Abbas: Türk halkına teşekkür ediyoruz

Abbas: Türk halkına teşekkür ediyoruz
eca-star-reklam

Filistin’in BM’de üye olmayan gözlemci devlet statüsünü kazanmasının ardından Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ın katılımıyla New York Türkevi’nde resepsiyon düzenlendi.

“TÜRK HALKINA TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Resepsiyonda konuşan Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas yaptığı konuşmada, bugünün kendileri için tarihi bir gün olduğunu söyledi.

Filistin’in haklarını barış ve müzakere yoluyla elde edeceklerine söz verdiklerini kaydeden Abbas, hedeflerine ulaşmak için barış yoluyla mücadeleye devam edeceklerini ifade etti.

Uluslararası toplumun kendilerini desteklemesinden dolayı duyduğu memnuniyeti de dile getiren Abbas, “Bu özel güne Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu da katıldı. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’na, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e ve Türk halkına bugün bizimle omuz omuza durdukları için teşekkür ediyorum” dedi.

Yarın kendileri için yeni bir yolun başlayacağını vurgulayan Abbas, “Bu akşamki mutluluğumuzu gölgelemek istemem ama önümüzdeki yol meşakkatlerle dolu olacak. Şimdi Filistin uzlaşısının zamanı” diye konuştu.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları