Ahmet Haluk KARABEL kimdir

Ahmet Haluk KARABEL kimdir
eca-star-reklam

Ahmet Haluk KARABEL Toki Baskani

Ahmet Haluk Karabel kimdir? Erdoğan Bayraktar’ın Milletvekili olmasının ardından, yeni TOKİ Başkanı olan Ahmet Haluk Karabel kimdir?

Ahmet Haluk Karabel kimdir?

1953 yılında Ankara Çankaya İlçesinde doğdu. Evli ve 3 çocuk babasıdır. İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünden 1981 kış döneminde mezun oldu.

1978–2003 yılları arasında 25 yıl boyunca, özel sektördeki çeşitli mimarlık, mühendislik ve müşavirlik şirketleri ile kamu sektöründe mimar, kontrol baş mühendisi,kontrol amiri, şantiye şefi, proje yöneticisi ve üst düzey yönetici görevlerinde bulunarak, birçok konut, ofis ve sanayi siteleri üretiminin gerçekleştirilmesinde yer aldı. 1988 yılından itibaren Toplu Konut Projelerinde yönetici olarak görev yaptı. Sektördeki katkılarını arttırmak amacıyla 1999 yılında Yapı Denetim Uzmanlık Belgesi aldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin inşaat şirketlerinde;


2000–2001 yılları arasında Ankara Büyükşehir Belediyesi şirketi olan METROPOL İMAR A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı görevinde bulundu. Görevi süresince Ankara  Dikmen Vadisi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında ve Mamak’ta konut uygulamalarında bulundu.
1995–1999 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesinin konut şirketi olan KİPTAŞ’ta kuruluşu ile birlikte Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Bu süre boyunca İstanbul’un 11 bölgesinde toplam 17.000 konutun teknik altyapı, sosyal donatı ve çevre düzenlemeleri ile birlikte üretiminin gerçekleşmesinde fiili görev aldı.

2001-2002 yıllarında özel sektör inşaat firmalarında Genel Müdürlük yaptı.

2003 yılında Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Başkan Yardımcılığına atandı.

2003 yılında Emlak Konut GYO A.Ş.’de Genel Müdür vekili olarak görev aldı.

2003 yılından 10 Mart 2011 tarihine kadar TOKİ Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.

Bu sürede; 81 il, 800 ilçe 1900 şantiyede toplam 484.500 konut+sosyal donatı, alt yapı ve çevre düzenlemelerinden oluşan toplu konut uygulamalarının yapımı ve tamamlanmasının bütün aşamalarında görev aldı.

Ulusal ve uluslar arası konferanslarda, kurumsal birikimi ve mesleki tecrübesini akademik ve mesleki gruplara sunarak; Toplu Konut,Kentsel Yenileme ve Gecekondu Dönüşümü projelerinde TOKİ’nin birikimlerini sektörle paylaştı.

TOKİ iştiraki şirketlerde Yönetim kurulu Başkanlığı ve üyeliği görevlerinde bulundu.

11 Mart 2011 tarihinden itibaren TOKİ Başkan Vekili olarak görevini sürdürmektedir.

15 Temmuz 2011 tatrhinde TOKİ Başkanı olarak atanmıştır.

Ahmet Haluk Karabel kimdir?

Kayaşehir Dünya Ölçeğinde Olacak

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. ramazan albayrak dedi ki:

  sayın başkanım samsun bafra da alt gelir grubu için yapılan bloklardan b1 5 teki geri iade olan dairelerin tez zamanda tekrardan satışa çıkmalarını rica ediyorum.evliyim eşimle evlerinizi çok beğendik ama şuan hiç kalmamış.sadece geri iade daireler varmış 4gözle açılmasını bekliyoruz yardımcı olursanız çok memnun olurum.bu mübarek günün hatırına okumadan geçmeyin Allah rızası için bize bir şans verin her şeyi hazırladık daireyi açılsın diye bekliyoruz lütfen hayal kırıklığına uğratmayın bizi.şimdiden çok teşekkür ediyorum saygılar.ramazan albayrak

 2. HÜSEYİN ERDEM dedi ki:

  sayın başkan toplu konutların merkezi ısıstma sistemlerinde % 50 daha az yakıt parası ödenecek ısıtma ünitesinin teknolojik tanıtım dosyasını şahsınıza iletmeye çalışıyorum dilerim başarılı olurum saygılarımla volker Hüseyin Erdem

 3. hayretin dedi ki:

  sayın başkanim ben evli bir cocuk babasıyım istanbulda oturuyorum sizden ricam taksitli ufak bir ev istiyorum yardımcı olursanız duaci olurum şimdiden teşekkur ederim

 4. HÜSEYİN ERDEM dedi ki:

  Sayın başkan Ahmet Haluk Karbel Toplu konutlarda merkrzi ısıtma sistemlerinde % 50 yakıttan tasarruf eden yeni sistemin teknolojik açılımı ve uygulaması için şahsınızdan görüşme telep ediyorum. dosyaları Sayın Başbakanımıza ve sayın bakanımız Erdoğan Bayraktara e-mail olarak gönderdim saygılarımla.
  VOLKER ISI VE ENERJİ
  Hüseyin ERDEM

Yorum Yaz

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları