Esnafa ve Yeni İş Kuracaklara Devlet Kredisi Verecek

Esnafa ve Yeni İş Kuracaklara Devlet Kredisi Verecek
eca-star-reklam

lk kez iş kurana 100 bin TL kredi verilecek Paketten yararlanacak bir diğer kesim yeni iş kuracaklar. Bu kesim için kredi limiti 100 bin lira olarak belirlendi. Yine Devlet Kredisi yarısını KOSGEB hibe olarak verecek. İlk kez Devlet Kredisi kullanacak esnaf ya da yeni iş kuracak kişi kadın ise hem öncelikli olacak hem de limiti diğerlerinden 5 bin lira daha fazla olacak. Böylece esnaf kredisinde kadınlar için limit 55 bin lira; yeni iş kurma limiti ise 105 bin lira olacak.

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün’ün, bugün İstanbul’da düzenleyeceği toplantı Devlet Kredisi ayrıntılarını ortaya çıkaracak. Bakanlıktan haftasonu yapılan duyuruya göre, toplantıda KOBİ’lerin üretim, yatırım miktarı ile katma değerinin artırılması ve büyümelerinin sağlanması amacıyla hazırlanan 2011-2013 KOBİ Stratejisi ve Eylem Planı kamuoyuyla paylaşılacak.

5 stratejik alan

Verilen bilgiye göre,5 stratejik alanda proje ve faaliyet gerçekleştirilmesini öngören 2011-2013 KOBİ Stratejisi ve Eylem Planı’nın stratejik alanları şöyle belirlendi: “Girişimciliğin geliştirilmesi ve desteklenmesi, KOBİ’lerin yönetim becerilerinin ve kurumsal yetkinliklerinin geliştirilmesi, KOBİ’lerin gözetilmesi, KOBİ’lerin ARGE ve yenilik kapasitesinin geliştirilmesi ile finansmana erişimlerinin kolaylaştırılması.”

Erdoğan’dan esnafa ‘3 çocuk yapın’ çağrısı

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, nikâhlarda yaptığı “3 çocuk yapın” çağırısını, dün esnaf ve sanatkar toplantısında da yineledi. TESK Başkanı Bendevi Palandöken’in “emekli olanlardan çalışanların durumu” ile ilgili konuya da değinmasi üzerine “Tabii bu, erken emekliliğin Türkiye’ye ne bedel ödettirdiğini gösteriyor” diyen Erdoğan, şöyle konuştu:

Ne yapacak yani 45 yaşında, 36 yaşında emekli olan bir insanın evde oturabilecek bir hali var mı? Birşey yapması lazım. Ne yaptılar, oraya, buraya, her tarafa girip çalışmak istediler. Ama bu da bize birşey getirdi, ülkenin istihdam planlarını da altüst etti. Çünkü biz nüfusu artan bir ülkeyiz. Bu ülkenin genç, dinamik nüfusunu eğer dinamitlersek, geleceği Allah göstermesin yok olur.

2023’de projeksiyonumuz 82 milyon nüfus gösteriyor ama temennim odur ki daha fazla olsun ama genç bir nüfus, dinamik bir nüfus. Çünkü ekonomi dediğimiz, bunun temeli insandır. Batı yaşlı nüfusundan kahroluyor, ‘yanlış yaptık’ diyor. Şimdi para üstüne para veriyor, teşvik ediyor ama doğurmuyorlar.

Türkiye’yi de aynı duruma düşürmek isteyenlere prim vermeyeceğiz. Onun için her zaman söylüyorum, burada da söyleyeceğim, bütün nikahlarda söylüyorum, en az 3 çocuk diyorum. Çünkü böyle giderse 2037’de Türkiye’nin durumu iyi değil. 2037’de yaşlı bir nüfusuna sahip olacağız. Yaşlı bir nüfusa sahip olduğumuz zaman durum felaket. O zaman Batı’dan daha kötü duruma düşeriz.”

Palandöken: Doğu’da işyeri elektriğine konut tarifesi uygulansın

TÜRKİYE Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Başbakan Tayyip Erdoğan’dan, Doğu ve Güneydoğu’da elektrik tarifelerinin esnaf için işyeri tarifesi yerine konut tarifesi olarak uygulanmasını istedi. Hükümetten beklentileri olduğunu belirten Palandöken, bunlardan ilkinin üyelerinin sanayi ve ticaret odalarına da üye olmalarının önüne geçilmesi olduğunu söyledi. Palandöken, ustalık belgesi zorunluluğunun sanayi ve ticaret odalarına da getirilmesini istedi. Devlet Kredisi

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. Green Life dedi ki:

  Merhaba, YEŞİL ÖMRÜ TEKLİF Kredi Şirketi. Firmamız% 2’lik düşük oranda herhangi bir peşin ödemeden kredi sunmaktadır. Borçlarınızı, faturalarınızı ödemek ve işinizi genişletmek için acilen kredi almak mı istiyorsunuz yoksa işinizi geliştirmek için bir krediye mi ihtiyacınız var? Bankalar ve diğer finansal kuruluşlar tarafından reddedildi mi? Bu hizmet hem bireylere, şirketlere, iş adamlarına hem de kadınlara sağlayacaktır. Ancak krediyi garanti altına aldık ve dünyanın birçok yerinde birçok insana yardım ettik ve bize şimdiye kadar doğrudan krediler verdik ve böylece bize kayıt yaptıracak ve müşterilerimize kredilerini ödemek için acele etmedik, ancak mali olanakları kapı adımında geçirdik. Bu nedenle bizimle iletişime geçin

 2. BDL KREDİ ŞİRKETİ dedi ki:

  BDL KREDİ ŞİRKETİ
  İşinizi zenginleştirmek, borcunuzu ödemek, tüm aidatlarınızı ödemek için bir kredi arıyorsanız,% 99 emin, burası doğru yerde, çünkü birçoğu denediyse ve mutluluk ve ifadelerle sonuçlanırsa, 50 50’de, yani; elimden gelenin en iyisini yaparım, o zaman borcunu ödemek için elinizden geleni yapın. Buraya bir kredi borçlusanız şanslı olabilirsiniz; daha sorgulamak için e-posta gönderebilirsiniz:
  TEŞEKKÜRLER

 3. omega dedi ki:

  acil olarak krediye ihtiyacınız var, sunduğumuz% 2 oranındaki her türlü krediyi sunuyoruz

  1. ticari krediler
  2. gayrimenkul kredileri
  3. konut kredileri
  4. kişisel krediler
  5. öğrenci kredileri

 4. Acar dedi ki:

  Eğer bir kredi ihtiyacınız var mı? Sir Kurat car kredi Şirketine başvurun Burada mali sorunlar için bir kredi ve finansal ömrünü artırmak isteyenler için bir fırsat ihtiyacımız var, finansal stres kredi kredileri, işletme kredilerinde insanlara yardım etmek çok makul bir faiz oranı kredi vermek tıbbi kredileri, ev kredileri, öğrenci kredileri, vb Biz kredinin her türlü kaynağı olabilir.

  Saygılarımla

 5. Glyn Jones dedi ki:

  Biz size yetenekleri mali yaşıyor şu anda olan, tüm dünyada bireye Krediyi vermek, yukarıda mali vücut nelerdir? Eğer bir kredi ihtiyacınız var mı? Eğer cevap evet ise o zaman sadece bir adım uzaklıkta olan finansal aksaklık üstesinden gelmektedir yukarıda, kendi kurmak istiyor musunuz?

  Kişisel ve ticari kredi bireylerin ve kuruluşların vermek, bu hizmetlerin belirli bir süre ve% 3 azami faiz oranı ile beş yıl arasında değişen belirli bir zaman periyodu boyunca uzanabilir.

  Lütfen eğer ilgilendi için aşağıdaki e-posta ile temasa geçin.

  Senin içtenliğin,
  Glyn Jones.

 6. akif dedi ki:

  tamam devletimiz bu imkanı sunuyor ama kredide kefil isteniyor ve ayrıca biz kuracağımız işlerinin masrafları alıyormuş sonra geri veriliyormuş devletimiz bu yanlış o eşyaları biz aldıktan sonra krediye gerek kalmıyordu. devletimizden bu konuda bunun yapılandırılmasıni istiyoruz yani kuracağımız işyerlerimizin eşyalarını almasını istiyoruz.biz aldıktan sonra eşyaları krediye gerek yok bence

 7. fred dedi ki:

  Bir iş kurmak için veya ödemek için kredi arayışı içinde olan,
  Bu yüzden bu ile kredi ihtiyacı olan yardımcı olmak için buradayız faturaları
  %2 faiz kadar geri dön bize aşağıdaki ile
  Borçlunun veya başvuru formu:
  Adları:
  Miktar gerekli:
  Kredi süresi:
  Cinsiyet:
  Yaş:
  Medeni hali:
  Ülke:
  Meslek:
  Birleşik:
  Telefon numarası:
  Kredi amacı:
  E-posta:
  Daha önce uyguladığınız:
  İngilizce biliyor musunuz:
  Bizi nereden duydun:
  Bu konudaki güncelleştirmeniz için sabırsızlanıyoruz…
  Bu yüzden geri almak için bizim
  Bay Fred

 8. soner durak dedi ki:

  Bende bu krediden faydalanmak istiyorum Ayrıntıya girilmemiş yeni iş kuranlar nasıl fayda görecek lütfen bilgi verirmisiniz

 9. mrbobwood dedi ki:

  Eğer bir kredi ihtiyacınız var mı? EVET ise e-posta yoluyla bize ulaşın

  Bir kredi için geçerlidir. Ben size % 3 gibi düşük, çok Minimal yıllık faiz oranları ile Bireysel Krediler sunuyoruz yüzde % 3 düşük ilgi ile kredi her türlü teklif olduğunu bilmek istiyorum. Biz 500000000 maksimum 1000 asgari aralığında kredi veriyoruz. Bizim kredileri de maksimum güvenlik için sigortalı bizim önceliğimizdir.

 10. william mark dedi ki:

  Merhaba,
  Bu hasta yatağında, kim oğlum büyük bir tanıklık
  2day ve doktor biraz para almak için söyledi
  onlar benim tek oğlu tedavi başlamasından önce
  ve ben oğlum için ödemek için parası yoktu
  hastane faturası, bir iş başlatmak için ve benim kira ödemek için, ben
  Her bir okunaklı kredi borç veren vardı araştırın kim
  tarafında bana para ve Tanrı’ya ödünç verebilirim ben temas var
  Bir kredi için, ve benim en büyük Mrs inanç ile
  bana da aktarılan bir var benim kredi sürpriz ve
  hepiniz orada bir okunaklı kredi borç veren ararken istediğiniz

 11. zeyni dedi ki:

  bizde yedik

 12. zeyni dedi ki:

  boş verin ya hepsi palavra uydurma şeyler kefil isterler 2 memur olmalı ayrıyeten ustalık belgesi nasıl kuracaz işimizi söyleyin bakalım ben deneyimli mobilya döşemeci ustasıyım param olmadığı için iş yeri açamıyorum kaymakamlığa gittim kefil istediler benden bu zamanda kim kime kefil olur saygılarımla

 13. gökhan dedi ki:

  devlet yeniden iş kuranlara nasıl yardım ediyor detaylı bilgi veririsiniz?

 14. muhammet özturk dedi ki:

  benım bı resturanım var ben bunu buyutmek ıstıyorum nasıl buyuturuz bı bılgı verrımısınız

 15. Susan james dedi ki:

  Merhaba,
  Bu Susan James, özel bir kredi borç veren genel kamuoyunu bilgilendirmek için bir mali fırsat herkese açık herhangi bir mali yardıma ihtiyacı olduğunu. % 3 faiz oranı açık ve anlaşılır terimler ve bireylerin, firmaların ve şirketlerin koşulları kredi vermek altında biz. E-posta gönder

 16. Joe regson dedi ki:

  Iyi günler,

  Bay Joel Gregson meşru saygın bir para borç veren duyuyorum. Biz mali yardım ile bir şirketiz. Biz, faturaları ödemek için bir kötü kredi veya para ihtiyacı olan finansal desteğe ihtiyacı bireylere dışarı fonları ödünç iş yatırım veya bir ev satın almak. Sana bir kredi sunmak için memnuniyet duyarız biz güvenilir yararlanıcı yardımda sizi bilgilendirmek için bu orta kullanmak istiyorum.

  Yapılmış hizmetler şunlardır:

  * Refinance
  * Ev Geliştirme
  * Yatırım Kredisi
  * Otomatik Kredileri
  * Borç Konsolidasyon
  * İşletme Kredileri
  * Bireysel Krediler
  * Uluslararası Krediler.

 17. damla topaloglu dedi ki:

  mrb ben tuhafiye bijuteri üzerine dukkan acdım ve ekşiklerim var kredi kullanmak istiyorum bana yardımcı olurmusunuz

 18. veysel dedi ki:

  kosgeb le görüştügümde aynen şu bilgiyi aldım dükkanı siz kendiniz acıcaksınız daha sonra poroje sunucaksınız onaylanırsa kıredi verilecek yani işe yaramaz benim dükkan acmaya param olduktan sonra ne işim olur kosgeple

 19. erkan özer dedi ki:

  rashid ibrahim siz kredi mi veriyorsunuz sizinle nasıl irtibata geçebiliriz herhangi bir adres tel belirtmemişsiniz bana ulaşırsanız sevinirim. site yöneticisi lütfen telimi silmeyin kredi kartı yüzünden çıkmazdayım teşekkür ederim.

 20. erkan özer dedi ki:

  bende kredi kartı borclarımı ödemek istiyorum nasıl yapabilirim bilgisi olan varmı

 21. susan jam dedi ki:

  Merhaba.
  Eğer stres ve hızlı onayı olmadan kişisel veya işletme kredisi ihtiyacınız var mı? Eğer öyleyse biz şimdi asal faiz oranı kredi sunuyoruz olarak, lütfen bize ulaşın. Bizim kredi güvenli ve daha fazla bilgi ve uygulamalar için güvenli olduğunu, bu e-postaya cevap lütfen.

 22. emine dedi ki:

  eşim çok iyi bir kılıma ustası ve soğutmacı madi sıkıntılar ve olumsuzluklar sonucu kendi işyerimizi kapatmak zorunda kaldık.tekrar kılıma ve soğutma üzerine dükkan açmak istiyoruz fakat madi imkansızlıklardan ötürü girişimde bulunamıyoruz.bunun icin nasıl bir kiredi çeşidinden faydalanabiliriz. yardımcı olursanız sevinirim teşekür ederim.

 23. adem koç dedi ki:

  ben vanlı yım dogu bolgesın de ilk olarak bır işi getır mek istıyom ailem destek vermedıgın den dolayı botcem yeter sız oldugu için yapamıyorum nasıl yardım cı olabılırsınız ltf yardım cı olun

 24. Doug Rodge dedi ki:

  Merhaba,
  Acil bir kredi borçlarını temizlemek için ihtiyacınız var ya da işinizi geliştirmek için sermaye borç gerekir? var be reddetti bankalar ve diğer mali kurumlar tarafından? Bir konsolidasyon kredi veya bir ipotek ihtiyacınız var? Arama artık tüm mali sorunları geçmişte kaldı

 25. havva demir dedi ki:

  Kendi isimi kurmak istiyorum nasil bi kiredi kullana bilirim dukkani kurmaya buccem yetmiyor yardimci ola bilirmisiniz

 26. cennet uysal dedi ki:

  benim iki sorum var bu krediler hangi iş alanını kapsıyor nereye başvuracağım başvuru süresi nezaman.birde benim önceden sicilim bozuk bu yeni işyeri açmamı engelermi

 27. Rashid İbrahim dedi ki:

  Merhaba,

  Bay Rashid İbrahim, özel bir kredi borç veren duyuyorum. Bu borçları temizlemek için acil bir kredidir? ya da ömür boyu fırsat krediler verir kredi borç veren geliştirmek için işletme sermayesi gerekiyor. Işinizi var mı? Eğer bankalar ve diğer mali kurumlar tarafından reddedilen var mı? Eğer bir konsolidasyon kredi veya ipotek ihtiyacınız var mı?
  daha bak, tüm mali sorunlar bitti yapmak için buradayım. Kredi kötü ya da % 3 şirket yatırım yapmak, faturaları ödemek için paraya ihtiyacım var maddi desteğe ihtiyacı olan insanlara ve kredi fonları. Ben güvenilir ve yararlanıcı yardım yapmak ve bir kredi sunmak için istekli olacağını sizi bilgilendirmek için bu orta kullanmak istiyorum.

  Sağlanan hizmetler şunlardır:
  bireysel Krediler
  Öğrenci Kredileri
  kredi Kiralama
  İşletme Kredileri
  ticari ipotek
  Mortgage Ev
  araba kredileri
  inşaat kredileri
  eğitim kredileri

  Selamlar,
  Rashid İbrahim

 28. MUHARREM BAĞLAN dedi ki:

  BEN İLK DEFA KAZMA KÜREK SAPI İMALATI YAPMAK İÇİN DÜKKAN AÇICAM VERGİYE KAYIT OLDUM NASIL DEVLET KREDİSİ ALABİLİRİM NE YAPMAM GEREKİYOR

 29. selvi sencer dedi ki:

  ben bir internet cafe ve iletişim açmak istiyorum nasıl ,ve nerden kredi alabilirim.eşim malülen emekli yani yüzde 89 özürlü bana yardıcı olursanız çok memmun olurum.
  teşekür ederim.

 30. adem görgülü dedi ki:

  ben seyyar muzisyenim ama işlerim iyi değil çiçek dükkanı açmak iştiyorum nakidim yok ne yapabilirim

 31. müslüm toson dedi ki:

  nalbur işnden çok anlayan biriyim lutfen yardımcı olun kırediyi nasıl alırım

 32. abdurrahman dedi ki:

  inanmayın.bunlar sadece işin reklam kısmı.verseler verseler 6-7 binlira verıyorlar onuda zaten alasıya o parayı harcıyorsun

 33. serkan köse dedi ki:

  ben pvc sistemleri üzerine kendi iş yeri sahibi olmak istiyorum nereye başvurmam gerekiyor

 34. Kamuran kunt dedi ki:

  Ben antalyada yaşıyorum ve bir cafe açmak istiyorum. Bu kredide bayanlara öncelik tanındığını duydum banada bir fırsat verilirmi acaba

 35. abubekir polat dedi ki:

  slm. arkadaşlar ben evden eve taşımacılık sektörüne girecem nasıl yapacam nereye baş vuracam yardımcı olurmusunuz teşekürler

 36. gülay dedi ki:

  kadın girişimciler için başbakanlık kredi veriyormuş. ben kerdi almak istiyorum lütfen beni bilgilendirirmisiniz?

 37. gülcan balcı dedi ki:

  ben çanakkale ayvacık ilçesinde kafeterya işletiyorum bende destek kredisinden faydalanmak istiyorum genç bir işletmeci olarak yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim

 38. ibrahim k dedi ki:

  kendi işimi kurmak istiyorum ama maddi imkanın yok biraz destek veren olursa bende bu ülke için bişeyler üretmek istiyorum.

 39. bedrettin tayanak dedi ki:

  ben vanlıyım ve 11 kardeşiz kardeşlerimin coğu okuyor ben kardeşlerime tekm beşıma bakamıyorum zaten vanda doğru durust iş de yok yani ben bir iş kurmak isyiyorum ve kardeşlerimi okutmak istiyorum devlet ten yardım ve destek istiyorum

 40. murat aydogmus dedi ki:

  devlet yenı ıs kuranlara kredı verıcek bu kredıyı vermesı ıcın ne gerekıyor bende yenı ıs yerı acıcam ne gerekıyor pekı ? ?

 41. ela eker dedi ki:

  devlet desteklerinden yararlanmak isteyen bana ulaşsın.

 42. Hibe kredi ile ilgili tüm bilgiler bu sitede

 43. birol ocak dedi ki:

  2011 yılında otomotiv yan sanayi üzerine yer açtım ama çok fazla sermayem olmadığı için ve işlerin durgun olmasından dolayı kredi kartlarına borçlanım ben bu kredilerden faydalanmam için sicilimi düzgün olması gerekiyormuş benim ne yapmam lazım

 44. fatih dedi ki:

  ya kredi verecek diyorsunuz ama nasil kime ne şartlarda nere baş vurulacak diye bi bilği verseniz olmazmı.

 45. Hibe almak isteyenler dedi ki:

  Arkadaşlar burada bir site buldum hibe krediyi nasıl alınacağı ile ilgili çok önemli bilgiler var hibekredinasilalinir.blogspot.com

 46. özlem dedi ki:

  ben vanda yasıyorum daha önce kız öğrenci yurdunda calışıyordum ama depremde yıkıldı bende bu işii yapmak yeni bir yurt acmak istiyorum krediden nasıl faydalana bilirim neler gerekiyor kesin bilgilere sahip olanlar varsa yardım bekliiyorum

 47. mehmet dedi ki:

  bende destek kredisi istiyorum nereye başvurmam gerekiyo hangi alanlar için geçerli kimlerle görüşebilirim bilgi veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

 48. halil dedi ki:

  S.A. ben harfiyatcılık üzerine iş kurmak istiyorum ilk defa bi iş yeri açıcam yeni iş kuracaklara devletin verdiği 100 bin 50 bini hibe olan kredi den faydalana bilir miyim

 49. orhan dedi ki:

  slm ben damatlık ceyiz sandıgı yapacam nasıl kredi alırım

 50. MD GARAJİMOTO dedi ki:

  slm be avcılar oto sanayi sitesinde oto tamiri üzerine kendi yerimi calıştırıyorum yeri ve işimi büyütmek istiyorum büyütecek olan iş yerimi kırklareli babaeski ilcesinde kuracagım bana kıredi konusunda yardımcı olurmusunuz işimi bütmek benım tek hedefim bana yardımcı olurmusunuz

 51. yusuf dedi ki:

  yorumlara pek cvp gelmiyor

 52. yusuf dedi ki:

  nasıl basvurabiliriz detaylı bilgi lütfen

 53. yusuf dedi ki:

  daha fazla detaylı bilgi..ilk olarak nasıl basvurmak lazım ve nasıl secenekler var

 54. mehmet dedi ki:

  bende kendime bir iş yeri açmak istiyorum fakat maddi durumum buna musade etmiyor iş kuraçaklara 100 bin tl desdetk vereçegini söylüyorsunuz bunlarin şartlari ne hangi sektörde çalişanlara vereçeksiniz ödemeleri nasil olaçak teminat olarak ne istiyorsunuz.

 55. Ahmetak dedi ki:

  tamm devlet bi butce ayırmıs boyle bı uygulalama yapıyo pekı bız bunu nasıl yapmalıyız yanı ılk basamak olar nerden baslamalıyız bunun bılgısını gecersenız sevınırız tesekurler.

 56. beyaz dedi ki:

  merhaba ben ıs kurmak ıstıyorum sartları neler lutfen yardım edın bırde hemen parayı verıyolar mı?lutfen cvp verın tesekkur ederım….

 57. murat dedi ki:

  kıredı ıcın nereye başvurcaz yenı iş kurmak istıyorum

 58. oguzhan dedi ki:

  kosgeb tamamen hiç bir işe yaramayan bir kurum bankaların yanında.onların onayını bile önemsemiyorlar.esnaf sıkıntısı var ödemeler için nakite ihtiyaca var .ama banka problemi olmayanlara veriyor.nasıl bir iş bu anlaşılmıyor.başbakınımz çıkıyor esnafa destek veriyoruz ,faizleri düşürdük hepsi palavra inanmayın.

 59. cihangir dedi ki:

  selamlar arkadaslar bu soylenenlere hiç inanmayın kımse kredı vermıyor hepsı kocaman bır yalan en az 1 senelık vergı matrahı ıstıyorlar ınsanları salak sanıyorlar sanırım reklamlar konusmalar hepsı yalan sadece kredı alabılmek ıcın 1 yıllık vergı levhası gerek

 60. rabia dedi ki:

  bız ınanmıyoruz bu acıklamalara katılmıyorum kosgeb harıcı tum bankalaraişkurduk dıye evrak verıyoruz hep red cıkıyo bızlere ne zaman kredı acacaklar cok merak edıyorum

 61. yunus dedi ki:

  ben iş kurmak istiyorm bu kredi hakında fazla bilgi werilmemiş şartlarnız nelerdir tam olarak bilgilendirirseniz sevinirim.

 62. turgut dedi ki:

  ben iş kurmak istiyorum şartlar hakkında hiç bir bilgi verilmemiş şartlarınız hakında bilgi verirseniz memnun olurum …

 63. mehtap yüksel dedi ki:

  ben iş kurmak isteyen bir bayanım.kredi a lıp iş kurmam için nasıl bir yol izlemeliyim.şartlar nelerdir.aydınlatırsanız sevinirim

 64. nilay dedi ki:

  ilk ve son olacak bir iş yeri kurmak istiyorum “matbaa”üzerine şatları,koşulları neler öğrenmek istiyorum.lütfen kısabir süre içerisinde bilgilendirin.eşim böyle bir kredi olabileceğine inanmıyor onun için araştırıyorum.onun için bu bir hayel.”matbaa ustası”,

 65. ali koc dedi ki:

  BEN 2011 İN BİRİNCİ AYINDA İŞ KURDUM KARMETE TEKSTİL KENDİ OLANAKLARIMLA ALMANYAYA ESOFMAN YAPTIM MALSEF BEKLLENILEN OLMADI BENIMDE KREDİYE İHTİYACIM VAR YARARLANA BİLİYORMUYUM VEYA HANGİ SEKİLDE YARARLANABİLİRİM NE GİBİ BELGELER GEREKLİ BİLGİLENDİRMENİZ MÜMKÜNMÜDÜR SAYGILAR ALİ KOÇ

 66. cemal dedi ki:

  anlaşmalı bankalr hangileri

 67. kamile dedi ki:

  BEN KENDİ ADIMA İŞ KURACAGIM ŞARTLARI NELERDİR İPOTEK İÇİN NE İSTENİYOR ŞARTLARI NEYE DAYANILARAK VERİLECEK KOSULLARI NE İSTENİYOR AYRINTIL BİLĞİ İSTİYORUM SAYGILAR

 68. kader gaya dedi ki:

  Bende bu krediden faydalanmak istiyorum ve bayilik düşünüyorum. Ayrıntıya girilmemiş yeni iş kuranlarda aranılan kriterler nelerdir?

 69. ayhan günaydın dedi ki:

  ben ilkez kredi alacağım ve kendi işimi kurmak istiyorum ama bu krizler nedeniyle böyle bir kredi almaya cesaret edemiyorum ve hangi işler için bu kredi verileçek peşin mi taksitlemi verilecek herhangi bir iş içinde alabiliyormuyuz yoksa belirli bir iş için mi bu kredi veriliyor tam dedayları göremedim bilgi verirseniz sevinirim

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları