Bozüyük’te, TOKİ’ye İkinci Etap Konut Yapımı Başvurusu

Bozüyük’te, TOKİ’ye İkinci Etap Konut Yapımı Başvurusu
eca-star-reklam

TOKİ Toplu Konut İdaresiBilecik’in Bozüyük ilçesinde yapılması planlanan ikinci etap konut uygulamasına yönelik Toplu Konut İdaresi’ne (TOKİ) başvuru yapıldığı bildirildi.

Bilecik’in Bozüyük ilçesinde yapılması planlanan ikinci etap konut uygulamasına yönelik Toplu Konut İdaresi’ne (TOKİ) başvuru yapıldığı bildirildi.

Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Sertler, Aa muhabirine yaptığı açıklamada, Bozüyük’ün kolay ulaşılabilirlik açısından önemli bir konumda bulunduğunu, son yıllarda sanayileşme ve ekonomik gelişmelere paralel olarak hızlı bir kentleşme süreci içinde olduğunu söyledi.

Nüfusun 60 bine ulaştığını ve yeni konut taleplerinin arttığını ifade eden Sertler, şöyle konuştu:

“Yapılması planlanan TOKİ ikinci etap konutları için belediyemiz AK Masa biriminde 3 bin 500 kişi ön talep formu doldurdu. Bunun ardından TOKİ’ye resmi başvuru yaptık. Gelecek talebe göre, ilçemiz Yeşilkent mahallesine 112 metrekare ve 132 metrekare olmak üzere 3 oda ve 1 salon 350 adet, Çarşı Mahalle Mezarlık Karşısı mevkisinde de dar gelirlilere hitap edecek 85 metrekarelik 2 oda ve 1 salon 700 adet olmak üzere 1050 konut yapmayı planlıyoruz. 3+1 konutlara üzerinde evi olmayan herkes müracaat edebilecek. Dar gelir grubuna hitap edecek 2+1 konutlara da 25 yaş üzeri evi olmayan ve hane geliri 2 bin 600 lirayı geçmeyen herkes müracaat edebilecek. Konutların yüzde 12’si peşin alınacak ve 15 yıla kadar ödeme kolaylığı sağlanacak. Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) ve Tüketici Fiyat Endeksi’ne göre (TÜFE) konut taksitleri belirlenecek. Konutlara başvurmak için kişilerin kütüklerinin Bozüyük’te olması gerekiyor. Kütüğü Bozüyük’te olmayanlarda 1 yıl ikamet zorunluluğu aranacak. “

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları