Dışişleri: Özel Türk okulunu ziyaret etti

Dışişleri: Özel Türk okulunu ziyaret etti
eca-star-reklam

Genelkurmay Başkanı Necdet Özel’in 20 yıl aradan sonra Suudi Arabistan’ı ziyareti sırasında yaptığı okul ziyareti bazı çevrelerce ‘Özel Fethullah Gülen Cemaati’nin okulunu ziyaret etti’ şeklinde yorumlanmıştı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Dışişleri Bakanlığı iddiaları yalanlı. Bakanlıktan yapılan açıklamada şu satırlara yer verildi:

“Resmi bir ziyaret vesilesiyle Suudi Arabistan’da bulunan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, 20 Kasım 2012 tarihinde T.C. Riyad Büyükelçisi ile T.C. Büyükelçiliği bünyesinde faaliyet gösteren Riyad Uluslararası Türk Okulunu ziyaret etmiştir.

CEMAAT DEĞİL BÜYÜKELÇİLİK BÜNYESİNDE KURULAN OKULLAR

Suudi Arabistan’ın Riyad, Cidde, Mekke, Medine, Abha, Tebuk, Taif ve Dammam şehirlerinde T.C. Riyad Büyükelçiliği bünyesinde kurulmuş olan sekiz okulumuz faaliyet göstermektedir. Bahsekonu Okullarda, Milli Eğitim Bakanlığı personeli yaklaşık üçyüz öğretmen görev yapmakta, ilk, orta ve lise bölümleri bulunan bu Okullarda Suudi Arabistan’da çalışan vatandaşlarımızın çocukları olan yaklaşık altı bin öğrenciye, Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun eğitim verilmektedir.”

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları