Argan Yağı Nasıl Yapılır?, Argan Yağı Nasıl Elde edilir?

Argan Yağı Nasıl Yapılır?, Argan Yağı Nasıl Elde edilir?
eca-star-reklam

argan_yagiArgan Yağı Nasıl Yapılır? Nasıl Elde edilir? Argan Yağı Nedir? Argan Yağı Nedir?, Argan Yağının Faydaları Nelerdir? 

Argan yağı Fas’da yetişen Argania spinosa ağacının meyvesinin çekirdeklerinden elde edilir. Tüm dünyada kozmetik alanında kullanılmaya başlayan argan yağı, dünyaca ünlü markaların anti-aging ürünlerinde hammade olarak kullanılmaktadır.

Kendine has bir kokusu olan argan yağı, günlük kullanımda kokusuz olması için kozmetik alanı için soğuk baskılama yöntemi ile elde edilir.

Argan Yağının Yapımı

Argan yağının dünyada bu kadar önemli bir hale gelmesi ile Fas’lı kadınlar için geçim kaynağı haline gelmiş, önemli bir istihdam sağlamıştır.
Argan Yağı Nedir?, Argan Yağının Faydaları Nelerdir?
Argan yağı neredeyse tüm vücutta kullanılabilir, Ciltte, saçlarda, yüzde ve hatta göz çevresinde kullanılır.

Argan Yağı Ne İşe Yarar
Cilt hücrelerini yeniler,
•Sivilce, akne ve siyah noktaları yok eder,
•Cildinizde bulunan lekeleri yok eder,
•Yaşlanmayı geciktirir,
•Cildinizi besler,
•Cildinizi ve tüm vücudunuzu gençleştirir,
•Saçlarınızı nemlendirir ve bakımında önemli rol oynar,
•Selülit ve çatlak izlerini yok eder,
•Göğüs bakımında etkilidir.

Bir dönem cildi çok bozuk olan ünlü model Güzide Duran, pürüzsüzleşen cildinin sırrını şöyle açıkladı: “Yüzüme kozmetik ürün sürmüyorum. Eczaneden aldığım sabunla yüzümü yıkayıp; her sabah ARGAN YAĞI kullanıyorum.”
Güzide Duran’dan önce Çağla Şikel, Seray Sever ve Demet Şener Kutluay da kullandığı ve güzelliklerinin sırrı olan Argan Yağı cilt bakımınızda baş aktör olacak.

Ünlü yıldızların güzellik uzmanları tarafından kullanılan ve önerilen Argan Yağının bileşiminde bulunan %47,1 oleik asit(Omega 9), %33,8 linoleik asit(Omega 6) içermektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları