durumu” ile ilgili konuya da değinmasi üzerine “Tabii bu, erken emekliliğin Türkiye’ye ne bedel ödettirdiğini gösteriyor” diyen Erdoğan, şöyle konuştu:

Ne yapacak yani 45 yaşında, 36 yaşında emekli olan bir insanın evde oturabilecek bir hali var mı? Birşey yapması lazım. Ne yaptılar, oraya, buraya, her tarafa girip çalışmak istediler. Ama bu da bize birşey getirdi, ülkenin istihdam planlarını da altüst etti. Çünkü biz nüfusu artan bir ülkeyiz. Bu ülkenin genç, dinamik nüfusunu eğer dinamitlersek, geleceği Allah göstermesin yok olur.

2023’de projeksiyonumuz 82 milyon nüfus gösteriyor ama temennim odur ki daha fazla olsun ama genç bir nüfus, dinamik bir nüfus. Çünkü ekonomi dediğimiz, bunun temeli insandır. Batı yaşlı nüfusundan kahroluyor, ‘yanlış yaptık’ diyor. Şimdi para üstüne para veriyor, teşvik ediyor ama doğurmuyorlar.

Türkiye’yi de aynı duruma düşürmek isteyenlere prim vermeyeceğiz. Onun için her zaman söylüyorum, burada da söyleyeceğim, bütün nikahlarda söylüyorum, en az 3 çocuk diyorum. Çünkü böyle giderse 2037’de Türkiye’nin durumu iyi değil. 2037’de yaşlı bir nüfusuna sahip olacağız. Yaşlı bir nüfusa sahip olduğumuz zaman durum felaket. O zaman Batı’dan daha kötü duruma düşeriz.”

Palandöken: Doğu’da işyeri elektriğine konut tarifesi uygulansın

TÜRKİYE Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Başbakan Tayyip Erdoğan’dan, Doğu ve Güneydoğu’da elektrik tarifelerinin esnaf için işyeri tarifesi yerine konut tarifesi olarak uygulanmasını istedi. Hükümetten beklentileri olduğunu belirten Palandöken, bunlardan ilkinin üyelerinin sanayi ve ticaret odalarına da üye olmalarının önüne geçilmesi olduğunu söyledi. Palandöken, ustalık belgesi zorunluluğunun sanayi ve ticaret odalarına da getirilmesini istedi. Devlet Kredisi

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. soner durak diyor ki:

  Bende bu krediden faydalanmak istiyorum Ayrıntıya girilmemiş yeni iş kuranlar nasıl fayda görecek lütfen bilgi verirmisiniz

 2. mrbobwood diyor ki:

  Eğer bir kredi ihtiyacınız var mı? EVET ise e-posta yoluyla bize ulaşın

  Bir kredi için geçerlidir. Ben size % 3 gibi düşük, çok Minimal yıllık faiz oranları ile Bireysel Krediler sunuyoruz yüzde % 3 düşük ilgi ile kredi her türlü teklif olduğunu bilmek istiyorum. Biz 500000000 maksimum 1000 asgari aralığında kredi veriyoruz. Bizim kredileri de maksimum güvenlik için sigortalı bizim önceliğimizdir.

 3. william mark diyor ki:

  Merhaba,
  Bu hasta yatağında, kim oğlum büyük bir tanıklık
  2day ve doktor biraz para almak için söyledi
  onlar benim tek oğlu tedavi başlamasından önce
  ve ben oğlum için ödemek için parası yoktu
  hastane faturası, bir iş başlatmak için ve benim kira ödemek için, ben
  Her bir okunaklı kredi borç veren vardı araştırın kim
  tarafında bana para ve Tanrı’ya ödünç verebilirim ben temas var
  Bir kredi için, ve benim en büyük Mrs inanç ile
  bana da aktarılan bir var benim kredi sürpriz ve
  hepiniz orada bir okunaklı kredi borç veren ararken istediğiniz

 4. zeyni diyor ki:

  bizde yedik

 5. zeyni diyor ki:

  boş verin ya hepsi palavra uydurma şeyler kefil isterler 2 memur olmalı ayrıyeten ustalık belgesi nasıl kuracaz işimizi söyleyin bakalım ben deneyimli mobilya döşemeci ustasıyım param olmadığı için iş yeri açamıyorum kaymakamlığa gittim kefil istediler benden bu zamanda kim kime kefil olur saygılarımla

 6. gökhan diyor ki:

  devlet yeniden iş kuranlara nasıl yardım ediyor detaylı bilgi veririsiniz?

 7. muhammet özturk diyor ki:

  benım bı resturanım var ben bunu buyutmek ıstıyorum nasıl buyuturuz bı bılgı verrımısınız

 8. Susan james diyor ki:

  Merhaba,
  Bu Susan James, özel bir kredi borç veren genel kamuoyunu bilgilendirmek için bir mali fırsat herkese açık herhangi bir mali yardıma ihtiyacı olduğunu. % 3 faiz oranı açık ve anlaşılır terimler ve bireylerin, firmaların ve şirketlerin koşulları kredi vermek altında biz. E-posta gönder

 9. Joe regson diyor ki:

  Iyi günler,

  Bay Joel Gregson meşru saygın bir para borç veren duyuyorum. Biz mali yardım ile bir şirketiz. Biz, faturaları ödemek için bir kötü kredi veya para ihtiyacı olan finansal desteğe ihtiyacı bireylere dışarı fonları ödünç iş yatırım veya bir ev satın almak. Sana bir kredi sunmak için memnuniyet duyarız biz güvenilir yararlanıcı yardımda sizi bilgilendirmek için bu orta kullanmak istiyorum.

  Yapılmış hizmetler şunlardır:

  * Refinance
  * Ev Geliştirme
  * Yatırım Kredisi
  * Otomatik Kredileri
  * Borç Konsolidasyon
  * İşletme Kredileri
  * Bireysel Krediler
  * Uluslararası Krediler.

 10. damla topaloglu diyor ki:

  mrb ben tuhafiye bijuteri üzerine dukkan acdım ve ekşiklerim var kredi kullanmak istiyorum bana yardımcı olurmusunuz

 11. veysel diyor ki:

  kosgeb le görüştügümde aynen şu bilgiyi aldım dükkanı siz kendiniz acıcaksınız daha sonra poroje sunucaksınız onaylanırsa kıredi verilecek yani işe yaramaz benim dükkan acmaya param olduktan sonra ne işim olur kosgeple

 12. erkan özer diyor ki:

  rashid ibrahim siz kredi mi veriyorsunuz sizinle nasıl irtibata geçebiliriz herhangi bir adres tel belirtmemişsiniz bana ulaşırsanız sevinirim. site yöneticisi lütfen telimi silmeyin kredi kartı yüzünden çıkmazdayım teşekkür ederim.

 13. erkan özer diyor ki:

  bende kredi kartı borclarımı ödemek istiyorum nasıl yapabilirim bilgisi olan varmı

 14. susan jam diyor ki:

  Merhaba.
  Eğer stres ve hızlı onayı olmadan kişisel veya işletme kredisi ihtiyacınız var mı? Eğer öyleyse biz şimdi asal faiz oranı kredi sunuyoruz olarak, lütfen bize ulaşın. Bizim kredi güvenli ve daha fazla bilgi ve uygulamalar için güvenli olduğunu, bu e-postaya cevap lütfen.

 15. emine diyor ki:

  eşim çok iyi bir kılıma ustası ve soğutmacı madi sıkıntılar ve olumsuzluklar sonucu kendi işyerimizi kapatmak zorunda kaldık.tekrar kılıma ve soğutma üzerine dükkan açmak istiyoruz fakat madi imkansızlıklardan ötürü girişimde bulunamıyoruz.bunun icin nasıl bir kiredi çeşidinden faydalanabiliriz. yardımcı olursanız sevinirim teşekür ederim.

 16. adem koç diyor ki:

  ben vanlı yım dogu bolgesın de ilk olarak bır işi getır mek istıyom ailem destek vermedıgın den dolayı botcem yeter sız oldugu için yapamıyorum nasıl yardım cı olabılırsınız ltf yardım cı olun

 17. Doug Rodge diyor ki:

  Merhaba,
  Acil bir kredi borçlarını temizlemek için ihtiyacınız var ya da işinizi geliştirmek için sermaye borç gerekir? var be reddetti bankalar ve diğer mali kurumlar tarafından? Bir konsolidasyon kredi veya bir ipotek ihtiyacınız var? Arama artık tüm mali sorunları geçmişte kaldı

 18. havva demir diyor ki:

  Kendi isimi kurmak istiyorum nasil bi kiredi kullana bilirim dukkani kurmaya buccem yetmiyor yardimci ola bilirmisiniz

 19. cennet uysal diyor ki:

  benim iki sorum var bu krediler hangi iş alanını kapsıyor nereye başvuracağım başvuru süresi nezaman.birde benim önceden sicilim bozuk bu yeni işyeri açmamı engelermi

 20. Rashid İbrahim diyor ki:

  Merhaba,

  Bay Rashid İbrahim, özel bir kredi borç veren duyuyorum. Bu borçları temizlemek için acil bir kredidir? ya da ömür boyu fırsat krediler verir kredi borç veren geliştirmek için işletme sermayesi gerekiyor. Işinizi var mı? Eğer bankalar ve diğer mali kurumlar tarafından reddedilen var mı? Eğer bir konsolidasyon kredi veya ipotek ihtiyacınız var mı?
  daha bak, tüm mali sorunlar bitti yapmak için buradayım. Kredi kötü ya da % 3 şirket yatırım yapmak, faturaları ödemek için paraya ihtiyacım var maddi desteğe ihtiyacı olan insanlara ve kredi fonları. Ben güvenilir ve yararlanıcı yardım yapmak ve bir kredi sunmak için istekli olacağını sizi bilgilendirmek için bu orta kullanmak istiyorum.

  Sağlanan hizmetler şunlardır:
  bireysel Krediler
  Öğrenci Kredileri
  kredi Kiralama
  İşletme Kredileri
  ticari ipotek
  Mortgage Ev
  araba kredileri
  inşaat kredileri
  eğitim kredileri

  Selamlar,
  Rashid İbrahim

 21. MUHARREM BAĞLAN diyor ki:

  BEN İLK DEFA KAZMA KÜREK SAPI İMALATI YAPMAK İÇİN DÜKKAN AÇICAM VERGİYE KAYIT OLDUM NASIL DEVLET KREDİSİ ALABİLİRİM NE YAPMAM GEREKİYOR

 22. selvi sencer diyor ki:

  ben bir internet cafe ve iletişim açmak istiyorum nasıl ,ve nerden kredi alabilirim.eşim malülen emekli yani yüzde 89 özürlü bana yardıcı olursanız çok memmun olurum.
  teşekür ederim.

 23. adem görgülü diyor ki:

  ben seyyar muzisyenim ama işlerim iyi değil çiçek dükkanı açmak iştiyorum nakidim yok ne yapabilirim

 24. müslüm toson diyor ki:

  nalbur işnden çok anlayan biriyim lutfen yardımcı olun kırediyi nasıl alırım

 25. abdurrahman diyor ki:

  inanmayın.bunlar sadece işin reklam kısmı.verseler verseler 6-7 binlira verıyorlar onuda zaten alasıya o parayı harcıyorsun

 26. serkan köse diyor ki:

  ben pvc sistemleri üzerine kendi iş yeri sahibi olmak istiyorum nereye başvurmam gerekiyor

 27. Kamuran kunt diyor ki:

  Ben antalyada yaşıyorum ve bir cafe açmak istiyorum. Bu kredide bayanlara öncelik tanındığını duydum banada bir fırsat verilirmi acaba

 28. abubekir polat diyor ki:

  slm. arkadaşlar ben evden eve taşımacılık sektörüne girecem nasıl yapacam nereye baş vuracam yardımcı olurmusunuz teşekürler

 29. gülay diyor ki:

  kadın girişimciler için başbakanlık kredi veriyormuş. ben kerdi almak istiyorum lütfen beni bilgilendirirmisiniz?

 30. gülcan balcı diyor ki:

  ben çanakkale ayvacık ilçesinde kafeterya işletiyorum bende destek kredisinden faydalanmak istiyorum genç bir işletmeci olarak yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim

 31. ibrahim k diyor ki:

  kendi işimi kurmak istiyorum ama maddi imkanın yok biraz destek veren olursa bende bu ülke için bişeyler üretmek istiyorum.

 32. bedrettin tayanak diyor ki:

  ben vanlıyım ve 11 kardeşiz kardeşlerimin coğu okuyor ben kardeşlerime tekm beşıma bakamıyorum zaten vanda doğru durust iş de yok yani ben bir iş kurmak isyiyorum ve kardeşlerimi okutmak istiyorum devlet ten yardım ve destek istiyorum

 33. murat aydogmus diyor ki:

  devlet yenı ıs kuranlara kredı verıcek bu kredıyı vermesı ıcın ne gerekıyor bende yenı ıs yerı acıcam ne gerekıyor pekı ? ?

 34. ela eker diyor ki:

  devlet desteklerinden yararlanmak isteyen bana ulaşsın.

 35. Hibe kredi ile ilgili tüm bilgiler bu sitede

 36. birol ocak diyor ki:

  2011 yılında otomotiv yan sanayi üzerine yer açtım ama çok fazla sermayem olmadığı için ve işlerin durgun olmasından dolayı kredi kartlarına borçlanım ben bu kredilerden faydalanmam için sicilimi düzgün olması gerekiyormuş benim ne yapmam lazım

 37. fatih diyor ki:

  ya kredi verecek diyorsunuz ama nasil kime ne şartlarda nere baş vurulacak diye bi bilği verseniz olmazmı.

 38. Hibe almak isteyenler diyor ki:

  Arkadaşlar burada bir site buldum hibe krediyi nasıl alınacağı ile ilgili çok önemli bilgiler var hibekredinasilalinir.blogspot.com

 39. özlem diyor ki:

  ben vanda yasıyorum daha önce kız öğrenci yurdunda calışıyordum ama depremde yıkıldı bende bu işii yapmak yeni bir yurt acmak istiyorum krediden nasıl faydalana bilirim neler gerekiyor kesin bilgilere sahip olanlar varsa yardım bekliiyorum

 40. mehmet diyor ki:

  bende destek kredisi istiyorum nereye başvurmam gerekiyo hangi alanlar için geçerli kimlerle görüşebilirim bilgi veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

 41. halil diyor ki:

  S.A. ben harfiyatcılık üzerine iş kurmak istiyorum ilk defa bi iş yeri açıcam yeni iş kuracaklara devletin verdiği 100 bin 50 bini hibe olan kredi den faydalana bilir miyim

 42. orhan diyor ki:

  slm ben damatlık ceyiz sandıgı yapacam nasıl kredi alırım

 43. MD GARAJİMOTO diyor ki:

  slm be avcılar oto sanayi sitesinde oto tamiri üzerine kendi yerimi calıştırıyorum yeri ve işimi büyütmek istiyorum büyütecek olan iş yerimi kırklareli babaeski ilcesinde kuracagım bana kıredi konusunda yardımcı olurmusunuz işimi bütmek benım tek hedefim bana yardımcı olurmusunuz

 44. yusuf diyor ki:

  yorumlara pek cvp gelmiyor

 45. yusuf diyor ki:

  nasıl basvurabiliriz detaylı bilgi lütfen

 46. yusuf diyor ki:

  daha fazla detaylı bilgi..ilk olarak nasıl basvurmak lazım ve nasıl secenekler var

 47. mehmet diyor ki:

  bende kendime bir iş yeri açmak istiyorum fakat maddi durumum buna musade etmiyor iş kuraçaklara 100 bin tl desdetk vereçegini söylüyorsunuz bunlarin şartlari ne hangi sektörde çalişanlara vereçeksiniz ödemeleri nasil olaçak teminat olarak ne istiyorsunuz.

 48. Ahmetak diyor ki:

  tamm devlet bi butce ayırmıs boyle bı uygulalama yapıyo pekı bız bunu nasıl yapmalıyız yanı ılk basamak olar nerden baslamalıyız bunun bılgısını gecersenız sevınırız tesekurler.

 49. beyaz diyor ki:

  merhaba ben ıs kurmak ıstıyorum sartları neler lutfen yardım edın bırde hemen parayı verıyolar mı?lutfen cvp verın tesekkur ederım….

 50. murat diyor ki:

  kıredı ıcın nereye başvurcaz yenı iş kurmak istıyorum

 51. oguzhan diyor ki:

  kosgeb tamamen hiç bir işe yaramayan bir kurum bankaların yanında.onların onayını bile önemsemiyorlar.esnaf sıkıntısı var ödemeler için nakite ihtiyaca var .ama banka problemi olmayanlara veriyor.nasıl bir iş bu anlaşılmıyor.başbakınımz çıkıyor esnafa destek veriyoruz ,faizleri düşürdük hepsi palavra inanmayın.

 52. cihangir diyor ki:

  selamlar arkadaslar bu soylenenlere hiç inanmayın kımse kredı vermıyor hepsı kocaman bır yalan en az 1 senelık vergı matrahı ıstıyorlar ınsanları salak sanıyorlar sanırım reklamlar konusmalar hepsı yalan sadece kredı alabılmek ıcın 1 yıllık vergı levhası gerek

 53. rabia diyor ki:

  bız ınanmıyoruz bu acıklamalara katılmıyorum kosgeb harıcı tum bankalaraişkurduk dıye evrak verıyoruz hep red cıkıyo bızlere ne zaman kredı acacaklar cok merak edıyorum

 54. yunus diyor ki:

  ben iş kurmak istiyorm bu kredi hakında fazla bilgi werilmemiş şartlarnız nelerdir tam olarak bilgilendirirseniz sevinirim.

 55. turgut diyor ki:

  ben iş kurmak istiyorum şartlar hakkında hiç bir bilgi verilmemiş şartlarınız hakında bilgi verirseniz memnun olurum …

 56. mehtap yüksel diyor ki:

  ben iş kurmak isteyen bir bayanım.kredi a lıp iş kurmam için nasıl bir yol izlemeliyim.şartlar nelerdir.aydınlatırsanız sevinirim

 57. nilay diyor ki:

  ilk ve son olacak bir iş yeri kurmak istiyorum “matbaa”üzerine şatları,koşulları neler öğrenmek istiyorum.lütfen kısabir süre içerisinde bilgilendirin.eşim böyle bir kredi olabileceğine inanmıyor onun için araştırıyorum.onun için bu bir hayel.”matbaa ustası”,

 58. ali koc diyor ki:

  BEN 2011 İN BİRİNCİ AYINDA İŞ KURDUM KARMETE TEKSTİL KENDİ OLANAKLARIMLA ALMANYAYA ESOFMAN YAPTIM MALSEF BEKLLENILEN OLMADI BENIMDE KREDİYE İHTİYACIM VAR YARARLANA BİLİYORMUYUM VEYA HANGİ SEKİLDE YARARLANABİLİRİM NE GİBİ BELGELER GEREKLİ BİLGİLENDİRMENİZ MÜMKÜNMÜDÜR SAYGILAR ALİ KOÇ

 59. cemal diyor ki:

  anlaşmalı bankalr hangileri

 60. kamile diyor ki:

  BEN KENDİ ADIMA İŞ KURACAGIM ŞARTLARI NELERDİR İPOTEK İÇİN NE İSTENİYOR ŞARTLARI NEYE DAYANILARAK VERİLECEK KOSULLARI NE İSTENİYOR AYRINTIL BİLĞİ İSTİYORUM SAYGILAR

 61. kader gaya diyor ki:

  Bende bu krediden faydalanmak istiyorum ve bayilik düşünüyorum. Ayrıntıya girilmemiş yeni iş kuranlarda aranılan kriterler nelerdir?

 62. ayhan günaydın diyor ki:

  ben ilkez kredi alacağım ve kendi işimi kurmak istiyorum ama bu krizler nedeniyle böyle bir kredi almaya cesaret edemiyorum ve hangi işler için bu kredi verileçek peşin mi taksitlemi verilecek herhangi bir iş içinde alabiliyormuyuz yoksa belirli bir iş için mi bu kredi veriliyor tam dedayları göremedim bilgi verirseniz sevinirim

Yorum Yaz

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Şeker Hastalığı Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası