Aziz Yıldırım’ın Şike ve Teşvik Cezasına Onama Kararı Çıktı

Aziz Yıldırım’ın Şike ve Teşvik Cezasına Onama Kararı Çıktı
eca-star-reklam

aziz yıldirim fenerbahce baskaniAziz Yıldırım‘ın Şike ve Teşvik Cezasına Onama Kararı Çıktı. Aziz Yıldırım şike davası, şike davasına onam, aziz yıldırım hapis mi yatacak, ne kadar yatacak. aziz yıldırım ve şike davası, teşvik cezası ve Aziz Yıldırım.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım‘ın şike ve teşvik cezasına onama kararı çıktı. Yıldırım karara göre 2 yıl 2 ay daha hapis yatacak.

Şike davasında Yargıtay kararını açıkladı. Yargıtay 5. Ceza Dairesi, Şike Davası’nda ”Kısmen onama ve kısmen bozma” kararı verdi. Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve Olgun Peker’in cezası onandı. Aziz Yıldırım’ın birden fazla maçta şike ve teşvik primlerinden suçları onandı. Karara göre Aziz Yıldırım, 2 yıl 2 ay daha hapis yatacak.

Yargıtay’ın verdiği kararın ardından,Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın başkanlığının düştüğü belirtildi..

NTV Spor’a konuşan spor hukukçusu Alpay Köse, yargıtayın verdiği kararı yorumladı.

Alpay Köse şöyle konuştu:

“Örgütlerde 4’te 3 yani 42 ay yatması gerekiyor ama 1 yılı infaz edildiği için 30 ay civarı yatma durumu olacak. 30 ay daha yatacak. Kulüp tüzüğünün bir önemi yok, şikeden ceza alan kişiler seyirden men edildiği için yöneticilik yapamazlar. Aziz Yıldırım’ın yöneticiliği düşüyor, yönetici sıfatıyla işlem yapamaz. Fenerbahçe’deki başkanlığı düşmüş durumdadır.. Ceza alanların hepsi stata ve antrenman sahasına girmeyecekler. Yeniden yargılanmanın bu kararları etkileyeceğini düşünmüyorum. Şike davasında yeniden yargılanma söz konusu değil. Bu kararın böyle olacağı kesin gibiydi. Yeni kanunla bazı indirimler yapılması gerekiyordu. Spor ve ceza hukuku şikenin yapıldığını ortaya koymuştur. TFF takımın şike yapmadığına karar verdi. 2010-11 sezonunda sportif anlamda şike yapılmıştır”

Bu arada DHA’da yer alan habere göre; cezası onanan Aziz Yıldırım’ın başkanlığı düşecek. Fenerbahçe Kulübü karar eline ulaşınca yeniden seçime gitmek zorunda kalacak.

45 gün içinde alınacak olağanüstü genel kurul kararında Aziz Yıldırım aday olamayacağı gibi başkan yeniden seçilecek.

Sarı-Lacivertli Kulüpte sadece başkanlık seçimi yapılacak. Fenerbahçe Kulübü tüzüğü gereği başkan ayrı, yönetim ayrı seçildiği için yöneticiler görevine devam edecek ve kulübün yeni başkanı mevcut yönetim ile çalışacak. Bu süre içinde Kulübü Başkanvekili Abdullah Kiğılı yönetecek.

Diğer taraftan Aziz Yıldırım’ın eşi ile birlikte yurt dışında seyahatte olduğu öğrenildi.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları