Bartın’da da N.Ç. skandalı

Bartın’da da N.Ç. skandalı
eca-star-reklam

Bartın’da da N.Ç. skandalı

Merkeze bağlı bir köy ilköğretim okulunda eğitim gören 14 yaşındaki Ç.K’nın durgun ve içine kapanık halinden şüphelenen okul yönetimi, bir uzman psikolog eşliğinde öğrenciyle görüştü.

Küçük kızın görüşmede tecavüze uğradığını söylemesi üzerine durum İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bildirildi.

Milli Eğitim Müdürlüğü’nün konuyu Bartın Cumhuriyet Savcılığı’na aktarması üzerine de, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Psikolog gözetiminde konuşan küçük kızın verdiği ifade doğrultusunda yapılan operasyonda 22 kişi gözaltına alındı. Sorgularından sonra dün adliyeye çıkarılan 23 şüpheliden 5’i serbest bırakılırken, 18’i tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Zanlılardan İ.Ö. ile E.Ö. tutuklandı, 16 kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Vali İsa Küçük iddialarla ilgili, “Tecavüze yönelik de iddialar var ancak doğru olmayabilir. Soruşturmayı savcı yürütüyor. İdaremizin çok fazla bilgisi yok” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü İsa Şeker de öğrencinin bir süredir farklı davranışları nedeniyle okul yönetimin dikkatini çektiğini, psikolog eşliğindeki görüşmede de durumun anlaşıldığını belirterek, olayda tecavüz değil tacizin olduğunu tahmin ettiklerini, soruşturmanın sürdüğünü kaydetti.

UTANÇ DAVASI
Mardin’de, 2002’de 13 yaşında olan N.Ç., kamu görevlilerinin de aralarında bulunduğu 26 kişinin tecavüzüne uğramıştı.

Mardin 1. Ağır Ceza Mahkemesi, sanıkların tamamına alt sınırdan ceza vermiş, kızın “kendi rızasıyla ilişkiye girdiği”ni savunmuştu.

Karar temyiz edilmiş, Yargıtay Başsavcılığı da “N.Ç’nin bu işi rızasıyla yaptığı” yolundaki görüşe itiraz etmemişti.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları