Diyarbakır’da Erdoğan’ı 3 dilde karşılama

Diyarbakır’da Erdoğan’ı 3 dilde karşılama
eca-star-reklam

Diyarbakır'da Erdoğan'ı 3 dilde karşılama

AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı 4. Olağan Kongresi ile 256 proje ve 39 tesisin açılışına katılmak üzere Diyarbakır’a gelecek olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan gezisi öncesinde Diyarbakır polisi alarma geçti.

Havaalanından programlarının bulunduğu alanlara kadar Başbakanın güzergahı boyunca keskin nişancılar binaların çatı katlarına yerleştirildi. Keskin nişancılar çatılardan çevreyi dürbünlerle gözetlerken, geçiş güzergahında olası sıkıntılara meydan verilmemesi için panzer, TOMA ve zırhlı araçlarla polis ekipleri görevlendirildi.

BAŞBAKANA ÇOK DİLLİ KARŞILAMA
Başbakan Erdoğan’ın gezisi öncesinde hazırlıklar tüm hızıyla devam ederken, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten tarafından havaalanı çıkışına asılan bir pankart dikkatleri çekti. Bir yanında Başbakan, diğer yanında İçten’in fotoğrafının yer aldığı pankartta Zazaca ve Kürtçe “Hoş geldiniz” anlamına gelen ifadeler kullanıldı.

BAZI BÖLGELERDE KEPENKLER KAPANDI
Öte yandan BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın dün yaptığı çağrılar üzerine Diyarbakır’da bazı esnaf Başbakan Erdoğan’a tepki göstermek için kepenk kapattı. Bağlar ilçesi Kuruçeşme ve Dörtyol mevkiinde bazı esnaf kepenk açmadı. Öte yandan Başbakan Erdoğan’ın gelişi nedeniyle Diyarbakır Havaalanı girişi polis ekipleri tarafından kapatıldı.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları