Dabbe: Bir Cin Vakası, Fragmanıyla İnterneti Salladı

Dabbe: Bir Cin Vakası, Fragmanıyla İnterneti Salladı
eca-star-reklam

Dabbe: Bir Cin VakasıHasan Karacadağ’ın yazdığı ve yönettiği ‘Dabbe: Bir Cin Vakası’ filminin fragmanı dünyayı salladı.

Dabbe: Bir Cin Vakası adlı film gerçek cin görüntüleriyle sinema salonlarında korkudan titretecek.

Dabbe ve Semum filmleriyle “Cin ve kıyamet” temalarını Türk korku sinemasına kazandırarak, korku sinemamızın dünya çapında tanınmasını sağlayan Hasan Karacadağ, yeni korku filmi ‘Dabbe: Bir Cin Vakası’ ile bu yaz korku filmi severleri sinemaya çekecek.

Dabbe: Bir Cin Vakası [Fragman] izle

Dabbe: Bir Cin Vakası [Fragman] 

Hasan Karacadağ’ın senaryosunu yazıp, yönettiği ‘Dabbe: Bir Cin Vakası’ filmi, 3 Ağustos’ta UIP’nin dağıtımıyla Türkiye ile birlikte Avrupa ve Uzakdoğu sinemalarında da vizyona girecek.

Ankaralı Ceyda T. ve ailesinin yaşadığı ve halen esrarını koruyan 7 dehşet gecesi Hasan Karacadağ tarafından, ‘Dabbe: Bir Cin Vakası’ filmiyle sinemalaştırıldı. Dünyada ilk defa gerçek cin kayıtları olduğu iddia edilen görüntüler bu filme özel bir kurgu yöntemiyle dahil edildi.

‘Dabbe: Bir Cin Vakası’, Ceyda T., Sinan T. ve kızları Burcu T.’nin ani ve sebepsiz bir şekilde bedensiz bir varlığın saldırısına uğramalarını ve arkasındaki ürpertici sırrı gerçek görüntülere dayanarak anlatıyor. Türk psikiyatri tarihine ‘Ceyda T.’ kayıtları olarak geçen bu olaydan esinlenen film, Ceyda T. ve ailesinin söz konusu video görüntüleri ve adli kayıtlar ile kurgulanarak oluşturuldu.

‘Dabbe: Bir Cin Vakası’ filminin yönetmeni Hasan Karacadağ, “Ankara GATA Tıp Fakültesi’nde öğrenci olduğum yıllarda karşılaştığım bu özel vakanın, yıllar sonra tekrar peşine düştüm ve korku sinemacısı kimliğimle yeniden yorumlayınca beni bile ürperten bir film ortaya çıktığını gördüm. Ben her zaman insan gözü görüyorsa, kamera da görür anlayışına sahibim. Filmde gerçek cin görüntüsü içeren video kayıtları da kullandık” görüşünü belirtti.

Sabah : http: //www.sabah.com.tr

Yapım:
2012 – Türkiye,
Yönetmen:
Hasan Karacadağ,
Oyuncular:

Mete Şahinoğlu,

Elçin Atamgüç,

Ceren Sertaç,

Su Burcu Yazgı,

Nihan Aypolat,

Nalan örgüt,

İsmail Yıldız,

Elif Erdal,

Pervin Bağdat,

Koray Kadirağa,

Görüntü Y.:

Murat Kılıç,

Senaryo:

Hasan Karacadağ,

Yapımcı:

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları