AK Parti’den askeri okul önergesi

AK Parti’den askeri okul önergesi
eca-star-reklam

AK Parti'den askeri okul önergesi

TBMM Genel Kurulu’nda görüşülen ”torba teklifin” geçici 1. maddesi üzerinde, AK Parti Grup Başkanvekilleri Nurettin Canikli, Mustafa Elitaş ve arkadaşlarınca önerge verildi.

ASKERİ OKULDAN ÇIKANLARIN BORÇLARI HAFİFLİYOR

Kabul edilen önergeyle, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı eğitim kurumlarına, 1997 ve sonraki yıllarda giren ve askeri öğrencilikten kendi isteğiyle ayrılan ya da sağlık sebepleri dışında öğrencilikten çıkarılanlara ilişkin borçlanmalarda ilaç, tedavi, kitap, kırtasiye, giderleri ile yiyecek giderinin yarısı, öğrenci harçlıkları ve bunların faizleri hesaplfakat dışına çıkartılıyor.

1997 VE SONRAKİ YILLARI KAPSIYOR

Buna göre, askeri okullara 1997 ve sonraki yıllarda giren ve askeri öğrencilikten kendi isteğiyle ayrılan veya sağlık sebepleri dışında askeri öğrencilikten çıkartılanlardan; yüklenme ve kefalet senetlerinde yazılı olsa dahi, ilaç, tedavi, kitap, kırtasiye giderleri, öğrenci harçlıkları ile yiyecek giderinin yarısı ve bunlara tekabül eden faizler geri alınmayacak.

HERKES FAYDALANACAK

Düzenlemenin yürürlüğe girdiği tarihte ödemeleri devam edenler ile bu konuda açılan davaları sonuçlanmamış veya kesin hükme bağlanmış olanlarda bu haktan yararlandırılacak.

Ödemesi devam edenlerden, bu hüküm çerçevesinde yapılacak hesaplfakatya göre fazla ödeme yapmış olanlar ile daha önce ödemesini tfakatmlamış olanlara geri ödeme yapılmayacak.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları