Bira dünyasında dev satın alma

Bira dünyasında dev satın alma
eca-star-reklam

Bira dünyasında dev satın alma

Bloomberg haber ajansının konuya yakın kaynaklara dayandırarak verdiği habere göre, anlaşma bu hafta içinde açıklanabilir. Belçika merkezli AB InBev şirketi hal-i hazırda popüler Corona birasının üreticisi olan Modelo’nun yüzde 50 hissesini elinde bulunduruyor. Belçikalı şirket, Modelo’nun yüzde 50 hissesi için 2008′de 52 milyar dolar ödeyerek, biracılık sektöründe imzalanan en büyük anlaşmaya imza atmıştı.

Tokyo merkezli finansal danışmanlık şirketi JI Asia’nın araştırma birimi başkan yardımcısı Mikihiko Yamato, “Bu güçlü olanın biraz daha güçlendiği bir anlaşma. Sanki bir sandalye oyunu ve güçlü olanlar iyi anlaşmalara hemen oturuyor. Gerisi için de çok fazla bir şey kalmıyor” dedi.

Londra merkezli finansal danışmanlık şirketi Liberium Capital’ın analistlerinden Pablo Zuanic, 12 milyar dolarlık anlaşmanın çekici olduğunu ve şirketin hisselerini yüzde 10 artıracağını söyledi.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları