AK Parti İstanbul Mitingi 2014 – AK Parti Mitinginde Mahşeri Kalabalık

AK Parti İstanbul Mitingi 2014 – AK Parti Mitinginde Mahşeri Kalabalık
eca-star-reklam

Başbakan Recep Tayyip ErdoğanBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Yenikapı’da 2 milyon vatandaşın katıldığı mitingte halka hitap etti. Twitter konusuna değinen Başbakan Erdoğan, ‘ABD Başkanı’nın gizli konuşmaları yayınlansa Twitter, buna özgürlük mü diyecek’ dedi. AK Parti İstanbul Mitingi 2014 

Yenikapı’da deniz doldurularak yapılan miting alanı ilk olarak AK Parti’nin mitingine ev sahipliği yaptı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, alanda düzenlenen mitingde halka hitap etti.

Başbakan Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle;

‘Şu İstanbul’un hissiyatı neyse, inanın diğer 80 vilayetin hissiyatı da bu. Şu İstanbul’un kalbindeki neyse, fikrindeki neyse, dilindeki dua neyse, inanın bütün dost ve kardeş şehirlerin halkları da işte aynen o şekilde. Millet oynanan oyunu görüyor. Millet, o engin ferasetiyle, o sınırsız basiretiyle, tertemiz kalbiyle Türkiye üzerinde oynanan kirli oyunu, Türkiye’ye kurulan tuzağı görüyor. İstanbul Mitingi 2014

Belediyeyi CHP’den devraldık. Kılıçdaroğlu, sen bu işleri anlamazsın. Seni saten SSK’dan tanıyoruz. Rahşan Affı’yla kurtuldun. Kocaeli mitinginde yaşlı bir amca iki kere beni hastanede rehin tuttular dedi. Verdiğim ilk talimat şuydu, bundan böyle hastane kapısından kimseyi döndürmeyeceksiniz. İstediğiniz hastaneye gidiyor musunuz? İstediğiniz eczaneden ilaç alabiliyor musunuz? CHP demek kirlilik demektir, CHP demek yolsuzluk demektir, CHP demek çöp demektir, CHP demek susuzluk demektir.

Ümraniye’de çöplük patladı, 39 vatandaşımız hayatını kaybetti. Yandaş medya bunun hesabını sordu mu? CHP, 39 vatandaşımızın hesabını ver. İstanbul’a büyükşehir belediye başkanı adayı oldu. Gazeteciler ‘Nerede oturuyorsun?’ diye sordular, ‘Kağıttepe’de oturuyorum’ dedi. Seçim günü geldi oyunu kullanamadı. İhraç ettikleri kişiyi İstanbul’a büyükşehir belediye başkanı adayı yaptılar. Niye? Ellerinde malzeme yok. Bunlar felç olmuş, felç. Biz İstanbul’a, ülkemize hizmetkar olmaya geldik.

İstanbul’daki seçkinler, elitler, Recep Tayyip Erdoğan’ın başkan seçileceğine o zaman inanmıyorlardı. Onlar, her şeyin kontrol altında tutulduğunu zannediyorlardı. Milleti dahi kontrol ettiklerini, milletin aklını çeldiklerini zannediyorlardı. Milletim onlara sandıkta ağır bir ders verdi. Ama şimdi ne diyorum biliyor musun; 30 Mart’ta sadece onlara değil, hani bu telefonları dinleyenler var ya, Pensilvanya var ya, en önemli dersi ona vereceğiz.

Sülük faziletli, zararlı kanı emer. Sadaka, zekat, adak deyip bizim helalimizi emdiler. İyi niyetimizin kurbanı olduk.

Beyefendi, üniversiteye giden başörtülü kızların başlarını açması noktasında fetva verdi. İmam-hatiplerin meslek liselerinin orta kısımlarını kapatanlar, katsayı engelini koyanlar belli. Artık bunlar kalktı. Bizden daha ne istiyordun?

Kişi sevdikleriyle beraber haşrolacaksın. Pensilvanya, sen Bahçeli’yle, Kılıçdaroğlu’yla haşrolacaksın. Biz bu meydandakilerle haşırolacağız.

Şiir okuduğum için tuttular, haydi Pınarhasar’a dediler. Hapse gönderildiğim zaman yandaş medya ‘muhtar bile olamaz’ diye olamaz demişlerdiMuhtar bile olamaz dedikleri kişi, 11 yıldır aralıksız başbakan oldu.

Bu faşizan, baskıcı blok ile mücadelemizi sürdürüyoruz. Benim meselem milletimin hak, hukuk meselesidir. Biz hukuku çiğnemek isteyenlere karşı dik duruyoruz.

MHP’ye, CHP’ye gönül veren kardeşlerim. Siyaset birinci parti olmak için yapılır. Hep böyle arkadan mı geleceksiniz? Hep arkadan nal mı toplayacaksınız?

Kılıçdaroğlu, Bahçeli gibi partiler oldukça AK Parti daha çok iktidar olur.

Faiz lobisi çalışıyor yine çökertemiyorlar, evallah yine ayaktayız, dimdik ayaktayız. İnşallah daha iyi olacağız. Bunlara kalmadık…

Ziraat Bankası Yüzde 59’la kredi veriyordu. Biz yüzde 5. Aradaki fark milletimin cebinde kalıyor. İşçiyi memuru sömürdüler. Yıllar zorunlu tasarruf adı altında para kestiler, 13,5 katrilyon. Başbakan olduğumda önüme bunu getirdiler ‘Bir devlet işçisine memura borçlu olamaz dedim. Ödedik.

Hepsi işçiyi de memuru da inim inim inlettiler. Bizim farkımız bu. Sağlıkta, eğitmde adalette, emniyette farkımız bu.

Milyonları beni yaratan Allah yarattığı için seviyorum. BDP’ye bakıyoruz siyasi siyasi Kürtçülük yapıyor, MHP siyasi Türkçülük yapıyor. Biz Türkiye’nin partisiyiz. Kim derdi Şırnak’a havalanı yapılacak. Şimdi Hakkari’ye yapıyoruz. Bölücü terör örgütü mütahhitleri tehdit ediyor. yapacağız çünkü oradakiler de bizim halkımız. Dinsel milliyetçilik de yok. Çünkü Müslüman olmasa da bizim halkımız. Bizim iktidarımız bir ayrımcılğın iktadarı olmayacaktır.

Elimde gazetesi TV’si olanın, çetesi olanın Türkiye’de iktidarı sona ermiştir.

Biz milletin kararına rağmen Türkiye’yi sürekli farklı olarak ele almaya çalışanlara sandıkta dersini vermeye devam edeceğiz. O yüzden sandığa ve millete itiraz ediyorlar. Epey zamandır ‘Demokrasi sadece sandık değildir’ diyorlar. Sevsinler sizi. Nedir peki sizin paralarınız mı?
Biz sandıksız demokrasiyi kabul etmiyoruz. Sandığı küçümsemek milleti küçümsemektir.

Bu CHP, millete göbeğini kaşıyan adam demedi mi? Hep seçkinlerin desteğiyle geldiler, darbelerle geldiler. Milleti yenmenin tek yolu darbedir. Bugün de darbeyle milleti yenmeye çalışıyorlar. Sandığa saldırmaları işte bu yüzden. Millet iktidara sahip oldukça bunların sandığa alerjisi arttı. Her 10 yılda yapmaya çalıştıkları gibi milletin önünü kesmeye çalışıyorlar. Ama başaramayacaklar. Sokakta milletin önünü kesmeye çalışıyorlar.

Bu demokrasi ve millet düşmanlığına geçit vermeyeceğiz.

Ne diyor CHP eski İstanbul’u geri getireceğiz diyor. Ne vardı eski İstanbul’da çöp ve hava kirliliği.

Kardeşlerim bizim gücümüz bizim gücümüz. Siz istemedikçe içteki ve dıştaki hiçbir güç bir şey yaptıramayacak.

Şunu hepinizin bilmesini istiyorum. 1994’te yoksulların, yetim ve öksüzlerin umudu olarak İstanbul’a 2003’te de iktidara galdik.

Peki CHP size bir proje sundu mu? Daha Kağıthane’ye Kağıttepe diyenin ne projesi olacak ki?

Taksim Yenikapı hattındaki yöne yapılan köprüyü yıkacaklarını söylüyor. CHP yıkmakla mükellef yapmakla. Sonra da geliyor Galata köprüsünün üzerinde balık tutuyor. Şükret biz temizledik onu artık balık tutuluyor. Sağolsun Kadir bey, Boğaz’ın sularını tünelden Haliç’e bağladı. Bunun sayesinde daha temiz hale geldi. Biz Temizlik imandandır anlayışıyla hareket ediyoruz. Sayemizde balık tutuyorsun, tutmaya devam et.

İstanbul’da ulaşım sıkıntısı var. Birinci köprüye hayır dedi CHP, ikinciye de hayır dediler. Şimdi Yavuz Sultan Köpsü’nü yapıyoruz, ona da hayır diyorlar.

Marmaray’ı yaptık. Boğaz’ın altından gittiği için görmediler. Görseler ona da itiraz ediyorlar. Şimdi onun güneyinde iki katlı bir tane daha yapıyoruz. Kılıçdaroğlu, onu da yıkarsınız. Ama iktidara gelemeyeceğin için sen de ara sıra geçersin. 2,5 milyar dolara üçüncü köprüyü yapıyoruz. ortasından da demiryolu. Cebimizden kuruş çıkmıyor. Alacak 7,5 sene çalıştıracak sonra devlete verecek. Bunların olduğu bir ülkede bizi nasıl yolsuzlukla suçlarsın. Üçüncü havaalanı, 46 milyar dolar cebimizden kuruş çımkıyor. 20 yıl çalıştıracak bize devredecek. Suçlar tabii hayatında üç tane koyun gütmedi ki.

Tencere tavayla demokrasi olur mu, ancak huzursuzluk olur. Tence tava dibin kara. Bu zihniyette olanlar sokaklarda.

12 yıl boyunca yolsuzluklar bu partiye bulaşmasın diye uğrastık. 1994’te hangi zihniyette isek şimdi de öyleyiz.

Sizleri hayal kırıklığına uğratmadık uğratmayacağız. Son nefesimize kadar hizmetteyiz. Namusumuz şerefimiz gibi kullanmaya devam edeceğiz. Bu ağır saldırıları sizinle atlattık. 17 Aralık aynı şekilde. Yolsuzluk ve rüşvet iddiaları bizen çok millete yapıldı. Alçakça, namussuzca milletin iradesine, kardeşliğimize, çözüm sürecine, emeğe yapıldı.

Pensilvanya gece seansları yapıyor. Bu seanslarda bana beddua ediyorlar. Varsın etsinler bumerang gibi onları vuracak.

Geçenler de yine bir şey düşmüş. O uzun bize çok hainlik yaptı diyor. Sen ne biçim hocaefendisin ya? Eğer dürüstsen 1999’da neden bu ülkeden kaçıp gittin? 15 yıl önce uydurma bir pasaportla kaçtın gittin. İlkokul mezunu haketmediği bir pasaportla kaçıp gitti.

İnziya çekildiğini söylüyorlar. Erzurum ne güne duruyor. İstanbul’da Ankara’da Konya’da niye çekilmedin? Olmadı Mekke’de Medine’de niye çekilmedin? Pensilvanya’da ne işin var ya?

30 Mark bu yüzden çok önemli? Bu oyunu siz bozacaksınız. Biz bu ahlaksızlıklara edebimizle gereken cevabı vereceğiz.

Bugünlerde bir şey ortaya çıktı. Yargının verdiği kararla Twitter erişime kapatıldı. Bir hanım kardeşimize son derece hayasızca ve ahlaksızca twett’ler atıyor. Onun dışında sahte hesaplarla son derece ahlaksızca yalanlar ortaya atılıyor. Bunlar mahkemeye başvuruyor, mahkeme de TİB’e gidiyor ve bunları kaldırması için Twitter’a ulaşmasını istiyor.

Twitter, ABD, İngiltere, Almanya, Rusya ve Çin’in anayasasına uygun davranıyor. Ama Ukrayna Mısır olunca özgürlükçü oluyor. Bazı ülkelerde farklı davranıyor. Başka ülkelerde nasıl davranıyorsa burada da aynı davranmalı. Mesela Atatürk’e ağır hakaretler var. Buna özgürlük deyip geçecek miyiz?

ABD Başkanı’nın gizli konuşmaları yayınlansa Twitter, Facebook buna özgürlük mü diyecek. Twitter gelir Türkiye mahkemelerinin kararlarına uyacağını söyler, burası muz cumhuriyeti değil, Türkiye Cumhuriyeti.

Cumhurbaşkanı’nın kanaati farklı olabilir. Ama kimse cumhurbaşkanını, genelkurmay başkanını ve bakanları dinleyemez.

Bu montajlara itibar ederek kimse Başbakanı yargılayamaz.

Şu medya başta Doğan grubu ve Ciner Grubu olmak üzere utanmadan bu olaylarda bize yapılan haksızlıkları savnuyorlar. Diğerlerinin isimlerini saymayacağım. Neden savunuyorsunuz? Çünkü Pensilvanya’nın onlarla ilgili de kasetleri var. Korkuyorlar. Geçen gün biri açıklandı. Kendi devletine güvenmiyor. Öyle Tweet mivit anlamam, Facebook, ahlaksızlıklarından vazgeçerse tamam. Ama aileleri tehdit etmeye devam ederse karşısında bizi bulur.

Şu tarihte şu kaset çıkacakmış, ne çıkacaksa çıksın. Montajlar bizi sarsamaz. Bize iftira atınca milletin bunlara oy vereceğini mi zannediyorlar. Bunların oyununu 30 Mart’ta bozacağız. Bunların ablaları size geldiler mi? Bunlara partinizi kurup öyle gelin dediniz mi? Bizim de ablalarımız var. Durmak yok, çok çalışacağız. 30 Mart akşamı gülen biz olacağız.

6 gün kapı kapı dolaşmaya hazır mıyız? Sandıklara sahip çıkacağız. Kuş uçurtmayacağız. Millet bunların ahlaksızlıklarını gördü. Milletim bunların hiç bir kural ve sınır tanımadan yaptıklarını gördü. Milletim ülkeyi bunlara temsil etmez. İstanbullu bunların defterini dürecek. İstanbullu bunlara deslerini verecek.

İstanbul bir mübarek şehir olduğunu bunlara gösterecek. Aylardır, Pensilvanya ve yandaş medya var gücüyle çözüm sürecini baltalamaya çalışıyorlar. Terör örgütüne gidiyorlar, neden savaşmıyorsunuz diyorlar. Oslo’da süreci bozmaya çalıştılar MİT Müsteşarını tutuklayıp süreci bozmak istediler.

Annelerin yüreği yanmış, babaların ciğeri yanmış Pensilvanya’nın umrunda mı? Mavi Marmara vuruluyor, Pensilvanya’nın gözünde yaş yok. Bunlar mezalık soyguncusu, bunların gözyaşları timsah gözyaşı. ‘

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları