Beren Saat Kimdir? Hayatı Dizileri Resimleri

Beren Saat, Show Tv’nin düzenlemiş olduğu “Türkiye’nin Yıldızları” isimli yarışma programında 2. olarak oyunculuk camiasına girmiş oldu. 26 Şubat 1984 yılında doğan Beren Saat, Ankara Ted Koleji mezunu. Sektöre ilk önce “Aşkımızda Ölüm Var” dizisinde yan karekterlerden birini oynayarak televizyon’a adım attı. Girmiş olduğu yarışmada Tomris Giritlioğlu‘nun kardeşi yapımcılar arasında olduğu için ünlü yönetmenin dikkatini çekmesi uzun sürmedi. Mahsun Kırmızıgül ile birlikte İstanbul-Mardin hattı üzerinde çekilen Aşka Sürgün dizisinde barollerden birini oynadı. Giritlioğlu‘nun diğer projesi olan Hatırla Sevgili dizisinde ise Cansel Elçin ve Okan Yalabık ile başrolleri paylaştı. Bu dizi çok başarılı oldu ve ismini geniş kitlelere duyurma şansına erişti.Beren Saat'in cesur kıyafeti

2008 Yılında yine Tomris Giritlioğlu‘nun yönetiminde Murat Yıldırım ile başrolünü oynadığı “Güz Sancısı” filmi ile sinemaya adım attı. Oynamış olduğu Rum fahişe rolü ile hem medyanın hemde eleştirmenlerin dikkatini çekti.

Beren Saat ve Hazal Kaya

2008-2009 sezonunda, Aşk-I Memnu dizisi damgasını vurdu. Halit Ziya Uşaklıgil‘in ölümsüz romanı bir kez daha günümüz normlarına uyarlanarak olay oldu. Ay Yapım‘ın üstlendiği projede, Beren Saat; Bihter rolü ile medyanın en önemli temsilcilerinden biriydi. Hatta dizinin 1. Sezon sonu bölümünde Kıvanç Tatlıtuğ ile sevişme sahneleri günlerce konuşuldu. Dizi 2008′de bir çok ödül aldı. 2008-2009 Altın Kelebek Ödüllerinde Beren Saat, en iyi kadın oyuncu ödülünü alarak başarısını bu şekilde de tescilemiş oldu.

Sanatçı, bu aralar Mahsun Kırmızıgül‘ün senaryosunu yazdığı ve Serdar Akar‘ın yönetceği “Gecenin Kanatları” isimli sinema filminde “Gece” isimli bir militanı oynadı. Yeni sezonda “Fatmagül’ün Suçu Ne?” dizisinde Fatmagül karakteri ile adından söz ettiren Beren Saat, aynı zamanda Gergedan’ın Son Şiiri isimli sinema filminde rol almıştır.

 Beren Saat ile ilgili çeşitli bilgiler

Doğum tarihi: 26.02.1984
Doğum yeri: Ankara
Yabancı dil: İngilizce, İspanyolca
Boy/kilo:1.67/50
Okuduğu okul: Başkent üniversitesi
Hobileri: Dans etmek, resim yapmak, tenis oynamak, sinemaya gitmek
Sevdiği diziler: Asmalı konak, bir İstanbul masalı, lise defteri, Sex& The City, Ally Mc Beal, tatlı hayat
Saç/göz rengi: Kumral/yeşil
Sevdiği oyuncular: Mel Gibson, Julia Roberts, Filiz Akın, Amre Altuğ, Haluk Bilginer, Haldun Dormen, Fatma Girik
En çok sevdiği renk: Mor
Kendisiyle ilgili itiraf ettiği özellikler: Önyargılı ve titiz olmasıymış
Adının anlamı: Pamuk gibi beyaz ve yumuşak.

Etiketler:

Bu Galeriyi Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları