600 bin Türk internette indirim fırsatı için tıklıyor

600 bin Türk internette indirim fırsatı için tıklıyor
eca-star-reklam

indirim sale ucuz kampanya ürünler sanal indirimler

Sanal ortamda her gün yüz binlerce kişi indirimli fırsatlardan faydalanmak için sürekli tıklıyor. Siteler, balık yemekten şehir turuna, konserden motosiklet dersine kadar birçok etkinlikte yüzde 80’lere varan indirimler sağlıyor.

Eca Armatür, Punto batarya konusunda iddialı site :  www.net-alisveris.com

2 TL’ye sinema, 5 TL’ye şehir turu, 50 TL’ye yelken kursu, 20 TL’ye lüks bir restoranda yemek… Sanal âlemdeki indirimler paraya sıkışan global tüketicinin yardımına koşuyor. Bir otobüs dolusu Çinlinin toplu alışverişe giderek indirim talep etmesinden ilham alınarak başlayan internette ‘kolektif alışverişe indirim’ trendi Türkiye’de de çığ gibi büyüyor. Sanal âlemdeki fırsatları yakalamak için 600 bin kişi Markapon, Ekoloni, Kipru, Grupanya, Grupça, Şehir Fırsatı gibi web sitelerini tıklıyor. Bale dersi, İstanbul’un meşhur hamburgercisinde, balık restoranında yemek, şehir turu, giyim kuşam gibi tüketimin her alanında yüzde 50 ila 80 arasında indirim sunan siteler özellikle gençlerin gözdesi. Fırsat avına çıkanlar, günlük programlarını bile bu sitelere göre yapıyor. Ancak bu, daha işin başı, yeni siteler de yolda.

KİPRU
80 bin takipçisi var
Kolektif indirimin Türkiye’deki öncülerinden Kipru.com’un 80 bin takipçisi var. Kipru, dil okulundan Kızılkayalar’da pideye kadar geniş bir yelpazede hizmetini yüzde 60 ila 80 indirimle sunuyor. Her güne özel indirimlerin tüketicinin kalbini fethettiğini anlatan Kipru Genel Müdürü Faruk Erdoğan, 600 bin civarında kişinin web sitelerinde fırsat kovaladığını belirtiyor. 2008 sonunda başlayan finansal krizin bu sitelere olan ilgiyi ciddi oranda arttırdığını da paylaşan Erdoğan, “Sistemin modeli indirime dayandığı ve geniş kitleler bunu talep ettiği için kriz bu sitelere yaradı” diye konuşuyor.

EKOLONİ
Günde 200 talep alıyor
Yaklaşık 7 ay önce hayata geçen Ekoloni.com’u 10 bin kişi takip ediyor. Site günde 200 civarında talep alıyor. Pazarlama Müdürü Elbruz Erdoğan, Ajda Pekkan, MFÖ gibi grupların konserlerine indirimli bilet imkânı bile sağladıklarını açıklıyor. “Bu işte yaratıcılık sınır tanımıyor” diyen Erdoğan, fırsatlar dünyasına sanatı da ekleyeceklerinin sinyalini veriyor. Erdoğan, “Günde 200 civarı talep alıyoruz. Sinema bileti evine geliyor. Şimdilik İstanbul’dayız. İnsanlar programlarını fırsatlara göre yapmaya başladı” diyor. Erdoğan önümüzdeki günlerde Ozzy Osbourne konserine indirimli bilet vermek için çalıştıklarını açıklıyor.

ŞEHİRFIRSATI
Her gün fırsat e-postası atıyor
İndirimlerin takip edildiği belli başlı sitelerden biri de Sehirfirsati.com. 3 kıtada faaliyet gösteren Groupon’un Nisan 2010’da Türkiye’de faaliyet göstermeye başlaması ile hayata geçti. Site 81 ilde fırsatlar sunuyor. Site her gün yaklaşık 250-300 bin kişiyi e-posta ile fırsatlardan haberdar ediyor.

GRUPANYA
8.2 milyon TL kazandırdı
Grupanya.com, tamamen yerli bir girişim. Sitede sunulan en düşük indirim oranı yüzde 50. Her gün bir fırsat duyurulan sitede en çok ilgi gören fırsatlardan biri SPA masajı. Grupanya’nın sitesinde yemeğin yanı sıra yelken kursu, yoga ve makarna kursu gibi hobilere hitap eden fırsatlar da bulunuyor. Sitenin üyelerinden bugüne kadar 78 bin kişi fırsat satın aldı ve 8.2 milyon TL kazandı.

MARKAPON
GittiGidiyor Markapon’u kurdu
Markapon, GittiGidiyor’un kurucuları tarafından bu yıl hayata geçen bir diğer site. Marka ve kupon kelimelerinin birleşiminden yaratılan Markapon sitesinin kullanıcılarına motosiklet dersinden müze girişlerine kadar farklı fırsatlar sunuyor.

EN ÇOK İLGİ ÇEKEN SİTELER

www.net-alisveris.com
www.grupanya.com
www.firmanya.com
www.sehirfirsati.com
www.kipru.com
www.ekoloni.com
www.markapon.com
www.grupca.com
www.grubal.com
www.firsatkulubu.com
www.mekanist.net

SİSTEM NASIL ÇALIŞIYOR
– Günün fırsatını yakalamak için ana sayfada bulunan ‘hemen al’ linki tıklanıyor. Eğer minimum katılımcı sayısına ulaşılır ve fırsat gerçekleşirse fırsat ayağınıza geliyor.
– Günün fırsatını yakalamak için sosyal ağlar vasıtasıyla siteye daha fazla insan davet etmek şansı arttırıyor.
– Eğer gerekli olan minimum katılımcı sayısına ulaşılamaz ise fırsat geçersiz oluyor.

İNDİRİMLER NASIL SAĞLANIYOR?
– Web sitelerinin ekipleri firmalarla anlaşıyor.
– Belli sayıda müşterinin ürünü talep etmesi halinde ne kadarlık indirim verilebileceğinin pazarlığı yapılıyor.
– Sanal dünyada aktif olmak ve müşteriyi mekânına çekmek isteyen birçok şirket kâr marjından büyük ölçüde feragat ederek bu fırsatları veriyor.

FIRSAT SİTELERİ EVLENİYOR
Sistemin öncülerinden ve 1.35 milyar dolarlık bir değere sahip olan ABD’li Groupon, bu yıl mayıs ayında Almanya merkezli Citydeal.com’u satın aldı. Türkiye’de Sehirfırsati.com olarak faaliyet gösteren şirket, bugün 80 Avrupa şehrinde aktif. 2004 yılında kurulan Woot.com da bu yılbaşında internet devi Amazon.com tarafından satın alındı. Geçen günlerde Yonja Medya Grubu da kullanıcıların günlük fırsatları tek bir yerden takip edebilecekleri bir servis olan Fırsat Bu Fırsat’a ortak olduklarını açıkladı.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları