‘Aile uzmanı’mız olacak

‘Aile uzmanı’mız olacak
eca-star-reklam

'Aile uzmanı'mız olacak

Adana Ceyhan’daki olay üzerine bölgeye giden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, hükümet programında yer alan ‘Aile Sosyal Destek Uzmanlığı Sistemi’nin, Ali özelinde ne kadar da önemli bir sistem olduğunu bir kez daha gördüklerine dikkat çekti.

74 MİLYON KARDEŞ
Bakan Fatma Şahin, Kırıkkale ve Karabük’te söz konusu sistemin ‘pilot il’ olarak uygulamaya konulduğunu söyledi ve “Her ailenin nasıl bir ‘aile hekimi’ varsa, ‘aile sosyal destek uzmanı’ da olacak” dedi. Sosyal olaylarda 74 milyondan özel bir ‘kardeşlik’ talebi olduğunu ifade eden Bakan Şahin, kamuoyu algısı ve bilincinin yükseltilmesi gerektiğine dikkat çekti. “Komşusu açken tok yatan bizden değildir” anlayışını benimsemiş bir toplum mensupları olduğumuzu belirten Şahin, bugün yaşanan konuyla ilgili olarak da herkesin özeleştirisini yapması gerektiği çağrısında bulundu.

GAZETE HABERTÜRK

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları