Emeklilikte Yaşa Takılanlar Başbakan, Bakanlar Diğer Parti Yöneticileri İle Görüştü!

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Başbakan, Bakanlar Diğer Parti Yöneticileri İle Görüştü!
eca-star-reklam

emeklilerEmeklilikte Yaşa Takılanlar Grubu üyeleri Başbakan ile görüştü. Emeklilikte Yaşa takılanlar grubu üyeleri Başbakan, Bakanlar ve diğer parti yöneticileri ile görüştü!..

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Grubu Başbakan’la görüştü…

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Dosyası Başbakan’da…

Bu Şartı Kabul Edene Erken Emeklilik Tıkla

Yeni Erken Emeklilik 2013, Erken Emekliye Hastane Bedava Tıkla

Yaşa takılanlara düşük maaşla erken emeklilik Tıkla

Erken Emeklilikte Yaşa Takılanlara Yeni Umut TIKLA

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan: “Dosyayı aldım,merak etmeyin  inceleyip, en hayırlı icraatı inşallah yapacağız!”

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Grubu’ndan Meclis çıkartması. Emeklilikte Yaşa Takılanlar grubunun çeşitli illerden Ankara’ya gelen mensupları, başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, AK Parti önde gelenleri ile “emeklilikte yaşa takılanlar”meselesini yüzyüze görüştü.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar heyetinde, ülkay Mutlu (Mersin), Filiz Saylan (Ankara), Yeter Özsoy (Ankara), Selim Sarıçay (Isparta), Ahmet Kocabaş (Çanakkale), Arif Akar (Çanakkale) yer aldı.

http://www.cabadak.com/wp-content/uploads/emekli.jpg

Heyet üyelerinin en önemli görüşmesi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile oldu. Yeni Akit Gazetesi Yazarı Serdar Arseven’in Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a konuyu iletmesi üzerine görüşme gerçekleşti.

Heyet üyeleri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmelerinde şu ifadelere yer verdiler:

“Sayın Başbakan; Emeklilikte yaşa takılanlar olarak erken emeklilik peşinde değiliz, elimizden alınan haklarımızı istiyoruz. Bize işe başvurduğumuzda yaşlısın emekliliğe başvurduğumuzda da gençsin diyorlar. Sayın Başbakan, kimimiz iki kimimiz on yıllık mağduriyetlere uğradık. Bu sizin zamanınızda yapılan bir düzenlemeden kaynaklanmadı ama çözümü sizden bekliyoruz.”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da bu konunun “Kızgın Adam” tarafından kendisine iletildiğini, bugün kendilerine sunulan dosyanın ise daha kapsamlı olduğunu belirterek, konu hakkında gerekli çalışmaları yapacaklarını söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, emeklilikte yaşa takılanlar platformu üyelerinin hazırladığı dosya ile ilgilenilmesi ve kendisine özet rapor sunulması konusunda talimat verdi.

AİLE’DEN SORUMLU DEVLET BAKANI FATMA ŞAHİN: “ÇOK ÖNEMLİ BİR MESELE, TAKİPÇİSİ OLACAĞIM!..”

Emeklilikte yaşa takılanlar grubunun ziyaret ettiği bir başka önemli isim de Aile’den Sorumlu Devlet Bakanı Fatma Şahin oldu.

Emeklilikte yaşa takılanların hazırladığı dosyayı inceleyen Bakan Şahin; “Bu bir mağduriyet. Mağduriyetin giderilmesi için gerekli görüşmeleri yapacağım” dedi.

GRUP BAŞKANVEKİLİ MUSTAFA ELİTAŞ

Emeklilikte yaşa takılanlar grubu üyeleri Ak Parti Grupbaşkanvekili Mustafa Elitaş’la da görüştü.

Elitaş’a dosyayı sunan emeklilikte yaşa takılanlar grubu üyelerine konuyla yakından ilgilenme sözü verdi.

HALUK İPEK: “KONU ÖNEMLİ, TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ!..”

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Grubu, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Haluk İpek’le de görüştü.

İpek’ten destek isteyen Emeklilikte Yaşa takılanlar grubu, kapsamlı dosyalarını sundu ve destek sözünü aldı.

 

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. Mustafa dedi ki:

  Bagkurdan emekli olurken SSk başlangıcı neden yaş hesabında dikkate alınmıyor bir çok küçük esnaf mağdur oluyor emekli olamıyor SSK başlangıcı bagkura sayılsa emekli olucaz amahak yemek kimilerine göre helal galiba afiyet olsun

 2. orhan dedi ki:

  1984 ssk girişim var her hükümet zordayız diyerek halka yüklendi en sön imf talimatıyla emekli yaşınada dokundular sayın başbakanım imf ülkemizden kovdu şimdide son talımatınıda kaldırıp bize devletimizin 1984 deki hakımızı vermesini rica ediyoruz biliyoruz bu hükümet birçok ödemeleri yaptı eger bu mesaj başbakana ulaşırsa mutlaka karşılıgı gelir saygılarımla

 3. selma dedi ki:

  bende 1971 doğumluğum 1990 yılından beri çalışıyorum. tek hayalim 2.çocuğumu kendim büyütmekti ama maalesef olmadı yine çocuklarım başkalarının elinde büyümek zorundalar.çalıştığım için manevi olarak tatmin edemiyorum .kızım 5 yaşında ne zaman artık gitmeyeceksin diyor başkabaknımı habire çocuk doğurun diyorda daha elimdekine yeterli ilgi ve sevgiyi veremiyorum.inşallah sesimizi duyarlarda bu işi bir an önce hallederler.

 4. Yusuf Yavuz dedi ki:

  Sayın bakanım,
  Bizlere iş vermiyorlar ( 45 yaşındayım) yaşlıyız diye ve cocuklarımız var okul ve ev masraflarını ne yapalım ,devlet sosyal devlet olması nedeniyle bizlerinde haklarını verebilirse belki bir nebze olsun idare edeceğiz.Bizler Suriyeli ve diğer mağdur kişilerden daha önemsiz olmamız lazım yıllardır kesilenlerin ölmeden önce bize geri dönmesi için yardımlarınızı rica ediyoruz.
  İŞKUR da firma çıkışı istifa gösterdiği için işsizlik maaşı bile alamadık !! hiç olmazsa 10 ay idare edebilirdik.İşkurda çalışanlar memurlar bile bizden kesilenlerle maaşlarını alırken bizlere yasal mevzuat diyerek elimiz boş dönüyoruz.Bizi duyan olacakmı ,Kimse Yok mu…

 5. Guven Ozdemir dedi ki:

  01.09.1986 yılında sigortalı ( SSK ) oldum ve halen otarihden, bugune kadar aktif olarak calismaktayim. Bu kanun ilk cikarildiginda ( zamanin hukumeti tarafindan ) gercekten epey moralim bozulmustu. Yası benden 6 yas buyuk olup 18 yasında sigortalı olan buyuklerimizden bazıları ben ve benim gibi 1 senelik farkla bu hakkı kacırarak yasa takılanlara daha askerliginiz cok demislerdi ve 43 yasında emekli olmuslardı. Ama 19 sene beraber aynı kurum altında prim odeyerek calısmısdık. Lakin onlar (5) bes sene sonra emekli olacaklardı. Ben ise ( 11,5 ) Onbiryıl 6 ay sonra. Onlar madden ve ruhen rahatlayacak biz ise onlara gore cok daha fazla yıpranacaktık. Ama bu oyuna onlarla ve kendi grubum dahil ( yasa takılanlar ), Esit sartlarla baslamıs ve sosyal guvence teminatımızı Devletimiz aynı saha sartlarında olusturmustu. Yani Galatasaray sampiyon olsun diye diger rakiplere gore 3 yada 5 mac fazla yaptırım fazladan puan aldırmıyorlarsa, bize de esit mac sayısı saglamalılar. Ben boyle dusunuyor ve hayata gecmesi icin sayın Başbakanımızın bu adaletsizligi ve magduriyetimizi en kısa yoldan gidermesini bekliyorum. Saygılarımla.

 6. Aslı Sarıbal dedi ki:

  1999 ÖNCESİ EMEKLİLİK YAŞI HAKSIZLILIĞINA UĞRAYAN BİZLERİ EMEKLİ ETMEK İÇİN ÇALIŞMALARINIZ ARASINDA 1000 LİRALIK MAAŞI KESİNTİYE UĞRATMADAN DÜZENLEME YAPIN.YANİ KUŞ OLAN MAAŞ GİTMESİN.
  TEŞEKKÜR EDERİM.

 7. Berrin Gürbüz dedi ki:

  22 yıldır aktif olarak çalışıyorum ve SKG giriş tarihim 1990 yılında.Sizde takdir edersiniz ki,uzun yıllar Avrupada yaşamış birisi olarak ülkemizde sosyal devlet anlayışı diğer gelişmiş ülkeler ile mukaese bile edilemez.
  Bence emeklilik yaşının yükseltilmeside bu anlamda paralel boyutta olmalı.Bu uygulama adil olmadığı gibi,verilen hakkında geri alınması tam anlamı ile bir kandırmaca.
  En kısa sürede bu mağduriyet ile ilgili bir iyileşme ümidi içinde olan binlerce kişiden biriyim…..

 8. songül dedi ki:

  1992 agustos işe başlangıcım 1971 ocak doğumluyum artık emekli olmak evimde oturmak istiyorum bu memeleketin yeni kanlara gençelere ihtiyacı var artık onları işe alsınlar bizim yerimize işsizlik sorunu da kalkmış olur ….son haberler varsa bu konuyla ilgili paylaşalım lütfen

 9. Macit AKDENİZ dedi ki:

  Sayın Başbakanım ve Devlet Bakanım Fatma şahin hanım,
  Merhabalar,İnanın bu konu benim gibiler ve benim için çok önemli 3 senedir işsizim 2 kız çocuğum var okuyan ev ve diğer masraflarımı yazmama gerek yok herhalde şuan,çaresizlikten babamın evine sığınmış durumdayım.Bir emekli maaşıyla geçinmek durumundayız artık kemerde sıkacak delik kalmadı.Yaşım 45 8600 prim ödedim 26. senemde yim GSS primimi de ödüyorum.Hiç bir yerde iş bulamıyorum işverenlerin tercihleri genelde askerliğini yapmış 25 yaşını geçmemiş olması lafı daha uzatmaya gerek duymuyorum.Gerçekten ben ve diğer mağdurların buna çok ihtiyacı var, aynı zamanda Türkiyede ki işsizlik oranları baya düşmüş olur, umarım sizlerde bu konu hakkında bizleri mağdur bırakmazsınız.
  Saygılarımla.
  Macit AKDENİZ

 10. cemalettin dedi ki:

  25.yıldan beri çalışıyorum 7200 ssk pirimim var ama emekli olamıyorum sayın başbakanım bize ancak siz yardım edersiniz lütfen sezimiz. duyun

 11. Fatma dedi ki:

  İnşallah diyorum yaşa takılanları emekli ederler 1999 dan öncekileri bir bayan olarak üzülüyorum o kadar bayanlar var kirada oturuyo çocukları var hasta oldukları halde çalışmak zorundalar emekliliklerini doldurdukları halde emekli edilemiyolar birde Başkanımız diyorki çocuk yapın nasıl yapıcak bu bayanlar ekmek kavgası içindeler bunu düşünmüyorlar. Hayırlısı inşallah olur diyorum bu yasa çıkarsa çok insanın duasını alacaktır.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları