Cop mu gaz mı dedik gaz en doğrusuydu

Cop mu gaz mı dedik gaz en doğrusuydu
eca-star-reklam

Cop mu gaz mı dedik gaz en doğrusuydu

Sayın Başbakan, ‘yasa ve yönetmelikler ne gerektiriyorsa onu yapın’ dedi. Dışarıda güvenliği sağlayıp durumun sakinleştiğini gördüğümüz anda kupanın verilmesini kararlaştırdık.Fenerbahçeli stat görevlileri o sırada çimleri suladı, yüksek sesle marş çaldı ve elektrikleri kesti. Bu şartlar altında maalesef Türkiye’ye yakışmayan bir kupa töreni oldu.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Kadıköy’de G.Saray’ın şampiyon çıktığı şampiyonluk maçında yaşanan olaylarda polisin taraftarlara sert müdehalede bulunduğu ve aşırı gaz kullandığı iddialarına yanıt verdi. Mutlu, “Kale arkasından ilk saldırı geldiğinde polis kalkan ve coplarla karşı saldırıya geçip çatışmaya girseydi görüntüler bugün çok daha kötü olurdu. Yani orada polis müdürlerimiz o dar zamanda bunu muhakeme edip ‘gaz mı cop mu’ kararını verdiler” dedi.

“OTURUP OLAYLARI İZLEMEDİK”

– Vali Mutlu, o gece statta yaşanan süreci Hürriyet’e anlattı: Bu eleştiriler haksız. Olayları, saldırıları oturup izleyemezdik. Orada gözü dönenleri herkesin görmesi lazımdı. Bunlar herkese her şeyi yapar. Bu ne Galatasaray’ı ne de bir başka takımı koruma ya da Fenerbahçe taraftarına düşmanlık değildir. Devletin mağdur her vatandaşını korumasıdır. ‘Milleti zehirlediniz’ deniliyor. Keşke bunlar olmasaydı ama karar doğrudur.

FOTO-FİLM GÖRÜNTÜLERİ İNCELENİYOR

– Polis foto-film merkezinin yaptığı onlarca kayıtta binlerce görüntü ve mobeseler teker teker inceleniyor. Kim ne yaptıysa teker teker bulunup bu kişiler adalet önüne çıkarılacaktır. Kulüp yöneticileri, gerçek taraftarıyla kulübe zarar veren provakatörleri çok iyi ayırmalı. Masaları bariyerleri kırıp sahaya ilk girenler, kale arkasındaki Telekom tribününde bir taraftar grubu. Bunlar kime ve hangi amaca hizmet ediyor.

– En başta kulüp yönetimlerinin bakması gerekiyor. Bu tip fanatiklere taviz verildikçe futbolda keyif de, spor da bu tür zihniyetlerin elinde kurban olacaktır. Nihat Özdemir ile stattan en geç çıkan birkaç kişiden biriydim. O da kulüp yönetimi de olayları yatıştırmak için çok çaba sarfetti. Yönetmeliğe göre kupayı kazanan kulübün hemen o statta alması gerekiyordu.

Başbakan: Yasayı uygulayın

– Sayın Başbakan’a telefon edip bilgi verdim. Kendileri güvenliğin sağlandığı taktirde yasa ve yönetmeliklerin ne gerektiriyorsa onun yapılması gerektiğini söyledi. Dışarıda güvenliği sağlayıp,durumun sakinleştiğini gördüğümüz anda kupanın verilmesini kararlaştırdık. Ama stat görevlileri o sırada çimleri suladı, yüksek sesle marş çaldı ve elektrikleri kesti.

Kupayı vermeseydik Florya yanabilirdi

– Tabii bütün bunlar olurken kupayı o gece Kadıköy’de vermezsek bu kez de Galatasaray taraftarı Florya’da ortalığı yakıp yıkacaktı. Kısacası bu dünyanın en güzel şehrine, bu iki güzide kulübe Türkiye’nin merakla beklediği bir final maçına hiç yakışmadı. Yine de hem Galatasaray’a, hem de Fenerbahçe’ye Avrupa yolculuklarında şimdiden başarılar diliyorum.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları