Aziz Yıldırım’dan kitap gibi savunma

Aziz Yıldırım’dan kitap gibi savunma
eca-star-reklam

Aziz Yıldırım'dan kitap gibi savunma

Şike davasının son duruşmasında İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi, sanık avukatlarına yazılı savunma hazırllakinlarını bildirmişti. Bu nedenle Aziz Yıldırım’ın avukatları Köksal Bayraktar, Faik Işık, Şeref Dede, Abdullah Kaya, Yasemin Merçil ve Abdurrahim Erol mahkemeye yazılı savunmalarını sundu. Ancak sunulan savunma alışılmışın dışında bir şekilde hazırlandı.

545 SAYFALIK SAVUNMA KİTAP HALİNDE SUNULDU

Avukatlar, hazırladıkları 545 sayfa savunmayı ve bunun yaklaşık 150 sayfalık eklerini cilt haline getirip mahkemeye sundu.

KULÜBÜN AMBLEMİ VE YILDIRIM’IN FOTOĞRAFI VAR

Hazırlanan cildin kapağı lacivert olarak hazırlatıldı ve kapağa Fenerbahçe Spor Kulübünün amblemi konuldu. “Savunma” ve “Aziz Yıldırım” yazan kapağın içinde ise Başkan Aziz Yıldırım’ın gülümseyen bir fotoğrafı yer alıyor. Fotoğrafın altında ise İslam Çupi’nin “Fenerbahçe büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü, ne kupa büyüklüğüdür. Onun büyüklüğü başka bir bir büyüklüktür işte, adı konlakinz” sözleri yer alıyor.

13 MAÇLA İLGİLİ SAVUNMA YAPTILAR

Savunmanın içeriğinde ise 72 sayfalık “Genel savunma” yer aldıktan sonra iddianamede şike ve teşvik iddiası yapılan 13 maçla ilgili savunma yapıldı. Savunmada, Manisa-Trabzon, Bursa İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Gençlerbirliği – Fenerbahçe, Gençlerbirliği – Trabzon, Eskişehir – FB, Trabzon – Bursa, Eskişehir – Trabzon, FB – İBB, Karabükspor – FB, Trabzon – İBB, FB – Ankaragücü ve Sivas – FB maçlarıyla ilgili savunmalara yer verildi.

İTHAMLAR YANLIŞ DEDİLER, BERAAT TALEP ETTİLER

Savunmanın “Netice ve talep” başlıklı bölümünde ise “Fenerbahçe Spor Kulübünün örgüt olarak kabul edilemeyeceği” belirtildi. Yıldırım’ın herhangi bir maçta, herhangi bir şekilde şike yaptığı ya da şikeye teşebbüs ettiği şeklindeki ithamlarında yanlış olduğu belirtilen bölümde, “Milyonlarca taraftarı olan Fenerbahçe Cumhuriyeti olarak anılan bir derneğin başkanı, örgüt kurmak ya da yönetmek, şike yapmak ya da teşvik primi vermek gibi haysiyet ve onur kırıcı fiillerin faili ollakinz” dendi. Verilecek kararın, bir spor kulübünün aklanmasını ve bu spor kulübünün Türkiye’de ve dünyada yoluna şerefle şanla devam etmesini sağlayacağının anlatıldığı bölümde, Yıldırım hakkında beraat kararı verilmesi istendi.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları