Argan Yağı Nedir?, Argan Yağının Faydaları Nelerdir?

Argan Yağı Nedir?, Argan Yağının Faydaları Nelerdir?
eca-star-reklam

Argan yagi kadin argonia spinosaArgan Yağı Nedir? Faydaları nedir? Nasıl kullanılır? Nerede Kullanılır? Argan yağının saça faydaları nelerdir? Argan yağının cilde faydaları? Mucize bitki: argan yağı.

Argan yağı (argonia spinosa) meyvesinden elde edilir. Argan yağı yaşlanmayı geciktirici özelliği ile cildi nemlendirir besler. Cilt kuruluğuna karşı savaşır, saçları hızlı biçimde nemlendirir ve etkileri cilt üzerinde oldukça çabuk hissedilir. Argan Yağı yıllar boyunca kadınların güzellik sırrı olmuştur.

İçerisindeki doğal % 47,1 oleik asit (omega 9) %33,8 linoleik tekoferol (E vitamini) squalene, stroller, polifenoller gibi bileşimler içermektedir.

GENEL FAYDALARI

. Cildinizi beslenmesine ve cilt hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olur.
. Çok güçlü bir antioksidandır.
. Anti-aging özelliği kırışıkların giderilmesinde yardımcı olur.
. Akne ve sivilcelerin giderilmesine yardımcıdır.
. Ciltte,kaza ve ameliyat sonrası kalmış izlerin giderilmesinde yardımcıdır.
. Ciltteki pütürlü yaraları yumuşatarak iyileşmesine yardımcı olur.
. Güneşin zararlı UV ışınlarına karşı filtre görevi görür.
. Antiseptiktir. Bakterilere karşı koruma içeren doğal yapısı vardır.
. Sedef ve egzema hastalıklarının tedavisininde yardımcı görevi görür.
Argan yagi bitkisel . Cildin iltihaplanmamasına karşı yardım eder ve doğal bir kalkan görevi görür.
. İçindeki etken proteinleri sayesinde,cilde ani ve etkili sıkıştırma yaparak selülit tedavisine yardım eder.
. Stresten, sigaradan,hava kirliliğinden yıpranmış ciltlerin yenilenmesine yardım eder.
. Tırnakların güçlenmesi için yardımcıdır.
. Saçların beslenmesinde son derece etkilidir. Kırıkları giderilmesine, saçlarınızın nemlenmesine ve canlanlı görünümüne yardım eder.
. Romatizmal, eklem ve kas ağrılarının giderilmesinde yardımcı görevi görür.

Kimler Kullanabilir?

Arganis Argan yağlarını, her yaş kesiminden herkes rahatça kullanabilir. Çocuklar, büyüklerin gözetiminde rahatça kullanabilirler.

%100 saf oluşu ve doğal yapısında içerdiği E vitamini sayesinde, her türlü cildi besleyerek, canlandırır.

%80 e varan doymamış yağ asitleri ve omega 9, omega 6 yağ asitleri sayesinde cilt bebeksi görünüme kavuşur.

Çocuklarda : Güneş yanıklarında, cilt kızarıklıklarında, kuru ciltlerde, keskin yara izlerinin kapanmasına çok yardım eder.

Gençler ve ergenlik çağına girmiş olanların sivilce, akne, güneş yanıkları, diğer izi kalmış kaza yaralarının giderilmesine yardımcı olur. Saç ve tırnak bakımı gibi bir çok yerlerde rahatlıkla kullanılır.

Yetişkinlerde ve yaşlılarda, Argan yağının anti-aging özelliğinden dolayı, kırışıklıkların tedavisine yardımcı olması, selülit gibi oluşumların giderilmesinde yardımcı olması,cildi nemlendirmede, bir çok ciddi deri hastalıklarının tedavisine yardımcı olur.

Argan Yağının Kullanımı

Cilt

Argan yağı cildi çok kısa bir süre içinde nemlendirir ve cilt hücrelerinin yenilenmisini yardımcı olur. Bilimsel çalışmalar da bu gerçeği doğrulamaktadır. Faslı kadınlar bu geleneksel mucize yağı yüzyıllardır dudak çatlakları ve cilt bakımında kullanmaktadır. Argan yağı ciltte yaşlanmayı önleyici (anti aging) özelliğinden dolayı estetik ameliyata gerek olmadan genç görünüm sağlar. Yatmadan önce temizlenmiş cilde birkaç damla uygulanması cildin yenilenmesi, yumuşaması ve parlaklık kazanması için yeterlidir. 70,2 mg. e vitamini içerir. Bu miktar vitamin, palmiye yağında 25,6 mg. zeytinyağında ise 7,1 mg. kadardır.

Saç

Yaşlanmayla birlikte saç derimiz daha az 1 sebum yağı üretir. Bu nedenle saçlarımız doğal parlaklığını ve dokusunu kaybetmeye çalışır, incelir ve kurur. kalitesini yetiren saçların neme gereksinimi vardır. Fas’ta kadınlar Argan yağını saçlı deriye masaj yaparak kullanmışlardır. Yağın içindeki E vitamini güçlü bir antioksidandır. Saçın zarar görmesini engeller, derideki kan dolaşımını hızlandırarak sağlıklı saç için gerekli koşulları yerini getirir. Saç dökülmesini engellediği bilinmektedir. İçindeki yaşadığımız kirli hava koşullarında saçlarımız kimyasal içeren şampuanlarla yıpranmaktadır. E vitamini içeren argan yağı saç derimizin ve saç köklerimizin beslenmesine ve sağlıklı dokusuna yeniden kavuşmasına yardımcı olur.

Kaynak ve fiyat için: www.arganyag.com

argan yağ faydaları, argan yağ fiyatları, argan yağı bitkisi, argan yağı cilt bakımı, argan yağı cilt leke, argan yağı cilt lekeleri, argan yağı egzama, argan yağı fiyat, argan yağı göz altı, argan yağı göz çevresi, argan yağı göz çevresinde kullanılırmı, argan yağı göz çevresine sürülür mü, argan yağı hakkında, argan yağı hakkında bilgi, argan yağı hakkında kısa bilgi, argan yağı içeriği, argan yağı içilirmi, argan yağı lekeler, argan yağı lekelere iyi gelirmi, argan yağı nasıl kullanılır, argan yağı nasıl üretilir, argan yağı nasıl yapılır, argan yağı ne işe yarar, argan yağı neden yapılır, argan yağı nedir, argan yağı nedir faydaları, argan yağı nedir faydaları nelerdir, argan yağı nerelerde kullanılır, argan yağı organik, argan yağı özellikleri, argan yağı saç, argan yağı saç bakımı, argan yağı saç için faydaları, argan yağı saç için nasıl kullanılır, argan yağı uygulaması, argan yağı ve faydaları, argan yağı ve saç, argan yağı ve sedef, argan yağı yararları, argan yağının cilde faydaları, argan yağının cilde faydası, argan yağının cilde kullanımı, argan yağının cilt lekelerine faydaları, argan yağının ciltte kullanımı, argan yağının faydaları, argan yağının faydaları saç, argan yağının faydası, argan yağının fiyatı, argan yağının kullanımı

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları