Digiturk Google’a Dava Açtı

Digiturk Google’a Dava Açtı
eca-star-reklam
İnternet dünyasında sürprizl geliişmeler olmaya devam ediyor. Şimdi de televizyon kuruluşu Digiturk ve arama motoru devi Google karşı karşıya geldi.

Digiturk, Lig TV’de yayınlanan maçların, Google aracılığıyla yayınlandığı ve telif haklarının ihlal edildiği gerekçesiyle, İnternet devine, Bursa Sulh Ceza Mahkemesi’nde dava açtı. Mahkemenin verdiği karar göre, Google blogları üzerinden yayın yapılan 79 IP adresini kapandı. 

İnternet Kurulu Başkanı Serhat Özeren de, gelişmeleri doğruladı ve davanın Digiturk tarafından açıldığını onayladı. 79 IP adresinin kapatılmasının, bağlantı hızı üstündeki etkileri ise pek de hoş olmayacak. Birçok siteye giriş zorlaşacak, YouTube gibi servislere erişim yavaşlayacak. Digiturk, bununla da kalmayarak, Google’dan “zararlarına karşılık” 2 milyon lira tazminat talep etti. Görünüşe göre, olan yine kullanıcılara olacak. 

Daha fazlası için ShiftDelete.Net sitesini ziyaret edebilirsiniz

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları