BDP’li Sırrı Süreyya Önder: PKK 25 Nisan’da Çekilmeye Başlıyor

BDP’li Sırrı Süreyya Önder: PKK 25 Nisan’da Çekilmeye Başlıyor
eca-star-reklam

BDP'li Sırrı Süreyya Önder: PKK 25 Nisan'da Çekilmeye BaşlıyorPKK‘nın çekilme tarihi belli oldu! BDP’li Önder; PKK’nın çekilme tarihiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Kandil’e gönderilen mektuba ilişkin açıklamanın 25 Nisan tarihinde yapacağını belirterek, bu tarihten itibarende PKK’lıların çekilmesinin başlayacağını ifade etti.

TBMM Tören Salonu’nda yapılan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle verilen resepsiyonda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Önder, PKK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan ile Kandil arasındaki mektup faslının tamamlandığını belirterek, çekilme sürecinin 25 Nisan’da başlayacağını söyledi. Kandil’in bu tarihte uluslararası katılımlı bir açıklama yapacağını da vurgulayan Önder, bundan sonraki görüşmelerin BDP üzerinden yürütüleceğini de sözlerine ekledi.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları