Aziz Yıldırım savunmasına başladı

Aziz Yıldırım savunmasına başladı
eca-star-reklam

Aziz Yıldırım savunmasına başladı

Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım savunmasına başladı.

Yıldırım’ın savunması öncesinde savunma avukatları ve mahkeme heyetiyle tarrtışma yaşandı.

Aziz Yıldırım’ın savunmasını yapacağı mahkeme salonuna giriş için büyük tartışmalar yaşandı. Ve içeriye kimse alınmadı.

Aziz Yıldırım savunmasına başladktan sonra bazı avukatlar salonun dışında kaldı ve ek güvenlik personeli salon çevresine geldi.

Ancak; Aziz Yıldırım’ın itirazıyla F.Bahçe yönetimi tam kadro salonda bulundu.

Aziz Yıldırım’ın Avukatları: “Dün Olgun Peker’e yaptığınız muameleyi kesinlikle istemiyoruz. Savunmamız bitene kadar konuşacağız. dedi.

Aziz Yıldırım savunmasına çok sert sözlerle başladı…

AZİZ YILDIRIM’IN SAVUNMASININ TAM METNİ İÇİN TIKLAYIN

İşte o sözler…

“GALATASARAY’IN ŞİKE YAPTIĞINI GÖSTERECEĞİM”

Yargılanan Fenerbahçe’dir. Bunu yapamazsınız.  Tarihi bir gün yaşıyoruz. Şanlı tarihimize ihanet etme iddiası ile yargılanıyoruz .Galatasaray’ın şike yaptığını, Fenerbahçe’nin şike yapmadığını göstereceğim. 25 milyon susuyorsa biz cezaevinden bir mesaj vermediğimiz içindir. Savcı, Fenerbahçenin örgüt, amacının da Şampiyon olmak olduğunu iddia etmiştir. Fenerbahçe’nin puan kaybettiği maçlara ilişkin iddianame’ye hiçbir şey konmamıştır. Polis fezlekesiyle Fenerbahçe Kulübünden TFF savunma istiyorsa, o zaman bu dava sahış değil Fenerbahçe davasıdır. Fenerbahçe artık sadece Spor Kulübü olarak kalmayacaktır.

“DÜŞMANA İNAT  BİR GÜN FAZLA YAŞAMAK… “

Aziz Yıldırım, Nazım Hikmet’in Öğütler Şiirinden bir dize de okudu. “Düşmana inat, bir gün fazla yaşamak.” diyerek savunmasına şöyle devam etti.

İşte Nazım Hikmet’in Öğütler şiiri
Dünyadan, memleketinden, insandan
Umudun kesik değil diye
Ya ipe çekilirsin ya atılırsın içeriye
Yatarsın on yıl, on beş yıl
Daha da yatacağından başka
Sallansaydım bir bayrak gibi ipin ucunda keşke demiyeceksin
Yaşamakta ayak direteceksin
Belki bahtiyarlık değildir artık
Boynunun borcudur fakat, düşmana inat bir gün fazla yaşamak

“YARGISIZ İNFAZ YAPTILAR”

Yıldırım savunmasına aynı sertlikte devam etti. Aziz Yıldırım “Fenerbahçeli olmayı her şeyin üzerinde tutmam benim için bir erdemdir. İnsanlara Türklük gücü ve yaşama umudu veren Fenerbahçe, halkın sevgilisi olmuştur. Basın, gazete satmak için ailemiz olduğunu düşünmeden yıpratıcı haberler yapıyor. Fenerbahçe Camiası, koca çınardan tek bir yaprak koparılmasına izin vermeyecektir.

“DAR AĞACINDA OLSAK BİLE SON SÖZÜMÜZ FENERBAHÇE”

Fenerbahçe Camiası, koca çınardan tek bir yaprak koparılmasına izin vermeyecektir Bu koca çınardan tek bir yaprak olan Aziz Yıldırım’ın akibetenin bir ehemmiyeti yoktur. Aleyhimizde yapılan propaganda kulübümüzün kuruluş gayesini baltalamak, bu temiz vatansever Atatürkçü yoldan çevirmek içindir. 22 yıldır bu kulübe hizmet veriyorum. Asla şike gibi bir suça bulaşmadım. Poliste maruz kaldığım muameleyi hak etmedim. Aleyhimizde yapılan propaganda kulübümüzün kuruluş gayesini baltalamak, bu temiz vatansever Atatürkçü yoldan çevirmek içindir. 22 yıldır bu kulübe hizmet veriyorum. Asla şike gibi bir suça bulaşmadım. Poliste maruz kaldığım muameleyi hak etmedim. Bu soruşturmada sadece Türk Sporu değil, ülkemiz hukuk tarihi icin de çok tuhaf şeyler oldu. Dar ağcında olsak bile son sözümüz Fenerbahçe olacaktır. Ne kadar yargılarsanız yargılayın Fenerbahçe ortadan kaldırılamayacaktır. Kulüplerine sahip çıkan Fenerbahçelilere Polis biber gazı sıkmıştır. Yaptığım hiçbir tesise kendi adımı vermedim. Yaptığım tesisler, statlar antrenman alanları ve tüm yaptıklarım örgütse evet ben örgütü kurdum ve yönettim. 6 Temmuz’da emniyet daha ortada iddianame yokken kararı açıklamıştır. Ben hastanedeyken, adres kısmına Metris yazdılar. Aziz Yıldırım Emniyet’te çekilen resminin basıldığı “resimli tişörtü” gösterdi ve “Yargısız infaz yaptılar” dedi. Eşgal fotoğrafımı gazeteye basan o patronların benden daha temiz olduğunu düşünmüyorum.

“YAYINLAYIN YAYINLAMIYORSANIZ AHLAKSIZSINIZ”

Emenike’nin para sayarken çekilen fotoğrafları nerede? Bunu söyleyenler Ahlaksız bir davranış göstermişlerdir. Yayınlayın, yayınlayamıyorsanız ahlaksızsınız.

-Polis, savci ve tff isbirligi yapti ve Fenerbahce’yi Şampiyonlar Ligi’ne gondermedi.

Ara verilen duruşmaya devam ediliyor
-Adaletin renk skalasında sarı ve lacivert yok onu görmüş olduk.

Ayrıntılar geliyor…

ÇAĞLAYAN’DAN KARELER

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları