Danışmanın sürülmesine yargı dur dedi

Danışmanın sürülmesine yargı dur dedi
eca-star-reklam

Gaflarıyla eleştirilerin odağı olan İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, İçişleri Bakanlığı koltuğuna oturduktan bir süre sonra gazeteci Mürselin Tan’ı basın müşaviri olarak görevlendirmişti. Ancak Şahin, ‘Uludere’ ve ‘takla’ çıkışlarıyla hedef haline gelince faturayı danışmana kesmiş, Tan’ı Ağrı Valiliği’ne ‘veri hazırlama ve kontrol işletmeni’ olarak atamıştı. Tan da atamanın iptali ve yürütmesinin durdurulması istemiyle idari yargıya başvurmuştu.

MAHKEME YÜRÜTMEYİ DURDURDU

Akşam Gazetesi’nde yer alan, Soner Arıkanoğlu’nun kaleme aldığı haberde, Ankara 10. İdare Mahkemesi, 17 Ağustos 2012 tarihli ilk kararında, Tan’ın Ağrı’ya atanmasını öngören kararın yürütmesini durdurdu

BAKANLIK İDARİ SORUŞTURMA BAŞLATTI

İçişleri’nin yargı kararını uygulamak için mevzuat gereği bir aylık süresi bulunuyor. Bakanlığın kararı uygulamak için birkaç günlük süresi kaldı. Karar uygulandığında Tan, eski görevine dönecek. Öte yandan Tan’ın, atama kararı kendisine tebliğ edildiği gün rapor aldığı öğrenildi. İçişleri Bakanlığı da atamayı idari yargıya taşıyan Tan hakkında idari soruşturma başlattı. Bir mülkiye müfettişi, Tan’ın o dönemdeki tüm işlemlerini mercek altına aldı.

İKİ AYDIR MAAŞ DA YOK

İçişleri Bakanlığı’nın, Mürselin Tan’a iki aydır maaş ödemediği de ortaya çıktı. Tan, ödenmeyen maaşları nedeniyle İçişleri Bakanlığı hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları