2016 Türkiye’nin En Temiz Plajları – Türkiyenin En İyi 10 Plajı

2016 Türkiye’nin En Temiz Plajları – Türkiyenin En İyi 10 Plajı
eca-star-reklam

2016 Türkiye’nin En Temiz Plajları – Türkiyenin En İyi 10 Plajı. En iyi plajlar belli oldu, Türkiye’nin plajları, beğenilen plajlar. İngiltere’nin prestijli gazetesi The Guardian, Türkiye’nin en iyi plajlarını seçti. Listede ilk sırada ilçe merkezine 20 kilometre uzaklıktaki Mesudiye Köyü’ne bağlı Ovabükü plajı yer aldı.

Güney Marmara’da 35 Plajın Deniz Suyu Temiz Çıktı

İngilizler plajlarımıza hayran

Datça, eşsiz doğal güzellikleri, tertemiz denizi, bakir koyları ile İngilizleri hayran bıraktı.
İngiliz The Guardian Gazetesi’nin, turkuaz renkli sularla çevrilmiş kalabalıktan uzak beyaz kumlardan,kayalıklara çarpan dalgaların çıkardığı seslerin duyulduğu sahillerde keyif yapmak isteyenlere gidilmesi gereken 10 tatil yerini sıraladığı listesinde Datça’nın Ovabükü plajına birinci sırada yer verdi.

OVABÜKÜ, KELEBEKLER VADİSİ’Nİ GERİDE BIRAKTI
İngiliz The Guardian gazetesi, Türkiye’nin dantel gibi işlenmiş koylarının en kuytu köşelerindeki, kalabalıktan uzak, restoranlarla bozulmayan en iyi 10 plajını belirledi. The Guardian’ın “Türkiye’nin en iyi 10 plajı” sıralamasında Ovabükü plajı; Fethiye’nin, yüzlerce çeşit kelebekleri ve bozulmamış doğal yapısı ile ünlü Kelebekler Vadisi plajını geride bıraktı.

The Guardian’ın fotoğraflarına da yer verdiği ‘Türkiye’nin en iyi 10 plajı” listesinde Ovabükü plajı ilk sırada yer alırken, Datça’dan Hayıtbükü ile Kızılbük plajlarının fotoğraflarına da yer verildi.
İlk sırada yer alan Ovabükü plajı için “Çevresindeki küçük lokanta ve pansiyonlarıyla birlikte plajının parlayan çakıl taşlarıyla Ovabükü, Datça yarımadasına gizlenmiş üç koydan en güzeli” denildi.

MUĞLA ANTALYA’YI SOLLADI

Türkiye’deki plajları gezen ve görülmeye değer doğal güzelliklere sahip 10 plajı belirleyen The Guardian’ın sıralamasında sadece Muğla ve Antalya ilçelerinin doğal güzelliklerine yer verildiği gözlenirken, Muğla; birinci sırada yer alan Ovabükü plajının yanısıra sıralamada yer alan diğer 7 plajı ile Antalya karşısında büyük üstünlük sağladı. Listeye sadece 2 plajını sokabilen Antalya’nın Kemer’e bağlı Çıralı plajı beşinci sırada yer alırken, Kaş’a bağlı Kaputaş plajı ise altıncı sırada yer aldı.
The Guardian’ın fotoğraflarına da yer verdiği “Türkiye’nin en iyi 10 plajı” ve özellikleri şöyle:

1.Ovabükü(Muğla-Datça): Çevresindeki küçük lokanta ve pansiyonlarıyla birlikte plajının parlayan çakıl taşlarıyla Ovabükü, Datça yarımadasına gizlenmiş üç koydan en güzeli.

2.Kelebekler Vadisi(Muğla-Fethiye): İki yüksek kayalığın arasında kalan, çoğu ziyaretçisinin Fethiye ve Ölüdeniz’den kalkan teknelerle ulaştığı vadide elektrik, yol ve inşaat bulunmuyor ancak kamp yapmak serbest.

3.Amos(Muğla-Bozburun): Bozburun yarımadasındaki iki tatil köyünün arasına gizlenmiş küçük bir koy olan Amos, ahşap şezlonglarının arasına çakıl taşları dağılmış plajıyla, Marmaris’in ışıklarına rağmen koy boyunca uzanan bozulmamış bir güzelliğe sahip.

4.Gemiler(Muğla-Fethiye): Ölüdeniz’in yakınında bu kadar sessiz bir yer olduğuna inanmanın güç olmasına rağmen Gemiler, etrafı çam ve zeytin ağaçlarıyla çevrili olup taze mezeler ile soğuk bira sunan birkaç güzel restoranıyla sessiz sakin bir koy.

5.Çıralı(Antalya-Kemer): Ağaç evleriyle ünlü Olimpos’un hemen ilerisinde bulunan Çıralı’nın, caretta carettalar için 3kmlik koruma alanının bulunduğu plajıyla huzur veren bir atmosferi bulunuyor.

6.Kaputaş(Antalya-Kaş): Kalkan-Kaş yolu üstündeki mola duraklarından biri olan Kaputaş, hiçbir tesisin bulunmadığı plajıyla denize girip güneşlenmek için iyi bir seçenek.

7.Hisarönü Koyu(Muğla-Fethiye): Datça yarımadasına bakan iki küçük plajı, Türkiye’nin 20 sene öncesini hatırlatan restoran ve küçük pansiyonlarıyla Hisarönü Koyu, esintili havasından dolayı rüzgar sörfçülerinin tercihi.

8.Ortakent(Muğla-Bodrum): Bodrum yolu üzerinde, su kayağından yelkene pek çok su sporunun yapılabildiği plajıyla Ortakent, büyümeyen çocuklar için iyi bir tatil seçeneği.

9.Günlüklü(Muğla-Fethiye): Fethiye yakınında, hafta sonları koyun sürülerinin plaja indiği, etrafı çam ormanları ve sakız ağaçlarıyla kaplı Günlüklü, büyük bir kaçamak isteyenler için iyi bir seçenek.

10.Kabak(Muğla-Fethiye): Kelebekler Vadisi’nden çıkılan patika yolla ulaşılan Faralya yakınındaki Kabak, birkaç kamp alanının dışında hiçbir şey bulunmayan plajıyla ve yemyeşil çam ormanlarıyla çevrili tüm dünyayı uzakta bırakıyor

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları