Esad sarayında ölümü bekliyor

Esad sarayında ölümü bekliyor
eca-star-reklam

hangi kanalda, saat kaçta

Amerikan New York Times gazetesinin haberine göre Rusya yönetiminin bilgisi dahilinde Esad ile görüşmeye gönderilen isimlerden gazeteci Fyodor Lukyanov, Suriye liderinin 22’inci ayına giren iç savaştan zaferle çıkma umudunu yitirdiğini ve ne olursa olsun öldürüleceğine inandığını vurguladı.

RUH HALİNİN ÖZETİ: ÇARESİZLİK

İki hafta önce bir grup yetkili ile birlikte Esad’ı ziyaret eden Lukyanov, Moskova’da New York Times’a yaptığı açıklamada “Ruh halini özetlemek gerekirse çaresizdi” dedi.

GİTSE DE ÖLDÜRÜLECEK KALSA DA…

Şam’a nazır Kasiyun Dağı’ndaki Teşrin Sarayı’na sıkışan Esad’ın yaşadığı paniği gördüğünü ifade eden Rus gazeteci, izlenimlerini şöyle dile getirdi: “Eğer diplomatik güvence alıp başka bir ülkeye gitmeye kalkarsa kendi insanları ve akrabaları tarafından, kalırsa da muhalifler tarafından öldürüleceğini düşünüyor. Tam bir çıkmazdaydı. Tek endişesi fiziksel olarak hayatta kalmaktı.”

Suriye’de bulunan BM gözlemcileri, yabancı ve Arap diplomatlar ile aktivistler de Şam yönetiminin dayanma pozisyonunu yitirmeye başladığını belirtiyor. Muhaliflerin Şam Havalanı’nı kuşattığını belirten Arap Birliği Başkanı Nebil El Arabi de “Esad’ın düşmesinin an meselesi” olduğunu vurgulamıştı.

 PUTİN-ERDOĞAN ZİRVESİ SON UMUDUYDU

New York Times’ın haberinde, önceki gün İstanbul’da Başbakan Erdoğan ile görüşen Rus lider Vladimir Putin’in “Suriye rejimininin avukatı değiliz. Sadece ülkenin geleceğine dair endişeliyiz” yönündeki açıklamasının da Esad için moral bir yıkıma yol açacağı belirtilerek, “Türk yetkililerin açıklamalarına göre Putin, Esad’ın ülkeden ayrılma konusunda isteksiz göründüğünü söyledi” denildi.

PATRİOTLARDA PANİKLETTİ

Gazeteye konuşan analistler ise ABD’nin, “kimyasal silah kullanması durumunda Suriye’ye müdahale edeceğini” açıklaması ile Türkiye sınırına Patriot füzelerinin yerleştirilmesi gibi gelişmelerin de Esad’ın paniğini artırdığını vurguladı.

TEŞRİN SARAYINDA SIKIŞTI

Beşar ve Esma Esad çifti, başkent Şam’daki Teşrin Sarayı’na sıkışmış haldeler. Saray etrafında kuş uçurtmayan muhafızlar, yabancı bir ülkeye sığınma ihtimaline karşı Esad’ın saraydan ayrılmasına da izin vermiyor.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları