Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı Adayı Oldu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı Adayı Oldu
eca-star-reklam

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Beklendiği gibi Cumhurbaşkanı adayı oldu. Adaylık açıklmasında nasıl bir cumhurbaşkanı olacağını açıkladı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Başbakan Erdoğan’ın tüm AK Parti milletvekillerinin imzasıyla cumhurbaşkanı adayı gösterildiğini bildirdi.

Erdoğan, konuşmasında seçilirse nasıl bir cumhurbaşkanı olacağının da ipuçlarını verdi.

Erdoğan, konuşmasını bitirirken “Bu bir veda değil, ayrılık buluşması değil. Bu bir başlangıçtır. Bu, bizim için çok farklı bir an, işte bu bir hatime değil; inanıyorum ki bir fatihadır, bir açılıştır” diye konuştu.

AK Partililerden adaylık sonrası peş peşe yorumlar geldi. Bozdağ, “CHP ve MHP seçmeninin de oy vereceğine inanıyorum” dedi. Bakan Çelik, “Çok isabetli bir karar, ister istemez bir burukluk oldu” diye konuştu. Numan Kurtulmuş ise “Konumu ne olursa olsun, bu siyasi liderlik pozisyonu değişmeyecek” yorumu yaptı.

Erdoğan’ın seçim programı da dikkat çekti. Başbakan startı Milli mücadelenin başladığı şehir olan Samsun’dan veriyor. İkinci durak ise Erzurum. Başbakan 5 Temmuz cumartesi Samsun, pazar günü ise Erzurum’da olacak.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları