Avrupa Birliği ile Türkiye’nin ‘hal’i

Avrupa Birliği ile Türkiye’nin ‘hal’i
eca-star-reklam

Avrupa Birliği ile Türkiye'nin 'hal'i

Avrupa Birliği müzakerelerinin hangi noktada olduğunu bilen var mı? Kaç başlık açıldı, hangi başlıklar görüşülüyor, kaç başlık kaldı, bilen?
Ya da en son Avrupa Birliği – Türkiye ilişkileriyle ilgili bir toplantıyı hatırlayan, bu konuda önemli bir haber okuyan, seyreden?

Türkiye’nin Avrupa Birliği normlarındaki ilk balık pazarı İstanbul Küçükçekmece’de AB Bakanı Egemen Bağış tarafından açıldı. Bağış, Küçükçekmece Balık Pazarı’nın “AB süreci nedir” sorusunu soranlara önemli bir yanıt olduğunu söyledi.

Bakan plastik kaplarda, tahta tezgâhlarda balık satma döneminin sona erdiğini de müjdeledi. Deneyimli muhabirimiz Serkan Ocak bakandan sadece üç saat sonra Balık Pazarı’na geri döndü. Plastik kaplar, tahta tezgâhlar ortaya çıkmıştı. Bazı balıkçılar standartların altında küçük boydaki balıkları satmaya çalışıyordu.

Bağış, Balık Pazarı’nın AB süreci nedir sorusuna önemli bir yanıt olduğunu belirttiğine göre şu özetlemeyi yapmamız yanlış olmaz.
Soru: AB süreci nedir?

Cevap: Avrupalının parasıyla kurulan balık pazarında, Türk işi balık satma olayıdır.(radikal)

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları